Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Очищення акваторії річки Хорол

Кожна людина повинна жити щасливо – сьогодні! Але всі добре знають, що потрібно вивчати і поважати свою історію, та робити все можливе, щоб забезпечити своїм нащадкам достойне майбутнє. Тому вже сьогодні, кожен повинен прикласти максимум зусиль, щоб залишити нашим прийдешнім поколінням гарну планету, здорове довкілля та квітуче місто, зокрема!
Сьогодні в нашому місті склалася катастрофічна ситуація з санітарно-екологічним станом річки Хорол. Вже кілька років вода в річці «цвіте» майже ціле літо, що унеможливлює відпочинок біля водойми влітку. А в цьому році її стан досяг уже критичної межі. Водообмін зовсім припинився, вода смердить по всій протяжності річки, берегова зона захаращена. І особливу увагу потрібно звернути ще й на те, що наше місто носить почесне звання – міста-курорту державного значення. Хто ж захоче приїздити на курорт, якщо лікування не можна буде поєднувати з приємним відпочинком.
Саме тому звертаюся до Вас із закликом підтримати мою петицію!
Пропоную: доручити міському голові Сергію Соломасі , як вищій посадовій особі місцевого самоврядування, організувати очищення акваторії та берегової зони річки Хорол в межах міста Миргорода. За потреби, врегулювати подальші дії з очільниками сусідніх населених пунктів на території яких теж протікає річка Хорол і які теж потерпають від проблем з її екологічним станом. Дякую за порозуміння та підтримку.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Анатолію Миколайовичу!

Вашу петицію щодо організації очищення акваторії та берегової зони річки Хорол в межах м. Миргорода розглянуто виконавчим комітетом міської ради.
Питання відновлення річки Хорол у місті-курорт Миргород є надзвичайно важливим та необхідним. У 2016 році, з метою підвищення гідрологічного та санітарного стану річки Хорол, проектною організацією ТОВ «ВОДБУД-УКРАЇНА» проведено її обстеження в межах міста Миргород за рахунок коштів міського бюджету. Проектом визначені першочергові заходи по розчищенню русла, облаштуванню прибережної території, а також по оздоровленню водних мас у відповідності до санітарно-екологічних норм.
У 2017 році за рахунок коштів міського бюджету, на умовах співфінансування з Полтавського обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, проведені роботи по поліпшенню технічного стану та благоустрою річки Хорол в м. Миргород Полтавської області поблизу вулиці Київська на загальну суму 1217,548 тис. грн. Крім того, відділом ЖКГ міської ради у 2017 році за рахунок коштів міського бюджету в сумі 240,03 тис. грн. виготовлено проектно-кошторисну документацію на об’єкт природоохоронного заходу «Поліпшення технічного стану та благоустрою прибережної зони річки Хорол у м. Миргород Полтавської області (в районі вулиці Берегова)» загальною вартістю 39823,534 тис. грн., а саме: І черга – 11506,268 тис. грн.; ІІ черга – 8433,636 тис. грн.; ІІІ черга – 19883,63 тис. грн. Проектом передбачається розчищення річки Хорол в межах міста Миргород, упорядкування її берегової смуги, що призведе до обмеження забруднення річки, поліпшення її водообміну, надасть змогу створити більш безпечні та якісні умови для життя населення міста - курорту та його відпочиваючих, а також покращить екологічний стан території міста. Це питання дуже важливе для громади міста Миргород, яка постійно приймає участь у звільненні прибережної території річки від забруднення, проводить суботники по прибиранню пляжів, а окремі підприємці за власний рахунок розчищають русло ріки.
У 2018 та 2019 роках виконавчим комітетом міської ради подавалися запити до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо виділення коштів з державного бюджету для здійснення першої черги природоохоронного заходу «Поліпшення технічного стану та благоустрою прибережної зони р. Хорол у м. Миргород Полтавської області (в районі вулиці Берегова)» за бюджетною програмою «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку охорони навколишнього природного середовища» але кошти не були виділені.
На даний час у міському бюджеті відсутні кошти для виконання проекту «Поліпшення технічного стану та благоустрою прибережної зони р. Хорол у м. Миргород Полтавської області», але виконавчий комітет міської ради шукає джерела фінансування для виконання вказаних заходів.
Також інформуємо, що відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 01.10.2019 р. № 395 «Про залучення фізичної особи до здійснення заходів з благоустрою» було прийнято рішення про залучення приватної особи Гургули З.П. на договірних засадах до створення об’єкту благоустрою в рамках реалізації проекту «Поліпшення технічного стану та благоустрою прибережної зони р. Хорол у м. Миргороді Полтавської області (2 черга)». Також укладено договір про виконання за рахунок інвестора робіт з благоустрою прибережної зони р. Хорол в м. Миргороді згідно робочого проекту «Поліпшення технічного стану та благоустрою прибережної зони р. Хорол у м. Миргороді Полтавської області (2 черга)».
Разом з тим повідомляємо, що на сьогодні створюється робоча група по розробці плану дій для поліпшення екологічного стану річки Хорол в межах міста Миргород. На дану робочу групу буде покладено завдання по визначенню першочергових заходів по поліпшенню екологічного та технічного стану річки Хорол. За результатами роботи робоча група прозвітується на сесії Миргородської міської ради.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 103 особи з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Вороновський Анатолій Миколайович

Початок збору підписів:

16 вересня 2019 р.

Відповідь дана:

24 жовтня 2019 р.