Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 373 громади!

Скасувати Рішення ВК ЛМР № 331 від 29.04.2021 р. щодо встановлення алегоричної скульптурної композиції (пам’ятного знака) Франца Ксавера Моцарта на пл. Є. Маланюка

Просимо підтримати електронну петицію до Львівської міської ради стосовно скасування Рішення виконавчого комітету ЛМР № 331 від 29. 04. 2021 р. «Про встановлення алегоричної скульптурної композиції (пам’ятного знака) для відзначення 230 – річчя від дня народження Франца Ксавера Моцарта на пл. Є. Маланюка».
Проблема в тому, що пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту пропонують встановити на площі Євгена Маланюка – українського письменника, культуролога-енциклопедиста, публіциста, літературного критика, сотника Армії Української Народної Республіки. І зараз, в часи Незалежності України, Львівська міська рада пропонує перейменувати площу названу його іменем, на площу Музики.
Без сумніву, алегорична скульптурна композиція Франца Ксавера Моцарта може бути встановлена у Львові, якщо це підтримає громадськість, у відповідному місці – але не саме на тій площі, яка носить ім’я українського Генія.
Обурює також факт, що за визначенням «алегоричної скульптурної композиції (пам’ятного знака)» виконавчий комітет старається приховати те, що насправді іде мова ні про яку «композицію», а про спорудження пам’ятника, чого і не приховує його замовник – громадська організація «Львів. Моц. Арт. 3». Це робиться з метою уникнення конкурсу на кращу проектну пропозицію щодо пам’ятника, оскільки, відповідно до п. 3.4 спільного Наказу Державного комітету України з будівництва та архітектури і Міністерства культури і мистецтв України від 30.11.2004 № 231/806 «Про затвердження Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів», після прийняття місцевими органами виконавчої влади рішення про спорудження пам’ятника місцевого значення, управління культури обласної державної адміністрації повинно провести конкурс на кращу проектну пропозицію щодо пам’ятника.
Саме тому справеждливо вимагаємо, щоб ДЕ, КОМУ І У ЯКОМУ МІСЦІ ставити пам’ятники у Львові вирішувала Львівська громада.
Беручи до уваги наведене, просимо депутатів Львівської міської ради:
1. Скасувати рішення виконавчого комітету № 331 від 29.04.2021 р. «Про встановлення алегоричної скульптурної композиції (пам’ятного знака) для відзначення 230 – річчя від дня народження Франца Ксавера Моцарта на пл. Є. Маланюка»;
2. Поставити питання перед відповідними службами про проведення відкритого міжнародного конкурсу на кращий проєкт пам’ятника Ф. К. Моцарту та на місце його встановлення у м. Львові відповідно до чинного Законодавства України;
3. Просити організатора конкурсу при його оголошення не пропонувати під місце встановлення пам’ятника Ф. К. Моцарту площу Є. Маланюка, зарезервувавши її для перспективного пам’ятника Євгену Маланюку.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 2 березня петицію підписали 366 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Квурт Володимир Леонідович

Дата створення:

5 липня 2021 р.