Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 230 громад!

Відставка Садового з посади мера Львова

За службову халатність, корупцію в мерії та саботування спорудження сміттєпереробного заводу на місці Грибовицького Сміттєзвалища, що призвело до екологічного лиха та низки трагічних подій довкола цієї катастрофи - позбавити міського голову міста Львова - А. І. Садового повноважень очільника міста та визнати роботу виконавчих органів ЛМР незадовільною. Факти, за які передбачена кримінальна відповідальність подати на розгляд компетентних органів.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Василю Борисовичу!

За результатами розгляду електронної петиції «Відставка Садового з посади мера Львова», інформую про таке.
Як вбачається із тексту петиції, Ви просите:
1. позбавити міського голову міста Львова повноважень очільника міста;
2. визнати роботу виконавчих органів Львівської міської ради незадовільною;
3. факти, за які передбачена кримінальна відповідальність подати на розгляд компетентних органів.
За результатами розгляду п. 1 прохальної частини петиції повідомляю.
Підстави дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови передбачені ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Так, відповідно до вказаної норми, такими підставами є:
- його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;
- припинення його громадянства;
- набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
- набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
- відкликання з посади за народною ініціативою;
- визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;
- його смерті.
Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень та у випадку, передбаченому Законом України "Про військово-цивільні адміністрації".
Рішення про внесення пропозицій щодо відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою приймається на зборах виборців.
На підтримку пропозиції про відкликання сільського, селищного, міського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний сільським, селищним, міським головою.
Таким чином, законом не передбачено розгляду питання про дострокове припинення повноважень міського голови шляхом подання електронної петиції до міської ради.
За результатами розгляду п. 2 петиції інформую.
Відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.
При цьому, слід зазначити, що прийняття рішення про оцінку роботи міської ради приймається за результатами розгляду звіту про роботу виконавчих органів, який здійснюється не рідше одного разу на рік або у визначений радою термін на вимогу не менше половини депутатів ради, а не у будь-який час у порядку подання електронної петиції.
Щодо п. 3 прохальної частини петиції, слід зазначити, що Львівська міська рада в процесі здійснення своєї діяльності при виявленні у діях чи бездіяльності посадових осіб ознак злочину, повідомляє відповідні правоохоронні органи для здійснення відповідного реагування.
У випадку, якщо Вам відомо про існування обставин, які можуть містити ознаки складу злочину, Ви не позбавлені права звернутись у правоохоронні органи з повідомленням про вчинення злочину.

З повагою

Начальник юридичного управління Г. Пайонкевич
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 1264 особи з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Молдован Василь Борисович

Початок збору підписів:

1 червня 2016 р.

Відповідь дана:

4 липня 2016 р.