Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Усунути сморід в місті

Майже місяць в місті періодично нестерпний сморід. Прохання до керівництва міста вирішити цю проблему.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

З березня 2017 року в місті Луцьку в різний час і в різних районах міста з’являється різкий, неприємний (каналізаційний, іноді аміачний) запах.
Основною причиною появи неприємних запахів розглядалось скид виробничих відходів ТзОВ „Біопаливо-енергетична компанія” та господарсько- побутових стоків з цукрового заводу і мікрорайону Вересневе на поля фільтрації заводу. Але з 22.05.2017 керівництвом ТзОВ „Біопаливо-енергетична компанія” було прийнято рішення і тимчасово зупинено завод до повного з’ясування всіх причин поширення неприємного запаху.
Однак запах продовжує поширюватись містом. Не виключена ймовірність розповсюдження запаху з навколишніх прилеглих до міста територій (накопичення тваринних відходів та продуктів їх життєдіяльності на фермах, конюшнях, відгодівельних комплексах, цехах по забою тварин, м’ясопереробних підприємств та ін.). Можливе зливання спеціалізованою автомобільною технікою (асенізаційними автоцистернами) нечистот та відходів їх виробництва у невстановлених місцях, а також є підозра про можливе умисне скидання в каналізаційну мережу хімічних реагентів чи інших речовин, які спричиняють утворення неприємних запахів.
Міська рада звернулась до Державної екологічної інспекції у Волинській області та Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області з проханням провести позапланові перевірки діяльності цехів по забою великої рогатої худоби та свиней, м’ясопереробних підприємств, відгодівельних комплексів та інших подібних підприємств Луцького та прилеглих районів з питань поводження з тваринними відходами, а також до управління Служби безпеки України у Волинській області з проханням перевірити можливе умисне скидання в каналізаційну мережу хімічних реагентів чи інших речовин.
З метою підключення господарсько-побутових стоків мікрорайону Вересневе до міської каналізаційної мережі, на черговій сесії міської ради 31.05.2017 виділено з міського бюджету 150 тис. грн. на проектні роботи з нового будівництва господарсько-побутової каналізації мікрорайону Вересневе. Самі роботи планується провести протягом 3-х місяців.
На найближчому засіданні виконавчого комітету буде розглянуте питання і прийняте рішення про впорядкування процедури приймання та обліку привозних (асенізаційним автотранспортом) стічних вод в міську мережу господарсько- побутової каналізації.
Працівниками відділу екології та департаменту житлово-комунального господарства міської ради спільно з спеціалістами комунальних підприємств „Луцькводоканал” та „Луцькспецкомунтранс” проводяться обстеження мереж водовідведення та зливової каналізації на предмет виявлення несанкціонованих підключень до цих мереж. У разі виявлення таких порушень приймаються необхідні заходи до їх усунення.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 442 особи з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Гуркіна Наталя Анатолівна

Початок збору підписів:

11 травня 2017 р.

Відповідь дана:

1 червня 2017 р.