Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 246 громад!

Онлайн-оформлення допомоги при народженні дитини

Для отримання законної допомоги при народженні дитини матері повинні особисто їхати у відділ соцзахисту, що вкрай складно зробити з новонародженою дитиною. Всі дані без проблем можна було б вносити через Мережу, не виходячи з дому (в кількох містах України існує така можливість). Пропоную покласти край бюрократії, з якою доводиться стикатися породіллям, зважаючи на їх обмежену мобільність (до цього додається непристосованість маршруток до транспортування візків, черги в управлінні тощо).

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики (далі – управління соціального захисту) спільно із постійною депутатською комісією гуманітарної політики розглянуло електронну петицію «Онлайн – оформлення допомоги при народженні дитини».
У рамках виконання делегованих державою повноважень структурними підрозділами виконавчих органів міських рад (далі – органи соціального захисту) відповідно до норм чинного законодавства України здійснюється призначення та виплата ряду державних допомог, у т. ч. допомоги при народженні дитини.
Питання призначення та виплати допомоги при народженні дитини врегульовано Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (далі – Закон) та Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (далі – Порядок № 1751).
Відповідно до ст. 11 Закону та п. 11 Порядку № 1751 для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається одним з батьків (опікуном), з яким постійно проживає дитина, заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення (Мінсоцполітики), та копія свідоцтва про народження дитини.
Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.
Окрім того, п. 43 Порядку № 1751 передбачено, що документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, особисто.
Згідно із наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 № 345 «Про затвердження Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги» (зі змінами) приймання заяви та документів для надання усіх видів соціальної допомоги здійснюється спеціалістом з прийому безпосередньо від заявника, його опікуна або іншої особи за відповідним дорученням, завіреним у встановленому порядку, у тому числі лікарем лікарняної установи, де перебуває заявник, у випадках, коли це передбачено чинним законодавством.
Отже, можливість подання зазначених документів у тій чи іншій формі у мережі Інтернет для одержання певного виду державної допомоги (в тому числі допомоги при народженні дитини) на даний час не передбачена відповідними нормативними актами та потребує внесення змін до законодавства, що регулює дане питання.
Враховуючи зазначене, за рішенням постійної депутатської комісії гуманітарної політики від 02.06.2016 розгляд електронної петиції «Онлайн – оформлення допомоги при народженні дитини» було винесено на спільне засідання з іншими постійними депутатськими комісіями.
За результатами спільного засідання постійної комісії гуманітарної політики та постійної комісії конкурентоспроможності, сталого розвитку та підприємництва вирішено підтримати петицію та рекомендувати управлінню соціального захисту скерувати звернення за підписом Львівського міського голови на ім'я Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України з проханням розглянути можливість внести зміни до національного законодавства України щодо надання права громадянам України отримувати допомогу при народженні дитини та інші види державних допомог шляхом подання заяв у онлайн режимі (в електронній формі).
Таким чином, зважаючи на вищевикладене, управлінням соціального захисту з метою вирішення питання, порушеного у Вашій петиції, будуть скеровані відповідні звернення.


З повагою,
В.о. начальника управління І.Кобрин
Додаток до рішення

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Петицію підписали 1039 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Рудик Маріанна Орестівна

Початок збору підписів:

7 квітня 2016 р.

Відповідь дана:

23 червня 2016 р.