Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Перейменування вулиці Української в місті Миргороді на честь воїна-захисника Олександра Федорченка

ПЕТИЦІЯ
про перейменування вулиці Української в місті Миргороді на честь воїна-захисника Олександра Федорченка, який поклав своє життя за Україну та наше місто Миргород
Війна з російським агресором для Олександра Федорченка почалася ще в 2014 році, коли він став на захист України у складі 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади. А 24 лютого 2022 року вже через кілька годин після ранкового ракетного удару по нашому аеродрому Олександр Федорченко тримав у руках зброю і формував групу швидкого реагування для оборони нашого міста. 26 лютого 2022 року його група у складі 9 миргородських добровольців 148-го окремого батальйону територіальної оборони та 10 бійців територіальної оборони з міста Ромни виїхала в напрямку Лохвиці, а далі Гадяча для виявлення та знешкодження колон російської техніки (як стало пізніше відомо, Кантемирівської танкової дивізії), які стрімко рвалися углиб нашої країни.
28 березня 2022 року в селі Веприк Гадяцького району на місцевій автозаправці група Федорченка виявила три ворожі одиниці техніки: вантажівку «Урал» роти снайперів і два паливозаправники, та з десяток російських солдатів. Група Федорченка вступила в бій. Сама заправка була знищена, «Урал» затрофеєний, інша техніка була підбита. В полон був взятий один загарбник, двом пораненим росіянам вдалося втекти посадками, а решта були ліквідовані. Коли бійці Олександра Федорченка допитали полоненого й обшукали «Урал», то окрім різного військового спорядження знайшли в ньому ноутбук, в якому виявили маршрут рейду російської військової колони, який пролягав саме через наш Миргород. Саме з цього бою й почалося вигнання загарбників з нашої полтавської землі, яке згодом в народі назвали «Гадяцьким сафарі», в якому взяв участь наш герой Олександр Федорченко.
У березні 2022 року група під керівництвом Олександра Федорченка просувалася далі на північний схід, влаштовуючи засідки й переслідуючи колони росіян аж до Лебедина Сумської області й відганяючи ворога подалі від нашого Миргорода, з подальшим повним звільненням від російських окупантів півночі Полтавської області та всієї Сумської області.
А далі для Олександра був захист нашої Вітчизни в найгарячіших точках на півночі Харківщини, в Соледарі, Авдіївці. Саме там, під Авдіївкою, внаслідок мінометного обстрілу Олександр Федорченко і загинув 25 березня 2023 року під час виконання бойового завдання.
Для увічнення пам’яті Олександра Федорченка, який, як керівник групи швидкого реагування у складі роти вогневої підтримки, вніс неоціненний вклад у недопущення просування ворога углиб країни та захоплення російськими загарбниками нашого міста Миргорода просимо перейменувати вулицю Українську, на якій жив Олександр, його іменем. Це найменше, що ми, містяни, можемо зробити для нашого героя Олександра Федорченка на знак нашої вдячності та глибокої шани.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Олександре Анатолійовичу,
надаємо Вам копію рішення сесії Миргородської міської ради, прийняте за результатами розгляду Вашої петиції.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 131 особа з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Карпенко Олександр Анатолійович

Початок збору підписів:

3 травня 2023 р.

Відповідь дана:

1 червня 2023 р.