Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 284 громади!

Збереження, відбудова та надання охоронного статусу меморіальному будинку (вул. Шевченко, 130) почесного громадянина міста Павлограда, міського голови, купця - Якова Федоровича Голубицького!

Жителі міста Павлограда цінують та поважають своє минуле, і тих, хто його створював! Бо той хто не плекає минулого, у того немає майбутнього!

При чому мова йде зовсім про пересічного городянина, а про ставлення до історії, яка є показовою і триває вже багато-багато років ...

Голубицький Яків Федорович!

Найбільш відомий меценат міста Павлограда,
його почесний громадянин, фундатор, міський голова, купець, й людина з великої літери!

Народився у м. Павлограді, Катеринославської губернії. Дата народження - 07.04.1815 р. Син Павлоградського купця - Федора Трохимовича Глибоцького.

Заробив власний капітал на торгівлі сіллю.
Паралельно з комерцією активно займався громадською діяльністю. Обирався членом Земської управи. Двічі обіймав посаду міського голови - в 1877-1881 рр. і в 1889-1892 рр.

Приділяв велику увагу благодійності. Крім іншого, відкрив рахунок в банку на суму 100 рублів золотом, з відсотків від якої містилася лікарня для бідних.

Собор Спасо-Нерукотворного Образу!

З 1892 р. виступав головним спонсором зведення кафедрального храму, який отримав назву Собор Спасо-Нерукотворного Образу!
Голубицький купив землю для будівництва храму і до того ж виділив 40.000 рублів

Дружина - Меланія (Меланія) Миронівна Голубицька.

Мешкало подружжя в будинку, який зберігся в неналежному та аварійному стані й дотепер, в супереч усьому, й негайно потребує невідкладного капітального ремонту, з подальшим переобладнанням під місцевий заклад культури (музей, арт-галерею, громадський простір, тощо), з наданням охоронного статусу пам'ятки місцевого значення!

Будинок знаходиться за адресою: 51400, Дніпропетровська область,
місто Павлоград, вулиця Шевченко 130.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 22 березня петицію підписали 80 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Молдаванов Євген Вячеславович

Дата створення:

8 лютого 2021 р.