Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Щодо присвоєння Карпінській Марії Олексіївні звання "Почесний громадянин міста Нововолинська"

04.07.2020 року на 81 році життя закінчила свій земний шлях патріот та дочка України, людина з великої букви і великим серцем - КАРПІНСЬКА МАРІЯ ОЛЕКСІІВНА.

Нардилася вона на Житомирщині в селі Веселівка, але все своє життя прожила на Волині, в місті Нововолинську. Одружилась із Леонідом Карпінськім, який був членом УПА і відсидів в сталінських таборах. Була матір'ю двох синів: Олега і Костянтина, які подарували їй трьох онуків, а онуки ощасливили свою дорогеньку бабусю правнуками.

Закінчивши Луцьке медучилище, працювала в травматологічному відділенні Нововолинськї міської лікарні, звідки і пішла на заслужений відпочинок.

Марія Олексіївна не могла жити без людей, сидіти вдома, бути осторонь людських доль, життя міста Нововолинська, України. Тому, вийшовши на пенсію, вона закрутилась у вирі життя. Особливо допомагала знедоленим, сиротам, людям з інвалідністю, а діти з інвалідністю були завжди під її материнським крилом і опікою, допомагала їм утвердитись та не загубитись в цьому складному житті, подавала свою руку допомоги підтримкою, порадою.

Нею був створений реабілітаційний центр для людей з інвалідністю, була в перших рядах при створенні осередку Союзу Українок в м. Нововолинську.
Особливо її талант розкрився, коли очолила осередок Суспільної Служби України міста, де надавала безкоштовні обіди сиротам, бездомним, особам з інвалідністю, допомагала багатьом дітям у виборі професії, навчанні в ВУЗах, видавництві книг, наприклад, молодому художнику Сопронюку Богдану, який ілюстрував дитячу книгу "Курчатко - згубенятко" - українки з Канади, дочка якої з чоловіком - французом були в Нововолинську на презентації цієї книги.

Марія Олексіївна плідно співпрацювала з Нововолинським музеєм, її присутність не оминула і презентація книги "Недоспівана Україна", яку теж ілюстрував Сопронюк Богдан.

З Марією Олексіївною працювали багато підприємців, допомагаючи в її справі, ДНЗ Нововолинський ЦПТО надавав кухарів - кондитерів для готування безкоштовних обідів .

Марію Олексіївну знали не лише в різних куточках України, а й за її межами, наприклад, в Канаді, бо вона активно брала участь в усіх міжнародних форумах.
За багаторічнум плідну працю протягом життя Україна відзначила свою люблячу доньку ОРДЕНОМ КНЯГИНІ ОЛЬГИ ІІІ ступеня.

Особистий приклад та мужність, героїзм, проявлені під час виконання службового обов'язку на благо міста Нововолинська дає підстави присвоїти їй звання "Почесний громадянин міста Нововолинська".

Категорія

ІНШІ

Станом на 19 липня петицію підписали 27 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Карпус Борис Сергійович

Дата створення:

16 липня 2020 р.