Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Припинення свавілля та беззаконня в стінах Менської міської ради

З серпня 2018 року, коли заступником міського голови з питань діяльності виконкому Менської міської ради Менського району Чернігівської області був призначений Гайдукевич Максим Валерійович, навколо Менської ОТГ не припиняються скандали через обурення людей незадовільною роботою міської ради.
По-перше, відсутність ефективної роботи по підготовці та проведенню засідань сесій Менської міської ради призвела до того, що сесії проводяться нерегулярно, здебільшого через постійну дезорганізацію підготовки засідань, їх перенесення, порушення Регламенту Менської міської ради щодо оприлюднення і погодження проектів рішень та відсутність кворуму депутатів. Як наслідок, громадяни чекають рішення по своїм нагальним питанням місяцями, що порушує їх права та законні інтереси.
По-друге, заяви громадян в процесі розгляду та обробки постійно губляться, додатки до заяв відкріпляються та підкладаються до заяв інших людей, що стає підставою для винесення незаконних рішень, а це є взагалі недопустимим з боку органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.
По-третє, порушення порядку розгляду та обробки заяв громадян на отримання дозвільних документів з земельних питань, який полягає в незабезпеченні цілісності заяв та додатків до них, та підготовці невмотивованих та неправомірних проектів рішень міської ради призводить до прийняття нею нормативних актів індивідуальної дії, що суперечать нормам Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Крім того, деякі рішення взагалі приймалися з конфліктом інтересів через те, що одні проекти рішень проходили погодження постійними комісіями та публікувалися на офіційному сайті, а інші – виносились на голосування депутатів.
По-четверте, внаслідок неефективної роботи заступника міського голови з питань виконкому та підвідомчого йому земельного відділу, згідно рішення № 191 Менської міської ради « Про продаж права на земельну ділянку» від 23 квітня 2019 року, земельна ділянка з кадастровим номером 7423088500:07:000:0147, площею 51,001 га була передана на аукціон. Проте вона використовується людьми, як громадське пасовище, та з 2016 року зареєстрована за Стольненською сільською радою для сінокосіння і випасання худоби. Проте це не зупинило Максима Валерійовича, оскільки аж занадто була йому цікава.
Крім того, анонсована Гайдукевичем М.В. антирейдерська програма, яка покликана звільнити громаду від самовільного зайняття земельних ділянок по Менському району є нічим іншим, ніж піар-компанія, оскільки підставою для створення комісії з виявлення земельних ділянок, що використовуються без правовстановлюючих документів стало Розпорядження Менського міського голови № 82 від 02.04.2019 року, проте заступник міського голови з питань діяльності виконавчого комітету міської ради не міг не знати, що зазначене питання вирішується виключно на пленарних засіданнях міської ради і, йдучи в обхід рішення депутатів, він штовхає міського голову на перевищення своїх повноважень. А акти, підписані даною комісією завчасно позбавленні законної сили через нелегітимність існування самої комісії.
Питання щодо звільнення заступника міського голови з питань діяльності виконавчого комітету міської ради Гайдукевича М.В. піднімалось громадою неодноразово, проте, через постійний тиск на депутатів з боку Максима Валерійовича та його «всемогутнього» батька – депутата міської ради Гайдукевича В.В., дане рішення так і не було прийняте Менською міською радою.
Підсумовуючи вище викладене, закликаємо припинити свавілля та беззаконня в стінах Менської міської ради, та згідно статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», статті 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та статті 26 Закону України «Про органи місцевого самоврядування, вимагаємо від Менської міської ради:
- на найближчій сесії Менської міської ради розглянути питання невідповідності займаній посаді заступника міського голови з питань діяльності виконкому Менської міської ради Гайдукевича М.В.
- звільнити Гайдукевича Максима Валерійовича з посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчого комітету міської ради за грубе порушення своїх посадових обов’язків.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Людмила Вікторівна!

Дякую Вам за небайдужість, активну громадську позицію.
Але ознайомившись зі змістом електронної петиції від 20 серпня 2019 р. «Припинення свавілля та беззаконня в стінах Менської міської ради». Викладені факти у зверненні, які зазначені, як доводи: про відсутність ефективної роботи по підготовці та проведенню засідань сесій Менської міської ради, що призвели до того, що сесії проводяться нерегулярно чи здебільшого вони переносяться, порушення Регламенту Менської міської ради щодо оприлюднення і погодження проектів рішень чи відсутність кворуму депутатів, претензії від громадян, які чекають рішення по своїм нагальним питанням місяцями, що порушувало б їх права та законні інтереси, зникнення заяв від громадян в процесі розгляду та обробки, відкріплення додатків до заяв та/чи підкладання до заяв інших людей, що стало підставою для винесення незаконних рішень, порушення порядку розгляду та обробки заяв громадян на отримання дозвільних документів з земельних питань, яке полягало в незабезпеченні цілісності заяв та додатків до них, та підготовці невмотивованих та неправомірних проектів рішень міської ради, що призвело до прийняття нормативних актів індивідуальної дії, що суперечать нормам Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», також деякі рішення, що взагалі приймалися з конфліктом інтересів через те, що одні проекти рішень проходили погодження постійними комісіями та публікувалися на офіційному сайті, а інші – виносились на голосування депутатів, неефективної роботи заступника міського голови з питань виконкому та підвідомчого йому земельного відділу, згідно рішення № 191 Менської міської ради « Про продаж права на земельну ділянку» від 23 квітня 2019 року, земельна ділянка з кадастровим номером 7423088500:07:000:0147, яка була включена до переліку земельних ділянок право оренди яких буде продано на земельних торгах, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що використовувалось, як громадське пасовище, анонсування Гайдукевичем М.В. антирейдерської програми, яка покликана звільнити громаду від самовільного зайняття земельних ділянок по Менському району, підставою для створення якої, стало Розпорядження Менського міського голови № 82 від 02.04.2019 року « Про створення комісії з виявлення земельних ділянок, що використовуються без правовстановлюючих документів» та незнання того, що зазначене питання вирішується виключно на пленарних засіданнях міської ради та йдучи в обхід рішення депутатів, підбурюючи міського голову на перевищення своїх повноважень та постійний тиск на депутатів з боку Максима Валерійовича та депутата міської ради Гайдукевича В.В. - потребують вивчення та з’ясування всіх обставин, що стали підставою для подачі електронної петиції, в межах чинного законодавства.
З метою захисту особистих прав та усуненню безпідставних обвинувачень заступника міського голови, згідно ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування України» міський голова видав розпорядження «Про проведення службового розслідування» на рахунок можливого доведення фактів грубого порушення своїх посадових обов’язків чи спростуванню безпідставного обвинувачення. Акт проведення службового розслідування буде надано міському голові для прийняття ним подальшого рішення.


Заступник міського голови
з питань діяльності виконкому Т.С. Вишняк
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 110 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Бучик Людмила Вікторівна

Початок збору підписів:

20 серпня 2019 р.

Відповідь дана:

26 вересня 2019 р.