Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

ПРО СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ "ЦЕНТРУ ДОПОМОГИ ТВАРИНАМ"

ℹ МОЖЕ НЕ В КОЖНОМУ ДОМІ МАЄ БУТИ КІТ ЧИ СОБАКА, АЛЕ У КОЖНОЇ СОБАКИ ТА КОТА МАЄ БУТИ ДІМ!!!
Враховуючи виниклу моду у деяких посадовців на створення Центрів (різного виду направленості) та переслідування ідеї удаваної економії бюджетних коштів, враховуючи сталу бездіяльність посадових осіб Носівської міської ради у виконанні своїх обіцянок, закликаємо Носівську міську раду закласти фундамент у вирішення актуальної проблеми безпритульних тварин та забезпечити її дієву та повну реалізацію на протязі 2020 - 2021 років, чим:
1. створити "Центр допомоги тваринам" на території Носівської ОТГ (притулок);
2. створити на базі Центру відповідні умови необхідні для відлову, перевезення, лікування, в тому числі травмованих, або важкохворих домашніх і безпритульних тварин, їх реабілітації, стерилізації (кастрації), вакцинування (щеплення), чіпування (ідентифікація), подальшого утримання (перетримки), догляду, обліку (реєстрації), як у внутрішній так і в міжнародній базі Animal-ID, та пошуку нових господарів, в тому числі і на платній основі.
3. забезпечити Центр територією, будівлями (приміщеннями) та усім необхідним інвентарем, засобами, ліками, інше;
4. покласти на Центр обов'язок по створенню офіційного сайту та його постійному оновленню, з інформацією про утримуваних тварин, які шукають нових господарів (друзів), потребах Центру і іншою корисною інформацією;
5. з метою забезпечення громадського контролю за діяльністю Центру, покласти на Центр обов'язок по забезпеченню цілодобового транслювання діяльності Центру, на сайті останнього, в режимі реального часу, зі збереженням в архіві всіх записів та з можливістю їх віддаленого перегляду будь-ким та в будь-який зручний час;
6. покласти на Центр обов'язок по забезпеченню допуску на територію та до роботи у Центрі, зареєстрованих в Центрі волонтерів;
7. покласти на Центр обов'язок:
по контролю за дотриманням правил утримання тварин в Носівській ОТГ;
по контролю за кількістю безпритульних тварин;
по застосуванню гуманних методів вилову і стерилізації;
подальшого прилаштування тварин;
по взаємодії з кінологічними організаціями, клубами, інше;
по негайному реагуванню на сигнали про агресивних тварин, жорстоке поводження з тваринами, необхідності термінової допомоги тварині, інше;
по проведенню просвітницької роботи серед населення щодо гуманного ставлення до тварин та необхідності стерилізації домашніх тварин, для зменшення популяції безпритульних тварин;
по розробці та впровадженню просвітницьких проектів у дитячих навчальних закладах щодо гуманного поводження з тваринами та захисту їх від жорстокого поводження;
по виготовленню та розміщенню соціальної реклами (публікації, відеоролики, тощо у мережі Інтернет, ЗМІ);
та інші обов'язки;
8. покласти на Центр, як пріоритетний обов'язок, пошук нових господарів (друзів), для безпритульних тварин.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. обґрунтування необхідності задоволення прохання громади (петиції):
наявність безпритульних та некерованих тварин, в тому числі агресивних по відношенню до мешканців громади, некероване збільшення їх чисельності, безвідповідальне ставлення деяких власників домашніх тварин, бездіяльність посадових осіб органу місцевого самоврядування, несуть потенційну загрозу для людей і є проблемою громади.
Прийняті місцевою радою рішення є неспроможними та не нівелюють обов'язків місцевої влади у сфері благоустрою.
Однак, посадові особи Носівської міської ради, попри задекларовані обіцянки, не здійснюють жодних дієвих заходів щодо спрямування належної організації та вилову безпритульних собак, їх тимчасової ізоляції й розподілення.
Така бездіяльність перебуває в прямому причинному зв'язку з вкрай негативними інцидентами за участі безпритульних тварин, зменшенням відчуття безпеки мешканцями громади та рядом інших негативних факторів.
2. цілі і завдання:
метою прохання громади (петиції) є вирішення проблеми безпритульних тварин, які роками накопичуються в громаді, серед яких є погіршення санітарно-епідеміологічного стану, загроза укусів людей бездомними тваринами, шум вночі, зменшення відчуття безпеки мешканцями громади, ряд інших негативних факторів. Створення більш комфортних умов для життя мешканців громади та гуманного середовища для тварин, через значне зменшення чисельності безпритульних тварин та вжиття заходів з охорони тваринного світу.
Завданням прохання громади (петиції) є зменшення чисельності безпритульних тварин; підвищення рівня безпеки і комфортності середовища існування людини в громаді; забезпечення суспільного спокою і підвищення моральності; поліпшення естетичного вигляду населених пунктів Носівської ОТГ; поліпшення епізоотичного стану, зниження витрат на епідеміологічні заходи та лікування мешканців громади та гостей; зменшення засмічення навколишнього природного середовища продуктами життєдіяльності тварин, зменшення витрат на прибирання; зниження аварійності на дорогах та підвищення іміджу Носівської ОТГ та України в цілому, шляхом дотримання міжнародних стандартів поводження з домашніми тваринами.
3. нормативно-правова база:
правове вирішення зазначеної проблеми перебуває у сфері повноважень та обов'язків Носівської міської ради.
4. фінансово-економічне обґрунтування:
на функціонування Центру потрібні значні кошти, що можуть бути перерозподілені з місцевого бюджету, в частині, в тому числі, зменшення витрат на оплату заробітної плати керівного складу Носівської міської ради (значна річна сума), залучені з Державного фонду регіонального розвитку, від волонтерів та міжнародних організацій.
Після завершення всіх заходів направлених на початок функціонування Центру, утримання останнього може бути здійснено за рахунок коштів міського бюджету, спонсорів, волонтерів, грантів та доходів самого Центру.
4. прогноз соціально-економічних та інших наслідків:
наслідком задоволення прохання громади (петиції), стане:
- створення щонайменше 3 (трьох) робочих місць, в межах територіальної громади;
- створення сприятливих, комфортних і безпечних умов для співіснування людей та тварин у Носівській ОТГ;
- зупинка зростання популяції безпритульних тварин;
- мешканці громади матимуть змогу, на платній основі, приносити до притулку домашніх тварин, на тимчасове утримання, в зв'язку з тимчасовим виїздом за територіальні межі громади;
- мешканці громади володітимуть конкретною інформацією та матимуть змогу приносити до притулку безпритульних віднайдених тварин;
- спонсори чи небайдужі люди будуть знати, куди конкретно звертатися з питання допомоги в утриманні тварин;
- у комунальній власності міста з’явиться об'єкт, який відповідатиме всім нормам, вимогам, правилам та міжнародним стандартам гуманного поводження з тваринами і який поліпшить безпекову епізоотичну ситуацію в громаді;
- Центр забезпечуватиме моніторинг громадської безпеки;
- позитивні репутаційні наслідки, для Носівської ОТГ та її очільників;
- забезпечуваний захист тварин, це невеликий крок до цивілізованої та могутньої громади!

ЦЕ МОЖНА БУЛО РОБИТИ ПОСТУПОВО, КОЖНОГО РОКУ, ПО ПЕВНІЙ ЧАСТИНІ, АЛЕ ... ВИРІШУЄМО ЗАРАЗ!!!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Олегу ШКАРУПІ

Про розгляд петиції

Електронна петиція про створення та функціонування «Центру допомоги тваринам» була винесена на порядок денний засідання виконавчого комітету міської ради. Розглянувши петицію, повідомляємо наступне.
Зменшення кількості безпритульних тварин на території громади є однією з важливих проблем. Але як показує практика, будівництво притулків не вирішує проблему безпритульних тварин в нашій країні. Неможливо одночасно всіх відловити і помістити до притулку, оскільки поступово проводиться міграція тварин з околиць та інших районів міста.
Тому потрібно розглянути питання щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Міська рада вивчає та планує розробити Програму регулювання безпритульних тварин гуманними методами на території Носівської міської ради на 2021-2022 роки та передбачити кошти на її фінансування. В рамках цієї програми буде проводиться розробка і впровадження системи масової стерилізації, щеплення, профілактична обробка безпритульних тварин.
Створення та утримання притулків для тварин потребує значних фінансових витрат. Дане питання не може бути вирішене без виконання техніко-економічного обґрунтування, інвестиційного проекту і публічного обговорення, потрібно розуміти наскільки такий притулок необхідний у такому невеликому місті як наше.
Відповідно до вимог законодавства, бюджет громади на 2020 рік сформовано і затверджено рішенням 61 сесії міської ради від 19 грудня 2019 року. Кошти на створення та функціонування «Центру допомоги тваринам» у бюджеті на поточний рік не передбачені. На даний час у державі склалося досить важке фінансове становище. Надходження до місцевого бюджету зменшились, в той час коли міською радою додатково виділяються кошти на запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, надання громадянам соціальної матеріальної грошової допомоги на лікування, ліквідацію надзвичайних ситуацій, вирішення соціально – побутових питань та інше.
У статті 15 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» зазначено, що притулки для тварин можуть створюватися органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, громадськими і благодійними організаціями та фізичними особами.
Притулки для тварин проводять свою діяльність за рахунок коштів їх власників, а також будь-яких інших не заборонених законом джерел.
Місцеві бюджети можуть передбачати кошти на створення притулків для тварин та відшкодування витрат притулкам по утриманню тварин незалежно від форм власності.
В разі, якщо на території громади буде створено притулок для тварин підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, громадськими і благодійними організаціями та фізичними особами, міською радою буде розглянуто питання щодо відшкодування витрат притулкам по утриманню тварин незалежно від форм власності.
Враховуючи вище викладене, виконавчим комітетом прийнято рішення відмовити у задоволенні електронної петиції про створення та функціонування «Центру допомоги тваринам».
Копія рішення виконавчого комітету від 10 червня 2020 року додається.

Додаток: на 1 арк.


Міський голова Володимир ІГНАТЧЕНКО
Категорія

ІНШІ

Станом на 21 квітня петицію підписали 112 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Шкарупа Олег Володимирович

Початок збору підписів:

28 квітня 2020 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

8 травня 2023 р.