Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 209 громад!

Облаштувати вхід у Полтву коло Оперного театру для Екскурсій

Львів має чимало легенд і загадкових місць. Одним із таких місць, потенціал якого досі не розкритий, є колектор легендарної підземної річки Полтва. Нещодавно розпочалась реконструкція фонтану біля Оперного театру. І це, насправді, чудова нагода облаштувати безпечний спуск для огляду підземної річки Полтва! Під одним з люків поблизу фонтану є сходи, які ведуть до узбережжя Полтви, ширина сходів достатня, щоб могли розминутись дві людини.

Якщо на цьому місці зробити не люк для технічного обслуговування, а повноцінний туристичний портал річки Полтва, цей проект може стати одним з потужних туристичних магнітів Львова. Насправді це нескладно з точки зору втілення і не потребує великих коштів. Витрати передбачаються на створення огорожі (як варіант, це можуть бути прозорі скляні огорожі), які гарантуватимуть безпеку відвідувачів, на облаштування вхідного блоку до порталу. Також важливо обладнати доступну для відвідувачів ділянку освітленням та датчиками безпеки. Датчики будуть сигналізувати про необхідність залишити портал у разі підняття рівня води у річці, а також у випадку, якщо будуть виявлені небезпечні скупчення газів.

Полтва давно приваблює тих, кому цікаве підземне життя Львова. Ентузіасти знаходять люки, які ведуть до Полтви і вирушають досліджувати річку на свій страх і ризик. Тож краще зробити один доступний для всіх охочих об’єкт, де люди зможуть вгамувати свій інтерес без ризиків для життя і здоров’я.

Туристичний потенціал такого проекту важко переоцінити. Портал до Полтви буде цікавим не тільки туристам, але і мешканцям Львова, бо кілька поколінь львів’ян мали змогу бачити, як виглядає Полтва лише на картинках та фотографіях. Приклад подібного об’єкту у Празі (http://j.mp/prahariver) свідчить про надзвичайний інтерес до підземної річки, через що запис на огляд ведеться за кілька тижнів наперед! Без сумніву, кожна гривня, витрачена на цей туристичнй об’єкт повернеться сторицею і принесе відвідувачам незабутні враження.

Окремо варто зауважити і екологічну складову. Так сталося, що Львів є чи не єдиним обласним центром України, який не має міської наземної ріки. З огляду на підземний статус Полтви і відсутність доступу відвідувачів, об’єктивно річка має більшу увагу до проблеми її забруднення. Створення відкритого порталу до узбережжя Полтви дозволить суттєво підвищити інтерес до проблем ріки та її санітарно-екологічного стану. Я вірю, що цей проект в перспективі зробить Полтву чистішою і ще більш привабливою для туристів.

У Львові достатньо фахівців того рівня, щоб в короткі строки втілити такий об’єкт з дотриманням високих стандартів безпеки відвідувачів. З огляду на це звертаюсь до депутатів і посадових осіб Львівської міської ради з проханням підтримати створення туристичного порталу до узбережжя річки Полтва і врахувати це під час реконструкції ділянки площі біля Оперного театру. Давайте не змарнуємо це вікно можливостей, яке відкрилось під час реставрації фонтану, І створимо безпечний портал до узбережжя річки Полтва.

Та ця ініціатива неможлива без підтримки небайдужих львів’ян. Презентація цього концепту на сторінці у Facebook ( https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3316115291795233&id=100001903838741 )в короткі терміни за день зібрала понад 500 поширень. Тож прошу львів’ян, яким відгукується така ідея знайти кілька хвилин, підтримати цю петицію і поширити цю інформацію в соцмережах. Також допомогти у реалізації такої ініціативи може і увага журналістів. Буду вдячний кожному за підтримку!

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 5 липня петицію підписали 163 особи з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Риштун Андрій Євгенійович

Дата створення:

11 грудня 2019 р.