Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 246 громад!

Будівництво сміттєпереробного заводу

Збудувати сміттєпереробний завод у с. Грибовичі , Львівської обл.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Департаментом житлового господарства та інфраструктури спільно з постійною комісією інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики розглянуто електронну петицію «Будівництво сміттєпереробного заводу у с.Грибовичі, Львівської області».
За результатами розгляду петиції вважаємо дане питання надзвичайно актуальним для м.Львова та повністю його підтримуємо. Крім цього, будівництво сміттєпереробного комплексу також передбачено заходами Програми поводження з твердими побутовими відходами у м.Львові на 2014-2018 роки, затвердженої ухвалою сесії Львівської міської ради від 18.12.2014 №4132.
Однак до питання будівництва сміттєпереробного заводу необхідно підходити комплексно. Споруджувати сміттєпереробний завод поблизу існуючого полігону є недоцільним, оскільки полігон вичерпав свій ресурс і підлягає поетапному закриттю та рекультивації. Тобто, необхідно здійснювати будівництво сміттєпереробного комплексу та нового сучасного полігону ТПВ.
Основною проблемою в даному питанні є відсутність земельної ділянки не для заводу, а для спорудження нового сучасного полігону, біля якого і повинен розташовуватись сміттєпереробний завод. Для будівництва нового полігону необхідна земельна ділянка площею не менше 20га, що дасть змогу його експлуатації на термін 20 років.
Очевидно, що в межах міста Львова така земельна ділянка відсутня, тому здійснюється її пошук на території області. Слід також зазначити, що новий полігон повинен розташовуватись в межах 30-40 км від міста, оскільки перевезення на більшу відстань є нерентабельним та спричинить зростання тарифів.
Департаментом житлового господарства та інфраструктури постійно проводилась відповідна робота з пошуку необхідної земельної ділянки на території області (Пустомитівський, Жовківський, Яворівський, Миколаївський, Камянко-Бузький та Городоцький райони), однак позитивний результат на даний час відсутній.
На даний час, відповідно до вищезазначених умов, найбільш раціональним місцем розміщення нового полігону та сміттєпереробного заводу є ділянка у с. Грибовичі, де зараз знаходяться гудронові озера. Гудронові озера належать "Львівському дослідному нафтомаслозаводу", що перебуває у процесі банкрутства. Тому зараз проводяться переговори з громадою с. Грибовичі, опрацьовується питання нейтралізації та переміщення гудронів. Сміттєпереробний завод планується розмістити на місці гудронових озер.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 1142 особи з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Ставка Анна Василівна

Початок збору підписів:

24 лютого 2016 р.

Відповідь дана:

21 квітня 2016 р.