Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 258 громад!

ЗВІЛЬНИТИ БАГАТОДІТНІ СІМЇ ВІД ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ (як передбачено п. 266.2.2 ст.266 Податкового кодексу України)

В Україні станом на 2021 рік нараховується понад 365 500 багатодітних сімей. З них найбільша кількість припадає на Львів і Львівську область (майже 32 000 багатодітних сімей) (за даними Національної соціальної сервісної служби України).
Водночас, багатодітні сім’ї у м.Львові впродовж усіх років змушені сплачувати податок на нерухоме майно, не маючи при цьому належного матеріального забезпечення.
Слід зазначити, що пп. л) п.266.2.2. ст..266 Податкового кодексу України передбачено право на пільгу для цієї категорії громадян. Однак обов’язковою умовою є те, щоб ця пільга була підтверджена рішенням органу місцевого самоврядування.
Натомість Львівська міська рада, приймаючи щороку ухвалу про встановлення пільг щодо сплати податку на нерухомість не включає багатодітні сім’ї до вказаного переліку осіб, що мають право на пільгу.
Вважаю, що така дискримінація соціально незахищеної категорії осіб є несправедливою. Тим більше що можливість надання пільги передчасна вищим нормативним актом – Земельним кодексом України.
Відповідно до п. 266.4.2. Податкового кодексу України «Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).
Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів».
Надання багатодітним сім’ям пільг та звільнення їх від сплати податку на нерухомість, належить до компетенції Львівської міської ради.
Слід зазначити, що у інших містах України багатодітні сім’ї користуються пільгами, а у м.Львові, податкові органи відмовляють застосовувати пільгу у зв’язку із відсутністю багатодітних сімей у переліку пільговиків, який затверджується Львівською міською радою.
Прийняття Львівською міською радою відповідної ухвали про звільнення багатодітних сімей від податку на нерухоме майно, допоможе реалізувати надане їм законне право , яке передбачене Земельним кодексом України.

Категорія

ЕКОНОМІКА ТА ФІНАНСИ

Станом на 28 травня петицію підписали 27 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ВОЛИНЕЦЬ АНДРІЙ ОРИСЛАВОВИЧ

Дата створення:

22 грудня 2021 р.