Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 406 громад!

Повернення історичної назви міста

Історія міста бере свій початок з будівництва напівстанції у 1869 році, яку назвали на честь поміщика Лихачова, що жив неподалік с. Сиваш. Саме він заклав початок майбутньому селищу, збудувавщи перші зачатки ініраструктури, і саме на його ім'я це селище було названо.
Але у 1952-му році окупаційна радянська влада перейменувала с. Лихачове на с. Первомайський, у рамках комунізації, яка унеможливлювала існування населених пунктів названих на честь "буржуазних осіб".

У відновлення історичної назви є декілька причин:

1. Сьогоднішня назва Первомайський несе в собі яскраво виражену радянську ідеалогію. Радянське свято Пєрвоє мая не має відношення ані до робітничих протестів 01.05.1886 у Чикаго, ані до Міжнародного дня праці. Воно мало виключно політични характер (уривки з лозунгів: "объединение в один братский союз для борьбы против всякого угнетения", "за социалистическое устройство общества").
2. Радянська ідеалогія тісно переплітається з загарбницькими діями сьогоднішнього Кремля щодо України, тому радянська назва міста неприпустима у незалежній та соборній Україні.
3. Назва Первомайський плутає гостей міста та тих, хто їде через нього транзитом, бо залізнична станція носить історичну назву Лихачове на відміну від міста.
4. Додаткову плутанину вносить схожість з назвами деяких українських населених пунктів: Первомайськ (5 населених пунктів), Первомайське (27 населених пунктів), смт Первомайський у Донецькій області та штучний острів Первомайський у Миколаївській області.
5. Вшанування поміщика Лихачова, який вніс основний вклад у заснування селища, яке згодом перетворилося на наше місто.

Пропоную повернути місту його історичну назву - місто Лихачове.

Оскільки ми живемо у демократичній державі, рішення про перейменування треба приймати виключно по результатам місцевого референдуму (після нашої перемоги над окупаційними військами росії).

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчий комітет Первомайської міської ради повідомляє, що Ваша електрона петиція від 21.04.2022 року щодо повернення історичної назви міста, не набрала в установлений строк необхідну кількість голосів на її підтримку, згідно Закону України «Про звернення громадян» вона буде розглянута як звернення.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Станом на 11 жовтня петицію підписали 9 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Чобітько Сергій В'ячеславович

Дата створення:

21 квітня 2022 р.