Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 297 громад!

Україна має стати лідером зеленої енергетики в ЄС

У своєму посланні до народних депутатів Володимир Зеленський заявив, що Україна має за мету стати лідером у трансформації енергетичної галузі для протидії будь-яким загрозам, тому країна будуватиме сучасну зелену енергетику.

«Сьогодні – всі бачать – це небезпечно, коли міста залежать від кількох великих тепло- чи електростанцій. Сучасному місту потрібні децентралізовані джерела енергії. Лише «зелена» енергетика може це забезпечити» — підкреслив президент.

Дійсно, значною перевагою ВДЕ (відновлюваних джерел енергії), зокрема сонячних фотоелектростанцій, є більша децентралізація енергосистеми, що дуже важливо зараз із урахуванням загроз російських ракетних ударів.

За прогнозами експертів, до початку 2025 року відновлювані джерела енергії витіснять вугілля як найбільше джерело світової електроенергії. А до 2027 року сонячні фотоелектричні системи стануть найбільшим джерелом електроенергії.

Для ефективної взаємодії ЄС та України у світовій гонці за ВДЕ та чистими технологіями чудово було б синхронізувати наші промислові плани, як це роблять в ЄС, формуючи виробничі кластери і зазначити, локалізація виробництва сонячних панелей та іншого обладнання для ВДЕ має відбуватися в Україні, а не в Китаї, який може використовувати своє домінування в цій галузі у політичних цілях.

Враховуючи вищевикладене, прошу Львівську міську раду закласти у детальний план території (ДПТ) що розобляється у районі вулиці Хуторівка, залізничної колії (Ухвала № 6033 від 12.12.2019 ЛМР) територію для будівництва першої черги майбутнього заводу з виробництва фотоелектричних сонячних панелей який дозволить забезпечувати внутрішній попит на ринку з метою реалізації стратегії розвитку зеленої енергетики в Україні та експортувати продукцію у ЄС та інші країни.

Поряд розташована територія Львівського автобусного заводу яку можна використовувати для розширення та будівництва наступних черг підприємства з виробництва фотоелектричних панелей.

Пропоную взяти за приклад один із існуючих заводів з виробництва сонячних панелей у ЄС який успішно функціонує вже близько 10 років. Важливий критерій: підприємство має працювати виключно на відновлюваних джерелах енергії. Воно буде максимально екологічно дружнє до оточуючого середовища та міста.

Площа заводу, який розглядається як успішна модель, близько 0,9 га. На ДПТ в районі Хуторівки, залізничної колії навколо одного з будинків є приблизно така ж площа для майбутнього будівництва. Будинок невеликий, у частково аварійному стані, на чотири квартири. Деякими квартирами володіє приватна компанія, усі мешканці продали квартири та виїхали. Місто може викупити це майно для суспільних потреб та знести будинок щоб звільнити ділянку.

Також звертаю увагу Львівської міської ради на актуальну розробку, що є у продуктовому портфелі виробника якого ми беремо за приклад. А саме, сонячні панелі які інтегруються у фасади будинків для максимально ефективного використання площі споруди та генерації енергії.

Якщо в перспективі у наших містах, і зокрема у Львові, обладнати усі багатоповерхові будинки такими рішеннями, ми можемо значно зменшити залежність від централізованого постачання електроенергії.

Це дозволить бути нам більш стійкими до можливих ракетних атак рф і залишатись із електропостачанням набагато довше.

Категорія

ПРОМИСЛОВІСТЬ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО

Станом на 4 червня петицію підписали 12 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

СЕМИГОРОДСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ

Дата створення:

8 лютого 2023 р.