Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Тимчасово припинити скошування трави у громадському просторі міста Львова..

Трава відіграє дуже важливу роль у міському просторі. Вона, як і зелені насадження, є додатковим джерелом кисню завдяки процесу фотосинтезу. Крім того, вона вбирає пилюку, утримує вологу в грунті і покращує зовнішній вигляд наших дворів та вулиць.

Ми розуміємо, що на даний момент у бюджеті міста немає коштів на регулярний полив усіх міських газонів. Тому ми пропонуємо звернути увагу на досвід європейських міст і зупинити скошування трави хоча б на один рік - щоб дати можливість зеленому покрову відновитися. Це просто, нешкідливо і не потребує ніяких ресурсів.

Зауважимо, що у 2020 році після майже безсніжної зими в Україні зафіксували найнижчий за 100 років рівень води в річках, що обов'язково позначиться на всіх сферах нашого життя.

Щоб хоч якось адаптуватися до наслідків посухи, у країнах ЄС змінюють підходи догляду за зеленими насадженнями. Так, у Польщі один за одним міста (Елк, Конін, Варшава, Краків) підхоплюють тимчасову відмову від скошування трави.

Таке рішення повинно допомогти рослинам перенести посуху та значно уповільнити випаровування води з ґрунту.

Цікавим є те, що відмову від покосів у Познані ініціювали самі мешканці, зібравши у стислі терміни понад 700 підписів під відповідною петицією.

У Любліні ж, наприклад, програма "Тут косимо рідше" діє вже три роки. Цьогоріч до неї додадуть ще 23 локації, загальною площею більше 14 гектарів.

Просимо підтримати нашу ініціативу і відмовитися від скошування трави хоча б у цьому році, давши можливість трав'яним насадженням відновитися природнім шляхом. Це буде дуже корисно для міста та його мешканців.

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 20 квітня петицію підписали 303 особи з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

МИХАЙЛОВСЬКИЙ ЯРОСЛАВ ВІКТОРОВИЧ

Дата створення:

21 травня 2020 р.