Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Заборонити висотну забудову і створити парк в мікрорайоні «Під Голоском»

Звертаємось з надією на підтримку та захист нашого цінного природного добра - лісу, що є пріоритетом у державній програмі - «Стратегія екологічної політики України на період до 2030 року». Ця зелена зона, яка знаходиться в мікрорайоні «Під Голоском», володіє величезним значенням як для мешканців нашого району та міста, так і для збереження екологічного балансу у нашому регіоні.
Зі смутком дізналися про плани висотної забудови на скандальних 22 гектарах, які охоплюють територію зони Р-3.
Потенційна втрата цієї зеленої зони, що слугує відпочинку та рекреації для багатьох мешканців Львова, а також природного укріплення мікроклімату нашого міста, є неприпустимою.
Ми розуміємо, що розвиток міста потребує нових будівель та інфраструктури, проте важливо забезпечити баланс між економічними і соціальними потребами та збереженням природних ресурсів. Ця зона не тільки є цінними зеленими легенями для жителів, але й виконує функцію збереження біорізноманіття та підтримує екологічну рівновагу в місті. Так як переущільнений не тільки наш мікрорайон, а весь Львів загалом і якість повітря з кожним роком у місті тільки погіршується, то мусимо берегти кожне дерево - вони є природними фільтрами, які поглинають шкідливі гази, такі як вуглекислий газ та оксиди азоту, та перетворюють їх у кисень. Вони також вбирають пил та інші забруднення з повітря, зменшуючи ризик виникнення респіраторних захворювань у мешканців міста.

Тому, закликаємо вас вжити невідкладних заходів для збереження лісових насаджень, що є критично важливим для мешканців переущільненого забудовою мікрорайону "Під Голоском". Ми просимо:
Провести повне та незалежне обстеження лісових насаджень - навколо пагорбу і включно з 22 га садових ділянок, що останнім часом були надані певним громадянам і зараз є у власності будівельної компанії. Просимо залучити мешканців, незалежних організації та експертів для якісного обліку, встановлення цінності та захисту від знищення даного лісу.
Заборона забудови в межах визначених зон Р-3, а також залишити без зміни житлову зону Ж-1 для садибної забудови на ділянках, будівництво на яких не несе загрози знищення лісових насаджень. Розглянути варіанти повернення ділянок лісових насаджень у власність громади міста, зокрема варіанти виділення приватному власнику взамін еквівалентних за площею ділянок у інших мікрорайонах міста, що мають кращі або перспективніші умови для будівництва.
Розпочати консультації з місцевими мешканцями та зацікавленими сторонами щодо майбутньої великої рекреаційної зони, а також присвоїти території зелених насаджень статус РЕГІОНАЛЬНОГО ЛАНДШАФТНОГО ПАРКУ - «Малоголосківські пагорби». Врахувати їхні думки, пропозиції та обговорити варіанти, які б дозволили зберегти природний ландшафт та екологічну цінність цієї території. Запросити представників громадських організацій, експертів і зелених ініціатив у процесі планування майбутнього розвитку парку.
Виведення меж парку, з можливістю розширення за рахунок експертизи лісових та зелених насаджень і закріпити їх в Генплані.
Не допустити приватизації ділянок у визначених межах парку і зміну цільового призначення землі для будівництва будь-яких обʼєктів (в т.ч. інфраструктурних).

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

23.08.2023 року, на сесії Львівської міської ради, депутати не підтримали дану електронну петицію.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 13 червня петицію підписали 509 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Сейко Анастасія-Марія Андріївна

Початок збору підписів:

31 липня 2023 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

14 травня 2024 р.