Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

допомога дітям з інвалідністю та інвалідам з дитинства

Станом на 1 квітня 2019 року соціальна допомога особам з інвалідністю складає від 1564 грн. до 3365 грн. (для особи з інвалідністю підгрупи А з надбавкою на догляд), що не може задовільнити навіть мінімальні потреби людини (витрати на засоби гігієни, медичні обстеження, ліки, фізичну та соціально-педагогічну реабілітацію, харчування, комунальні послуги та одяг).
Від імені батьків дітей з інвалідністю та батьків інвалідів з дитинства, які перебувають на обліку у закладках охорони здоров'я та соцiального забезпечення м.Оріхів, прошу звернути увагу на цю проблему, тому що не завжди на державному рівні задовiльняються потреби у таких дітей та дорослих тим, що їм життєво необхідне.
Неодноразово батьки дітей з інвалідіністю зверталися до Міністерства охорони здоров’я України з приводу катастрофічної ситуації по забезпеченню безкоштовними ліками і засобами реабілітації, у той час, як людям з інвалідністю необхідне дороговартісне лікування, як в межах України, так і за кордоном.
Сім’ї, в яких живуть особи з інвалідністю, варті особливої уваги, адже на утримання дитини чи дорослого з інвалідністю в спецзакладі держава витрачає в рази більше коштів, ніж соціальна допомога, яку отримує така сім’я.
Країна декларує важливість виховання та розвитку дитини, ролі територіальної громади у забезпеченні найкращих інтересів дитини, неприпустимості розлучення дитини з батьками через особливості її розвитку, негативних наслідків інституційного догляду та виховання для дитини і суспільства в цілому, але не хоче забезпечити на належному матеріальному рівні потреби таких осіб та їх сімей.
В той же час децентралізація владних та фінансових повноважень держави на користь місцевого самоврядування є однією з найбільш визначальних реформ з часів української незалежності. Головним стратегічним завданням модернізації системи державного управління та територіальної організації влади, яка сьогодні здійснюється, є формування ефективного місцевого самоврядування, створення комфортних умов для проживання громадян, надання їм високоякісних та доступних публічних послуг!
В багатьох містах України особи з інвалідністю отримують з міських бюджетів регулярну матеріальну допомогу, не очікуючи настання хвороби та не збираючи чеки на лікування. Прохаємо Оріхівську міську Раду знайти можливість покращити рівень життя сімей, в яких є особи з інвалідністю (які перебувають на обліку у фахівців за мiсцем проживання) , шляхом впровадження механізму надання щомісячної матеріальної допомоги таким особам.
Дуже сподіваємось бути почутими, бо дорослі та діти з інвалідністю гідні кращого життя!

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Станом на 25 вересня петицію підписали 58 осіб з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Петренчук Тетяна Дмитрівна

Дата створення:

2 грудня 2019 р.