Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Визнати котів частиною екосистеми міста Охтирка

Одним з незмінних атрибутів міського життя є коти, які мешкають на вулицях. На жаль, голод, холод, людська жорстокість та знущання – одвічні спутники чотирилапих мешканців міста. Такі коти та собаки викликають роздратування деяких жителів міста, їх труять та калічать, замуровують у підвалах, викидають на смітники.
На жаль, наше місто також не є винятком серед цієї сумної статистики. Беручи до уваги досвід багатьох міст України, які визнали котів частиною екосистеми міста, необхідно і нам стати на захист міських котів, забезпечивши їм безпечне проживання у Охтирці.
Коти в містах жили й будуть жити, питання тільки у нашому ставленні до них. Щоб вуличні коти могли спокійно пережити зиму, грітися у підвалах без ризику бути замурованими, потрібно визнати котів частиною екосистеми міста та надати їм відповідний захист.
Разом з цим потрібно приділити увагу гуманному регулюванню чисельності котів, тобто їх стерилізації, а також вакцинації та реєстрації. Випадки викидання домашніх тварин напризволяще повинні розцінюватись як жорстоке поводження с тваринами з відповідальністю відповідно закону.

Що потрібно зробити? Рішенням Охтирської міської ради визнати котів повноправними співмешканцями людей, частиною екосистеми міста. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання прибудинкових територій, зробити відповідні доповнення до існуючих підзаконних актів.

Наші пропозиції для вирішення цього питання:
1) Визнати котів частиною екосистеми міста;
2) Рекомендувати обслуговуючим комунальним установам та ОСББ не створювати перешкод для виконання котами їх природних функцій по знищенню гризунів. Запобігати навмисній та ненавмисній ізоляції котів у підвальних приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварин з місця перебування та позбавляє їх опіки волонтерів;
3) Забезпечити регулювання чисельності безпритульних котів шляхом їх стерилізації з обов'язковою вакцинацією і передбачити на це кошти у міському бюджеті на наступний рік;
4) Забезпечити інформування громадян про відповідні положення закону України "Про жорстоке поводження з тваринами", проводити роз'яснювальну роботу з населенням про важливість котів в екосистемі міста;
5) Спільно з представниками громадських об'єднань, статутною метою яких є захист тварин, вести контроль за дотриманням виконання рішень Охтирської міської ради, що стосуються безпритульних тварин.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Відповідно до розділу IV Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Охтирській міській раді, затвердженого рішенням міської ради від 26.01.2017 № 611-МР, міським головою було доручено постійній комісії з питань правової політики, місцевого самоврядування, депутатської етики, гуманітарної політики та соціального захисту Охтирської міської ради розглянути електронну петицію від 03.11.2021 ГО «ООЗ «Світ безпритульних тварин» «Визнати котів частиною екосистеми міста Охтирки» .
30 листопада 2021 року відповідна комісія розглянула дану петицію та направила висновок міському голові для подальшого опрацювання.
Управлінням КБ та ЖКГ Охтирської міської ради був підготовлений проєкт рішення міської ради щодо розгляду петиції, який на засіданні сесії міської ради 23 грудня 2021 року не прийнятий.

З повагою міський голова Павло КУЗЬМЕНКО
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 102 особи з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ГО «Охтирське об'єднання зоозахисників „Світ Безпритульних Тварин”»

Початок збору підписів:

3 листопада 2021 р.

Відповідь дана:

1 грудня 2021 р.