Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Перевізники і влада мають довести необхідність підвищення плати за проїзд у міському транспорті

Перевізники за допомогою зацікавленої місцевої влади намагаються підвищити плату за проїзд в міському транспорті, в тому числі - маршрутних таксі.
Нинішня вартість проїзду 3 грн, планується підвищення до 4-5 грн.
Все це робиться без громадського обговорення і реальних фінансових підрахунків, які би підтвердили необхідність підвищення.

Необхідно провести громадські обговорення цього питання на основі аналітичних даних і фінансово-економічних обгрунтувань, наданих перевізниками і місцевими органами влади.

Повинно бути доведено документально, що перевізники працювали в збиток протягом 2016 року через ріст вартості паливо-мастильних матеріалів, амортизаційних витрат, перевезення пільгових груп населення, недостатню кількість пасажирів, витрати на утримання водіїв та обслуговуючого персоналу.

Також те, що подальша діяльність в 2017 році не може здійснюватись через ці ж показники.

Лише після наданих повних даних і громадського обговорення приймати рішення про вартість перевезення. Зменшити її, залишити без змін, або ж підвищувати.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На Вашу електрону петицію щодо обґрунтованості підняття тарифу на проїзд у автобусах, повідомляємо.
До Луцької міської ради звернулись цілий ряд суб’єктів господарювання, що здійснюють перевезення пасажирів автобусами на міських маршрутах загального користування щодо підвищення розміру тарифу та надали відповідні розрахунки. А саме, перевізник ПП «АТП№1» - маршрути № 11 та 19, перевізник ТзОВ ВТП «Санрайз» - маршрути №№ 1, 2, 16, 10,12, 22, перевізник ПАТ «Луцьке АТП 10701» - маршрути №№ 3, 9, 17а, 18, ТОВ «АТП-Луцьк» - маршрути №№ 31, 47 та приватний підприємець Назаренко І.П. — маршрут №6.
Проаналізувавши надані розрахунки встановлено, що вони підготовлені за Методикою розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженою Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 року №1175. Методика є обов’язковою для застосування під час встановлення регульованого тарифу органами місцевого самоврядування.
Згідно з п.2.1 Методики розрахунок тарифів здійснюється відповідно до запланованих на рік обсягів транспортної роботи та кількості перевезених пасажирів з використанням економічно обґрунтованих планових витрат, визначених з урахуванням вимог законодавства на підставі норм, ставок податків і зборів та планового прибутку.
Перегляд діючих тарифів на перевезення, відповідно до п.1.6 Методики,
повинен здійснюватись у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації
послуг, що не залежить від господарської діяльності Перевізника, у тому числі у разі
зміни вартості палива більш ніж на 10 %.
У діючому тарифі витрати на паливо розраховані із ціни дизельного пальною
17грн./л. Станом на 01.02.2017 відповідно до наданих підтверджуючих документів, вартість закупівель палива у перевізників становить 20грн./л та 21грн/л.
У зведеному розрахунку тарифів по маршрутах враховано вартість палива в розмірі 20,00 грн./л. Ріст ціни становить 17,6%, порівняно із врахованою у діючому тарифі.
Витрати на оплату праці водіїв розраховано із розміру мінімальної погодинної оплати праці в розмірі 19,34 грн із затвердженого на державному рівні мінімального розміру оплати праці за виконану місячну норму праці в розмірі 3200 грн. Розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування враховано згідно змін у Податковому кодексі у розмірі 22 відсотки.
Витрати на мастила, шини та акумулятори розраховано із норм визначених наказами Мінтрансу України від 20.05.2006 №489 та від 10.02.1998 №43 та вартості закупівель згідно підтверджуючих документів наданих перевізниками.
Витрати на технічний огляд та усі види ремонтів автобусів враховано відповідно до діючих нормативів витрат на одне обслуговування та зазначених закупівельних цін на запасні частини та матеріали, у розмірах зазначених перевізниками.
Загальна кількість перевезених пасажирів, відповідно до діючої Методики, обґрунтовуються Перевізником на підставі фактичних показників роботи або встановлюються за результатами обстеження пасажиропотоків.
У розрахунках тарифу обсяг перевезених пасажирів одним автобусом в рік по маршрутах враховано у кількостях, що була врахована при затвердженні тарифу 3,00 грн, де на окремих маршрутах враховано дані перевізників, на окремих дані проведених обстежень пасажиропотоків, проведених управлінням транспорту та зв’язку у листопаді 2014 року (на маршрутах №№ 11, 9, 18) та у січні-лютому 2017 року (на маршрутах №№ 2, 12, 22, 19, 17).
Таким чином, розрахунковий тариф на перевезення пасажирів автобусами по маршрутах загального користування у звичайному режимі руху складає від 2,18 грн до 4,31 грн, середній розрахунково-плановий тариф по маршрутах загального користування у звичайному режимі руху становить 3,71 грн.
Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Петицію підписали 497 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Михайлов Андрій Вікторович

Початок збору підписів:

25 січня 2017 р.

Відповідь дана:

21 лютого 2017 р.