Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Допомога тваринам в Деремезнянському притулку

Прошу звернути увагу на ще один фронт, який через війну дуже загострився. В Україні неймовірно зростає кількість безпритульних тварин та переповнені притулки. Так, наразі ми маємо рятувати людей і землю, але домашні тварини це також наші діти і мешканці нашої країни, які наразі неймовірно страждають від голоду, хвороб і травм. До того ж це світова і європейська практика.
Згідно статей 9 та 15 (Стаття 9. Реєстрація та облік домашніх тварин,
Стаття 15. Притулки для тварин):
     Для утримання безпритульних тварин створюються притулки для тварин.
    Притулки для тварин можуть створюватися органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, громадськими і благодійними організаціями та фізичними особами.
    Місцеві бюджети можуть передбачати кошти на створення притулків для тварин та відшкодування витрат притулкам по утриманню тварин незалежно від форм власності.

Оскільки в м. Обухів відсутній державний притулок для тварин, а в Обухівському районі функціонує лише один єдиний притулок, який знаходиться в с. Деремезна, просимо організувати допомогу з міського бюджету- адже всі врятовані тварини потрапляють з м. Обухів та всього району до Деремезнянського притулку.
За період повномасштабного вторгнення кількість мешканців притулку збільшилась майже до 300.
Кількості наявних вольєрів не вистачає для комфортного проживання тварин, потрібно будувати нові, проте й наявні вольєри потребують ремонту.
На разі притулок потребує конкретної допомоги в будівельних матеріалах:
Пісок, цегла, цемент,щебінь, металеві сітки для огорожі, дошки і т.д.
Звісно, ліки, вакцини, їжа, дрова та звісно фізична допомога.
Притулок існує на благодійній допомозі, всім зараз важко, тому ми переконані що держава може допомогти.
Пропоную у цей складний час:
1. згідно ст. 15 підтримувати єдиний функціонуючий притулок з міського бюджету
2.згідно ст.9  Ввести обов’язкове чіпування і реєстрацію всіх наявних домашніх (котів і собак) та призначити відповідальні служби, які будуть цим займатися
3. Ввести значну адміністративну і фінансову відповідальність за знущання або не належний догляд за тваринами.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши петицію №88 від 18.05.2023 щодо фінансової підтримки притулку для безпритульних тварин у с.Деремезна Обухівського району Виконавчий комітет Обухівської міської ради Київської області інформує про відсутність законодавчо зареєстрованого притулку на території Обухівської міської територіальної громади.

Враховуючи вищевикладене фінансування власників домашніх тварин на їх утримання не передбачено бюджетним законодавством України.

Крім того інформуємо, що у своїй діяльності щодо поводження з тваринами Виконавчий комітет Обухівської міської ради Київської області керується виключно Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження з тваринами», Програмою з питань благоустрою на території Обухівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки на 2023 рік, Правилами тримання собак, котів і хижих тварин на території Обухівської міської ради затверджених рішенням сесії Обухівської міської ради Київської області №872-65-VI від
21.05.2015 року.

3 метою оптимізації кількості безпритульних тварин виключно гуманними методами, покращення санітарно-екологічної та епізоотичної ситуації в громаді, Виконавчим комітетом спільно з громадськими організаціями, волонтерами, управлінням ветеринарної медицини в Обухівському районі, виконавцем послуг з управління багатоквартирними будинками регулярно проводяться роботи з регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста відповідно до вимог чинного законодавства України, а саме: стерилізація безпритульних тварин.

Крім того, на території міста проводиться розʼяснювальна робота щодо правил поводження з безпритульними тваринами. Зокрема, надаються розʼяснення щодо неприпустимості підгодовування собак на території дитячих ігрових майданчиків та прибудинкових територіях житлових будинків. Також злійснюється інформування громади щодо відповідальності тих людей, хто підгодовує собак, а також за поведінку тварин, якими вони опікуються.

Слід зазначити, що у 2022 році за кошти міського бюджету простерилізовано 326 безпритульних тварин на суму 385 000 грн.

У 2023 році Програмою з питань благоустрою передбачено кошти у сумі 480 000 грн. на Послуги з проведення робіт з регулювання чисельності безпритульних тварин (стерилізація).
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 100 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Задорожна Юлія Борисівна

Початок збору підписів:

27 квітня 2023 р.

Відповідь дана:

25 травня 2023 р.