Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Збереження історичної назви вулиці Українська

Ми, мешканці вулиці Українська, звертаємося до вас з проханням припинити будь-які дебати щодо перейменування нашої вулиці.
Вулиця Українська є однією з історичних вулиць нашого міста. ЇЇ назва закріплена понад 100 років тому, в період коли центр Миргорода знаходився на правому березі річки Хорол. Ця назва зберігалася під час обох Світових війн та пережила всі періоди радянського режиму. Довгий період часу саме на вулицях Троїцька, Ведмедівка та Українська відбувалося громадське життя та формувалася культурна спадщина нашого міста. ЇЇ краєвидами милувалися видатні миргородці Сластьон, Зубковський та ін.
Змінивши назву нашої вулиці, влада перекреслить зміст нашої боротьби проти держави-агресора, який полягає в праві на незалежність, повазі до своєї історичної спадщини, культури та традицій як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях.
Ми шануємо воїнів-захисників нашої держави, низько вклоняємося їм, будемо пам’ятати їх у віках. Мешканці вулиці безумовно виступають за встановлення пам’ятного знаку справжньому герою Федорченко Олександру, який поклав своє життя захищаючи нас, всіляко будуть підтримувати та допомагати в цій ініціативі. Незважаючи на це, ми наполягаємо на залишенні історичної назви нашої вулиці.
Хочемо нагадати місцевій владі, що більшість вулиць, названих на честь видатних миргородців, не є вулицями їхнього проживання. Місто росло, розвивалося й більша частина цих вулиць фізично виникли після їхньої смерті, але це не заважає їм носити назви своїх славетних земляків. Сластьон, так само як і Боровиковський та інші, не лише не жив на вулиці, названій його ім’ям, але й ніколи не відвідував місце, де з роками її збудували.
Якщо перейти до більш прагматичних питань. Ми знаємо, що перейменування вулиці не вимагає зміни документів на нерухоме майно, але такі норми не встановлені щодо іншого майна, наприклад, автомобіль (перереєстрація транспортного засобу у зв’язку зі зміною адреси проживання).
Також перейменування нашої вулиці суттєво зачепить інтереси МРЦ МВС України «Миргород». Оскільки він є юридичною особою, це тягне за собою внесення змін в статутні документи, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у діючих договорах, виготовлення нових печаток і т.д. І це під час військового стану, в часи, коли реабілітацію в ньому проходить величезна кількість військових. Адміністрація змушена буде витрачати час, а головне кошти, яких і так обмаль, не на допомогу захисникам, а на вирішення паперово-бюрократичних справ. Те саме стосується і фізичних осіб-підприємців, що є мешканцями вулиці Українська.
Підсумовуючи все вище сказане, вимагаємо залишити історичну назву вулиці Української, оскільки:
- вона не підлягає під дію ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;
- вона є історично-сформованою протягом багатьох десятиліть, несе в собі історичну, культурну та духовну спадщину нашого міста;
- зміна назви тягне за собою бюрократичні проблеми для фізичних та юридичних осіб, зареєстрованих на ній;
- нинішні мешканці, як і багато попередніх поколінь люблять і шанують її назву та її історичне минуле.
На останок хочемо попросити посприяти в призупиненні тиску з боку деяких фізичних осіб та громадських організацій на мешканців вулиці Українська.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Андрєєвій Ірині Михайлівні

Про розгляд електронної петиції

На Вашу електронну петицію щодо збереження історичної назви вулиці Української, яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку на виконання п. 18 Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Миргородській міській раді, затвердженого рішенням четвертої сесії Миргородської міської ради сьомого скликання від 11.12.2015р. № 8 повідомляємо, що пунктом 2 рішення 32 сесії Миргородської міської ради восьмого скликання від 24.05.2023р. №131 виконавчому комітету Миргородської міської ради доручено провести громадське обговорення щодо перейменування вулиці Української в м. Миргороді на честь воїна-захисника Олександра Федорченка.
Відповідно до Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012р. № 989, строк проведення громадського обговорення обчислюється з дня оприлюднення відповідного інформаційного повідомлення і повинен становити не менш як два місяці. Протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) готується звіт, у якому зазначаються найменування організатора, зміст питання, що виносилося на громадське обговорення, інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання, а також узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення.
Таким чином, рішення щодо перейменування вулиці Української в м. Миргороді на підставі п. 1 ст. 37 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» буде прийматись на сесії Миргородської міської ради з урахуванням результатів громадського обговорення.

Міський голова Сергій СОЛОМАХА


Оксана Бессонова (05355) 5 25 25
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 105 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Андрєєва Ірина Михайлівна

Початок збору підписів:

5 травня 2023 р.

Відповідь дана:

1 червня 2023 р.