Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Проти зміни підпорядкування Нововолинської дитячо-юнацької спортивної школи Нововолинської міської ради Волинської області.

Нововолинська міська рада, як засновник закладу спеціалізованої позашкільної освіти спортивного профілю Нововолинської ДЮСШ, своїм рішенням №29/53 від 20 грудня 2023 року з метою приведення установчих документів у відповідність до вимог чинного законодавства України затвердила нову редакцію Статуту цього закладу. Розробником установчого документу ДЮСШ одноосібно стало управління освіти, що є недопустимим. В тексті цього документу управлінням освіти безпідставно, самовільно та без належних на це повноважень змінено орган управління ДЮСШ з управління освіти на відділ молоді та спорту Нововолинської міської ради Волинської області, що за належних підстав належить до компетенцій безпосередньо засновника закладу, тобто Нововолинської міської ради, яка жодних рішень щодо зміни підпорядкування закладу не приймала. Конституція, Закони України або інші нормативні документи, якими у своїй діяльності керуються ДЮСШ та органи місцевого самоврядування, як їх засновники , взагалі не регламентують можливість зміни підпорядкування таких закладів, а особливо в такий спосіб. Можна стверджувати, що наслідком затвердження нової редакції Статуту Нововолинської ДЮСШ стало порушення норм чинного законодавства України, в тому числі, абзацу 2 частини 2 статті 9 Закону України «Про позашкільну освіту». Громада, обурюючись ситуацією навколо ДЮСШ та недопустимими діями управління освіти , наполягає на перегляді рішення міської ради, так як не було забезпечено жодної комунікації з громадою перед прийняттям такого соціально важливого для всіх мешканців рішення, наслідком якого стало виведення з освітньої структури єдиної в місті ДЮСШ, та вирішити питання щодо ДЮСШ в законному полі.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 90 Цивільного кодексу України, з метою приведення установчих документів у відповідність до вимог чинного законодавства та статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" електронну петицію від 18.01.2024 року
«Проти зміни підпорядкування Нововолинської дитячо-юнацької спортивної школи Нововолинської міської ради Волинської області», яку підтримали понад 200 громадян, розглянуто на сесії Нововолинської міської ради 19 березня 2024 року та прийнято рішення про її непідтримання (рішення Нововолинської міської ради від 19 березня 2024 року «Про розгляд електронної петиції»).
Стосовно порушеного у петиції питання зазначаємо таке. Нововолинська дитячо-юнацька спортивна школа-це заклад фізичної культури і спорту, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, визнаному в Україні, створює необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортсменів для резервного спорту.
У своїй діяльності дитячо-юнацька спортивна школа керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами та листами Міністерства молоді та спорту України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Положенням про дитячо- юнацьку спортивну школу (Постанова КМУ від 05.11.2008 р № 993 (зі змінами та доповненнями)), Положенням «Про організацію навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл», затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 17.01.2015 р. № 67 зі змінами.
Слід зазначити, що тренери-викладачі не є педагогічними працівниками відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 433 «Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад» (зі змінами). Також саме Міністерство молоді та спорту України здійснює в установленому порядку організаційно-методичне забезпечення діяльності спортивних шкіл незалежно від підпорядкування, типу і форми власності.
Отож із метою здійснення ефективної координації роботи закладів фізичної культури та спорту, а також реалізації дитячо-юнацькими спортивними школами своїх статутних цілей було ініційовано перепідпорядкування Нововолинської ДЮСШ. Потрібно зазначити, що така зміна ніяк не вплине на процес ведення гуртків у спортивній школі та не відбудеться жодних змін умов праці працівників даного закладу. Будуть займатися рівно ті ж самі діти, що й раніше, на тій же спортивній базі.
Управління освіти Нововолинської міської ради отримало звернення від батьків вихованців дитячо-юнацької спортивної школи відділення греко- римської боротьби, гандболу, волейболу, футболу, інших видів спорту, а також протокол зборів трудового колективу, які не підтримують електронну петицію (283 голоси).Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 230 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Макарчук Юрій Володимирович

Початок збору підписів:

18 січня 2024 р.

Відповідь дана:

6 лютого 2024 р.