Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Про відновлення культурно-мистецької й наукової функції та інфраструктури в будинку культури ЛОРТА

Від першого дня існування, Палац культури й техніки (так раніше називався теперішній будинок культури ЛОРТА) був мистецьким осередком культури, естетичного виховання дітей, молоді та студентства. Там викладали музичну грамоту, вокал, бальні, естрадні сучасні та народні танці, український фольклор, також працювали фотостудія, перша у Львові Школа естетичного виховання дошкільнят «Тайстра» та Школа вихідного дня, до якої залучали як батьків, так і дітей. Окрім того, заклад став центром зустрічей та творення для молоді. Працювало кафе, де проводили творчі зустрічі з поетами, бардами, композиторами. Фойє Палацу культури використовувалось також як виставковий зал молодих львівських художників. На сцені постійно проводились конкурси зі спортивних бальних танців, зокрема від обласного до міжнародного масштабів, в яких брали участь танцюристи не тільки з України, а й з цілої Європи. В Палаці культури працювали не любителі, а професіонали своєї справи - кожен з педагогів мав профільну освіту та досвід. За понад 17 років роботи через заклад пройшли тисячі дітей та молоді, сьогодні багато з них стали відомими митцями і артистами.
Проте нещодавно стало відомо, що будинок культури буде передано у власність територіальної громади м. Львова. Разом з тим під час засідання виконавчого комітету було озвучено думку, що будинок планують перетворити у науковий центр для дітей. Проте не було взято до уваги, що будинок культури ЛОРТА має виняткові у своєму призначенні елементи: унікальна сцена з поворотним кругом та величезний глядацький зал на 900 місць. Окрім того, у Будинку культури було спеціальне сценічне освітлення та озвучення, оркестрова яма, паркетні зали для занять спортивними та народними танцями, балетні та інші класи для занять різними видами хореографії. У Будинку культури є всі умови для розвитку сценічного, театрального, хореографічного та циркового мистецтва, а також класи музики, вокалу та хорового співу, і навіть бібліотека.
Окрім того, вагомою перевагою є велике за площею приміщення будівлі. Батьки не змушені бігати по всіх районах Львова, аби відвести дітей на гуртки, - в Будинку культури ЛОРТА можна проводити десятки мистецьких та наукових гуртків, заходів та репетиції творчих колективів. Час очікування батьки зможуть також провести з користю.
Сама думка, що ця унікальна інфраструктура буде зруйнована – жахає. Ми не проти, щоб наукова функція також була впроваджена, адже ми поділяємо думку, що наука - це акт творення. Ми не заперечуємо, що це радість для дітей та батьків нашого міста - вмістити в одному закладі мистецькі та наукові гуртки й колективи: коли дитина з танців чи вокалу може одразу піти на гурток технічного моделювання чи радіоелектроніки. І зробити це все в безпеці, просто перейшовши з поверху на поверх. Тож вважаємо, що новітній Центр науки має стати доповненням Будинку культури, а не зруйнувати ті надбання, які є унікальними у Львові.

Петиція створена від імені Богдана Мужа та колишніх керівників творчих колективів будинку культури ЛОРТА.

Категорія

ІНШІ

Станом на 27 вересня петицію підписали 161 особа з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Боднар Максим Ігорович

Дата створення:

16 листопада 2021 р.