Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Заборонити використання тварин у виставах цирків та розміщення цирків з тваринами на території міста Охтирка

Заборонити використання тварин у виставах цирків та розміщення цирків з тваринами на території міста Охтирка.
Україна має бути прикладом гуманного ставлення до тварин. Тому, вслід за провідними країнами та містами світу, і чисельних місцевих акцій "Цирк без тварин", проведених в різних містах України, все більше і більше міст приймає рішення про локальну заборону пересувних цирків з тваринами та використання тварин у циркових виставах.
Ми вважаємо неприпустимим використання тварин у циркових виступах та розташування пересувних цирків із тваринами на території нашого міста з наступних причин:

1. Системне порушення природоохоронного законодавства. Влітку 2017 року в Україні було прийнято закон 5119-1 про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Окрім збільшення покарання (до 8 років позбавлення волі), новий законопроект також забороняє створення та діяльність пересувних звіринців (зокрема і шапіто з тваринами).
Згідно із законом: "Пересувний звіринець" — спеціально обладнані некапітальні споруди, тимчасові приміщення, транспорт, мобільні клітки, огорожі, інші пересувні конструкції, що використовуються закладами культури, цирками, пересувними цирками, гастрольними центрами та іншими особами для тримання і транспортування диких тварин з метою їх використання у цирковій, естрадній, розважальній діяльності (публічного і приватного характеру), а також для їх публічної демонстрації, залучення до показів, виставок, що не мають наукового значення", — йдеться у законі.

2. Інфраструктура міста не може забезпечити належних умов, в яких ведмеді, жирафи, слони, верблюди, тигри, мавпи, крокодили чи інші дикі тварини могли б перебувати на території міста у відповідності до своїх біологічних, видових та індивідуальних особливостей та потреб, санітарних норм та з можливістю вільного вигулу.

3. Цирки, що в своїх шоу-програмах використовують тварин, негативно впливають на дітей, викривлюючи їхнє світосприйняття, виховуючи жорстокість та підкріплюючи негуманне ставлення до живої природи. Виховання дітей має відбуватись на прикладах любові до тварин, а не на прикладах жорстокості і хибному уявленні про відносини між людьми і тваринами.

4. Цирк піддає тварин неприродним стражданням. Спеціалісти розкривають факти, коли звірів дресирують з використанням жорстоких методів (б’ють, морять голодом, тощо).
Ось до прикладу, як вчать ведмедя танцювати (взято із сторінки Всеукраїнської зоозахисної спільноти UAnimals):
“Змусити дику тварину виконувати рухи, схожі на танець, досить складно. Для цього деякі дресирувальники багато разів повторюють одну й ту саму процедуру. Металева підлога вольєра розігрівається до максимуму і під звуки музики ведмідь від болю починає стрибати з лапи на лапу. Цей страшний досвід так сильно закарбовується в пам'яті тварини, що почувши відповідну мелодію на арені, ведмідь починає свій "танець" страждань."
Такі системні знущання не рідко призводять до гибелі тварини. Для прикладу, восени 2017 року, гастролі цирку “Кобзов” у Рівному закінчилися смертю 10-річного жирафа через зупинку серця, хоча відомо, що на волі жирафи живуть близько 30 років.

5. Діяльність цирків з тваринами несе безпосередню небезпеку для населення, адже дресирування пригнічують тварин, роблячи їх більш агресивними і непередбачуваними. Історії відомо багато випадків, коли виснажений тортурами звір, аби зупинити знущання, нападає на свого дресирувальника та глядачів залу, завдає їм смертельних поранень.
Випадок у м. Прилуки (Чернігівська обл.), при якому левиця втекла з пересувного цирку та опинилась в приватному секторі міста, підтверджує високий рівень небезпеки для населення. У результаті інциденту, за відсутності будь-яких транквілізаторів у працівників цирку, тварину просто пристрелили із мисливської рушниці на одному із подвір’їв міста.

Локальна заборона на розміщення пересувних цирків з тваринами в місті знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування та регулюється наступними нормативно-правовими актами України: “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про благоустрій населених пунктів», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, “Про захист населення від інфекційних хворіб”, Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Порядку та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах”, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження правил транспортування тварин», та ін.

Просимо міську раду встановити офіційну заборону виступів шапіто/пересувних цирків з тваринами у м. Охтирка та покласти край негуманній експлуатації тварин в циркових виставах на території міста.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду електронної петиції від 28.05.2021 №221/01-КО/ЕП ГО «Охтирське об’єднання зоозахисників «Світ Безпритульних Тварин» щодо заборони використання тварин у виставках цирків та розміщення цирків з тваринами на території міста Охтирка, Охтирською міською радою прийнято рішення від 11.06.2021 №344-МР, яким вирішено:
Підтримати електронну петицію розміщену на платформі електронної демократії E-dem від 25.05.2021 року громадської організації «Охтирське об`єднання зоозахисників «Світ Безпритульних Тварин» «Про заборону використання тварин у виставах цирків та розміщенні цирків з тваринами на території міста Охтирка» шляхом заборони використання тварин у виставах цирків та розміщення цирків з тваринами на території міста Охтирка.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 121 особа з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ГО «Охтирське об'єднання зоозахисників „Світ Безпритульних Тварин”»

Початок збору підписів:

25 травня 2021 р.

Відповідь дана:

26 жовтня 2021 р.