Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

БЕЗКОШТОВНЕ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Відповідно до п.7 ч.2 ст.66 Закону України «Про освіту» №2145 від 05.09.2017 року, районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ та ФІНАНСУЮТЬ підвезення учнів і педагогічних працівників до закладів початкової та базової середньої освіти і у зворотному напрямку (у разі потреби - транспортними засобами, пристосованими для перевезення осіб, які пересуваються на кріслах колісних).
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України «Про охорону дитинства» №2402 від 26.04.2001 року, всі діти на території України, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров’я та народження дітей і їх батьків (чи осіб, які їх замінюють) або будь-яких інших обставин, мають рівні права і свободи.
Імперативні норми ст.21 Конституції України визначають, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Частина 1 ст.24 Конституції України передбачає, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
При цьому, ч.2 ст.24 Конституції України встановлює, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Відповідно до ч.1 ст.52 Конституції України, діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.
Проте, ситуація, що склалася довкола підвезення дітей і педагогічних працівників до закладів освіти і у зворотному напрямку свідчить про ігнорування вимог діючого законодавства та створення нерівних умов їх реалізації по відношенню до дітей.
Рішенням виконавчого комітету Носівської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування» №424 від 29.12.2018 року, діти шкільного віку, під час навчально-виховного процесу, вимушені сплачувати 2,00 гривен за одну особу (в одному напрямку).
«Програма забезпечення відшкодування вартості проїзду педагогічних працівників до місця роботи та у зворотному напрямку на 2019 рік», що затверджена рішенням Носівської міської ради №20/47 від 14.12.2018 року, визначає поділ педагогічного складу на "міський" та "сільський", химерний процес відшкодування витрат та не визначає жодної можливості відшкодування вартості проїзду батькам дітей, які вимушені з власного гаманця оплачувати такі «мандрівки».
Однак, всім відомо про якісне транспортне забезпечення керівництва Носівської ОТГ, що здійснене шляхом купівлі та оренди транспортних засобів, щомісячного забезпечення паливно-мастильними матеріалами і т.д., ЗА КОШТИ ГРОМАДИ!!!
Виходить, що педагоги та діти Носівщини не заслуговують на реалізацію свого законного інтересу, у порівнянні з керівництвом громади, законний інтерес, яких є сумнівним.
ОТЖЕ, ЗАКОНОДАВСТВО ВИЗНАЧАЄ - ЗАБЕЗПЕЧИТИ та ПРОФІНАНСУВАТИ підвезення дітей та педагогічних працівників до закладів освіти і у зворотному напрямку (у разі потреби - транспортними засобами, пристосованими для перевезення осіб, які пересуваються на кріслах колісних)!!!
Таким чином, враховуючи вищевикладене,
ПРОСИМО:
1. в повному обсязі, забезпечити та профінансувати підвезення дітей та педагогічних працівників до закладів освіти Носівської ОТГ і у зворотному напрямку (у разі потреби - транспортними засобами, пристосованими для перевезення осіб, які пересуваються на кріслах колісних);
2. внести зміни до Рішенням виконавчого комітету Носівської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування» №424 від 29.12.2018 року, а саме, підпункт 1.2 п.1 викласти в наступній редакції:
«1.2. Тариф на перевезення дітей шкільного віку та педагогічних працівників до закладів освіти і у зворотному напрямку - 00,00 гривен, за одну особу, під час навчально-виховного процесу.».

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шкарупі О.В.
На петицію щодо безкоштовного перевезення дітей та педагогічних працівників повідомляємо наступне.
Відповідно до Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням 34 сесії Носівської міської ради сьомого скликання від 16.03.2018 № 3/34/VII «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій», протоколу засідання постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, молоді та спорту Носівської міської ради від 13.03.2019, відділом освіти, сім’ї, молоді та спорту було підготовлено проект рішення Носівської міської ради «Про розгляд електронної петиції щодо безкоштовного перевезення дітей та педагогічних працівників».
Проект рішення «Про розгляд електронної петиції щодо безкоштовного перевезення дітей та педагогічних працівників» було розглянуто на пленарному засіданні Носівської міської ради 14.03.2019 р.
Рішенням Носівської міської ради «Про розгляд електронної петиції щодо безкоштовного перевезення дітей та педагогічних працівників» електронну петицію було відхилено.
У разі незгоди з прийнятим рішенням, Ви маєте право на оскарження згідно з чинним законодавством.

Додаток: на 3 арк. в 1 прим.

Міський голова В.ІГНАТЧЕНКО
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Станом на 21 квітня петицію підписали 107 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Шкарупа Олег Володимирович

Початок збору підписів:

23 січня 2019 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

12 березня 2019 р.