Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Про необхідність збереження публічного простору в Гостинному дворі Прайзлерів

Про необхідність збереження публічного простору в Гостинному дворі Прайзлерів

У червні 2022 року урбаністи з ГО «Семиярусна гора» почали працювати над проєктом благоустрою публічного простору Гостинного двору Прайзлерів (ГДП) на вулиці Кафедральній 4 у Луцьку. І вже в серпні тут відбувся волонтерський табір "Будуємо Україну разом", під час якого волонтери створили вищезгаданий публічний простір: відновили історичне каміння, висадили багаторічні рослини, виготовили сцену та вуличні меблі і намалювали мурал з логотипом ГДП.

Перед початком робіт «Семиярусна гора» уклала меморандум про співпрацю з Луцькою міською радою, згідно з яким сторони зобов’язувалися “утримуватися від дій, які можуть заподіяти моральну, економічну чи іншу шкоду”. Однак 23 грудня міська рада порушила це зобов’язання і почала демонтажні роботи на Кафедрельній 4. Після 15 лютого публічний простір буде ліквідований і лучани втратять місце комфортного часопроведення у Старому місті.

Цією петицією просимо Луцьку міську раду звернути увагу на запит громадськості і зберегти публічний простір Гостинного двору Прайзлерів. Адже аж до початку активної фази реставраційних робіт простір може активно функціонувати і виконувати свою публічну функцію.

Ми переконані, що наявність публічного простору, доступного для всіх категорій міських жителів, сприятиме популяризації Гостинного двору в локальному та всеукраїнському масштабі. Адже це буде унікальне місце для культурного дозвілля в Старому місті, що органічно притягуватиме лучан і гостей міста. Так Луцька міська рада в співпраці з урбаністами ГО "Семиярусна гора" сприятиме розвитку культурних ініціатив та покаже приклад здорової комунікації з громадськими активістами для інших українських міст.

Гостинний двір — гостинний для всіх!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Відповідно до технічного звіту про стан будівельних конструкцій пам’ятки місцевого значення на вул. Кафедральній, 4 у м. Луцьку, наданого КП «ВОЛИНЬПРОЕКТ» у вересні 2021 року на замовлення виконавчого комітету Луцької міської ради, категорію технічного стану будівлі згідно з ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016 «Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану», визначено – непридатна до нормальної експлуатації – категорія технічного стану «3». Для забезпечення надійної та безпечної експлуатації будівлі необхідно терміново усунути виявлені недоліки відповідно до наданих рекомендацій.
Виявлені під час проведення обстеження відхилення від проєктної документації, будівельних норм і стандартів, дефекти, пошкодження будівельних конструкцій, інженерних мереж і систем в подальшому можуть збільшуватись та привести будівлю до категорії технічного стану «4» – аварійний.
На цей час будівля не використовується та знаходиться в незадовільному технічному стані.
Для відновлення цієї пам’ятки місцевого значення, а також збільшення туристичної привабливості міста, шляхом розміщення в історичній частині міста готельно-ресторанного комплексу міською радою розпочата процедура, встановлена Законом України «Про державно-приватне партнерство», щодо здійснення державно-приватного партнерства «Реставрація з пристосуванням та управління нежитловим приміщенням по вул. Кафедральна, 4 в місті Луцьку».
Реалізація проєкту дозволить провести реконструкцію будівлі по вул. Кафедральній, 4, що, в свою чергу, покращить технічний та естетичний стан однієї з центральних пам’яток міста, створить комфортний громадський простір для жителів та гостей у внутрішньому дворі будинку, задовольнить попит та потребу туристів у закладах громадського харчування, готелях. Питання використання публічного простору Гостинного двору Прайзлерів буде вирішуватись під час реалізації проєкту державно-приватного партнерства з врахуванням суспільної думки і економічної доцільності.
Додатково повідомляємо, що з метою максимального задоволення запитів громадськості щодо створення загальнодоступного публічного простору для проведення заходів культурно-мистецького, спортивного, патріотичного спрямування, а також дозвілля та відпочинку, на найближчому засіданні виконавчого комітету Луцької міської ради буде розглянутий проєкт рішення «Про проведення конкурсу з облаштування молодіжного публічного простору на вул. Глушець, 22 б в місті Луцьку».

Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 332 особи з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Дмитришин Любомир Ігорович

Початок збору підписів:

10 лютого 2023 р.

Відповідь дана:

10 березня 2023 р.