Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 229 громад!

Виділити приміщення на притулок для жінок та їхніх дітей, що постраждали від домашнього насильства у м. Львові

Якщо жінка хоче піти від чоловіка, який вчиняє насильство — у Львові їй нікуди піти. Безпечного прихистку для неї в нашому місті не існує. У Львові немає жодного спеціалізованого притулку для жінок та жінок із дітьми, де можна було б отримати психологічний, юридичний та соціальний супровід.

Створення притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» покладено на органи місцевого самоврядування. Але, на жаль, у нашому місті досі немає безпечного місця, де жінка могла б перебувати та отримувати допомогу фахівців, поки вдома їй загрожує небезпека.

Депутати міської ради погодили Програму запобігання домашньому насильству на 2019–2020 роки, одним із завдань якої є визначення потреби в створенні притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства – але цього замало. Міжнародні стандарти надання допомоги жінкам, які постраждали від домашнього насильства, вимагають від держав забезпечити місця у спеціалізованих притулках з розрахунку 1 місце (для жінки з дитиною) на 8-10 тисяч осіб населення. З цих розрахунків у Львові має бути створено близько 80-100 місць у притулках для жінок, які страждають від насильства.

За 22 роки роботи Центру «Жіночі перспективи» послугами організації вже скористалися понад 50 тисяч жінок. З них щороку понад 100 жінок, більшість яких з дітьми, потребують безпечного місця для тимчасового перебування.

Потреба в притулку очевидна, жінки потребують притулку вже зараз, їм немає куди тікати від кривдників, ми не можемо більше чекати!

Для допомоги жінкам, які постраждали від насильства, Центр «Жіночі перспективи» ще у 2010 році ініціював створення притулку та неодноразово звертався до міської ради з проханням надати приміщення, але нам щоразу відмовляли. Останнє наше подання відхилили у березні 2019 року.

Ми знову ініціюємо звернення до міської ради і просимо надати нам приміщення на створення притулку для жінок та їхніх дітей, що постраждали від насильства. Цього разу ми просимо львівську громаду виразити свою солідарність і підтримати вимогу щодо термінового виділення приміщення на спеціалізований притулок для постраждалих від насильства.

Після виділення приміщення ми беремо на себе обов'язок відремонтувати та обладнати його відповідно до стандартів надання подібних послуг, та утримувати і забезпечувати його безперебійне функціонування (як ми забезпечуємо постійне безоплатне надання юридичної, психологічної, психотерапевтичної та соціально-економічної допомоги постраждалим вже зараз).

Львів відкритий для світу! Зробимо наше місто ще й безпечним для жінок!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

20 лютого 2020 року на пленарному засіданні Львівської міської ради депутатами розглянуто проект ухвали про розгляд електронної петиції «Виділити приміщення на притулок для жінок та їхніх дітей, що постраждали від домашнього насильства у м. Львові». За результатами голосування проект ухвали депутатами підтримано.
Додаток до рішення

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Петицію підписали 521 особа з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Федькович Галина Володимирівна

Початок збору підписів:

28 листопада 2019 р.

Відповідь дана:

13 жовтня 2020 р.