Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Створення міської програми з підвищення комфорту та доступності автобусних зупинок і громадського транспорту для маломобільних груп населення

Однією з важливих структур будь-якого міста є транспортна інфраструктура, як в середині міста так і його сполучення з економічно та соціально важливими містами свого регіону. Для виявлення наявних проблем в транспортній інфраструктурі міста Первомайський був проведений моніторинг автобусних маршрутів та зупинок. Адже це єдиний вид внутрішнього громадського транспорту в нашому місті. Тому від його якості залежить мобільність та комфорт пересування мешканців в громаді.
Після проведення моніторингу комфортності та доступності автобусних маршрутів та зупинок, було виявлено безліч недоліків, починаючи від відсутності інформації на зупинках про розкладу руху та необхідних знаків до проблем з освітленням деяких зупинок та поганим станом навісів і місць для сидіння. Також є проблеми з підходом до зупинок, не всюди є асфальтовані тротуари, що б вели до зупинки, деякі зупинки стоять біля самої дороги, тощо. Виникають питання і щодо проблеми зручності висадки-посадки людей з інвалідністю. На минулій 69 сесії Первомайської міської ради VII скликання від 27 лютого 2020 року ми ухвалили Рішення №16 «Про надання згоди на організацію співробітництва територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи по проєкту «Комфортне транспортне сполучення – запорука розвитку та взаємодії громад» в якому передбачається, у разі перемоги в конкурсі мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» у 2020 році, купівля двох автобусів, один з яких буде виконувати перевезення пасажирів в середині міста.
Крім цього, з 1 квітня 2019 року набули чинності нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення, а саме ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». Проте, на жаль, на сьогодні життя маломобільних груп в Первомайському навряд чи можна назвати доступним та безбар’єрним – багато об’єктів соціальної інфраструктури, органів державної влади та місцевого самоврядування не містять належного обладнання для доступності таких груп населення.
Таким чином, на сьогодні в місті Первомайський немає системного та комплексного підходу до організації транспортної інфраструктури з перевезення пасажирів у місті, як і програми для покращення пересування по місту маломобільних груп, йдеться про відсутність доступного фізичного оточення/інфраструктури
З урахуванням викладеного пропонуємо створити, запровадити та профінансувати цільову комплексну міську програму щодо доступності та безбар'єрності громадського транспорту та автобусних зупинок, згідно державних будівельних норм щодо доступності для маломобільних груп населення, в тому числі доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлово-громадського призначення.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Станом на 21 липня петицію підписали 27 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ШАПОВАЛОВ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Дата створення:

11 березня 2020 р.