Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 373 громади!

Заборонити висотну забудову і створити парк в мікрорайоні «Під Голоском»

Звертаємось з надією на підтримку та захист нашого цінного природного добра - лісу, що є пріоритетом у державній програмі - «Стратегія екологічної політики України на період до 2030 року». Ця зелена зона, яка знаходиться в мікрорайоні «Під Голоском», володіє величезним значенням як для мешканців нашого району та міста, так і для збереження екологічного балансу у нашому регіоні.
Зі смутком дізналися про плани висотної забудови на скандальних 22 гектарах, які охоплюють територію зони Р-3.
Потенційна втрата цієї зеленої зони, що слугує відпочинку та рекреації для багатьох мешканців Львова, а також природного укріплення мікроклімату нашого міста, є неприпустимою.
Ми розуміємо, що розвиток міста потребує нових будівель та інфраструктури, проте важливо забезпечити баланс між економічними і соціальними потребами та збереженням природних ресурсів. Ця зона не тільки є цінними зеленими легенями для жителів, але й виконує функцію збереження біорізноманіття та підтримує екологічну рівновагу в місті. Так як переущільнений не тільки наш мікрорайон, а весь Львів загалом і якість повітря з кожним роком у місті тільки погіршується, то мусимо берегти кожне дерево - вони є природними фільтрами, які поглинають шкідливі гази, такі як вуглекислий газ та оксиди азоту, та перетворюють їх у кисень. Вони також вбирають пил та інші забруднення з повітря, зменшуючи ризик виникнення респіраторних захворювань у мешканців міста.

Тому, закликаємо вас вжити невідкладних заходів для збереження лісових насаджень, що є критично важливим для мешканців переущільненого забудовою мікрорайону "Під Голоском". Ми просимо:
Провести повне та незалежне обстеження лісових насаджень - навколо пагорбу і включно з 22 га садових ділянок, що останнім часом були надані певним громадянам і зараз є у власності будівельної компанії. Просимо залучити мешканців, незалежних організації та експертів для якісного обліку, встановлення цінності та захисту від знищення даного лісу.
Заборона забудови в межах визначених зон Р-3, а також залишити без зміни житлову зону Ж-1 для садибної забудови на ділянках, будівництво на яких не несе загрози знищення лісових насаджень. Розглянути варіанти повернення ділянок лісових насаджень у власність громади міста, зокрема варіанти виділення приватному власнику взамін еквівалентних за площею ділянок у інших мікрорайонах міста, що мають кращі або перспективніші умови для будівництва.
Розпочати консультації з місцевими мешканцями та зацікавленими сторонами щодо майбутньої великої рекреаційної зони, а також присвоїти території зелених насаджень статус РЕГІОНАЛЬНОГО ЛАНДШАФТНОГО ПАРКУ - «Малоголосківські пагорби». Врахувати їхні думки, пропозиції та обговорити варіанти, які б дозволили зберегти природний ландшафт та екологічну цінність цієї території. Запросити представників громадських організацій, експертів і зелених ініціатив у процесі планування майбутнього розвитку парку.
Виведення меж парку, з можливістю розширення за рахунок експертизи лісових та зелених насаджень і закріпити їх в Генплані.
Не допустити приватизації ділянок у визначених межах парку і зміну цільового призначення землі для будівництва будь-яких обʼєктів (в т.ч. інфраструктурних).

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 2 березня петицію підписали 509 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Сейко Анастасія-Марія Андріївна

Початок збору підписів:

31 липня 2023 р.

До кінця збору підписів залишилось: