Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 328 громад!

Запровадження обов'язкового сортування сміття в м. Оріхів

Запровадження обов'язкового сортування сміття в місті Оріхів.

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

Законодавчо це врегульоване Законом України «Про відходи». Цікаво, що відповідна поправка до статті цього закону була прийнята ще 2012 року.

В Україні, за даними Мінрегіонбуду, щорічно викидають близько 10 млн тонн сміття, з яких лише 600 тисяч йде на вторинну переробку чи спалюється. Решта захоронюється на звалищах, яких, за офіційними даними, в Україні понад 6 тисяч. Вони займають 9 тисяч гектарів. Ще тисяча гектарів – несанкціоновані стихійні звалища.

На мою думку "сміттєве питання" досить актуальне для багатьох міст України, та вирішувати його за потрібно, вже сьогодні.

Для чого потрібно сортувати сміття?

1. Зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Будь-яка річ з часом стає відходом. Проте у виробництві нових речей можна частково або повністю використовувати матеріали зі старих виробів, таким чином зменшуючи загальну кількість відходів. При цьому знизиться негативний вплив на довкілля, оскільки менше нової сировини необхідно буде виробляти.
2. Усунення небезпеки для людини та навколишнього середовища. Токсичні відходи можуть забруднювати повітря, ґрунти, поверхневі та підземні води. Тому при поводженні з небезпечними відходами необхідно приймати більш жорсткі природоохоронні заходи.
3. Можливість багаторазового використання відходів. Більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново.
4. Економія коштів. Якщо відходи своєчасно відсортовано, то споживачеві не треба платити за вивіз та складування сміття.
5. Зменшення накопичених відходів, які псують наше здоров’я. Стан здоров’я населення залежить від багатьох факторів, найважливішими з яких є економічні та генетичні. Погіршення економічного стану в країні та зростаюче забруднення довкілля призводить до підвищення рівня захворювань населення, таких як алергія, захворювання верхніх дихальних шляхів, патології вагітності й пологів, зростає кількість дітей з уродженими хворобами, а також високою часткою загострення хронічних захворювань і виникнення злоякісних новоутворень, пов’язаних з впливом хімічних канцерогенів.

Враховуючи важливість , значимість та актуальність цього питання для нашого міста, безпечної життєдіяльності міста, виховання дітей , естетичної, туристичної, інвестиційної привабливості, пропоную розглянути ряд питань, що зазначаються в цій петиції для покращення даної ситуації, а саме:

- Ввести обов'язкове сортування сміття в м. Оріхів за наступною схемою: органіка, скло, папір, пластик.

- Передбачити фінансування на влаштування в місцях збору твердо-побутових відходів відповідно до схеми сортування контейнерів з антивандальними пристроями та механізмами, які б завадили діставати сміття з контейнерів, стороннім особам, окрім, як працівниками, в обов'язки, яких входить збір та вивіз сміття з контейнерів.

- Інформувати населення міста про порядок сортування сміття та відповідальність за його порушення, а також передбачити кошти на проведення інформаційно-роз`яснювальної компанії з залученням місцевих засобів масової інформації.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 2 грудня петицію підписали 38 осіб з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Чуприна Евгений Викторович

Дата створення:

30 серпня 2021 р.