Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 469 громад!

Зміна догляду за зеленими насадженнями міста

Скошування трави механічним способом із застосуванням бензо/мотокоси шкодить довкіллю і людям більше, ніж ми можемо собі уявити. Скошування знищує окремі види комах і біотопи тварин, знижує різноманіття рослин і дерев, а також впливає на зменшення водних ресурсів.
Є хибна думка, що скошування трави допомагає знизити популяцію кліщів або зменшити кількість амброзії. Кліщі відкладають яйця у шпаринках трави там, де навіть вогнем їх не дістати, а скошування трави повністю знищує природних ворогів кліща, тому, після тривалих скошувань, популяція шкідників тільки росте! Щодо амброзії – це загальнодоступна інформація – її насіння може зберігатися у ґрунті близько 40 років і, навіть якщо воно не стигле, – розвивати рослину. Скошування ніяк не впливає на кількість амброзії, її можна або витіснити іншими рослинами, або знищити хімічними засобами, але це боротьба на десятки років.
Без трав'яного покрову ґрунт дуже швидко висихає, значно більше нагрівається, підвищуючи температуру навколишнього середовища, а згодом і втрачає здатність утримувати вологу, що несе за собою подальше знищення дерев і зменшення водних ресурсів, а також збільшує ризик повеней. В екосистемі має бути баланс, а якщо цей баланс порушується – наслідки будуть катастрофічні.
Під час скошування трави бензо/мотокосою здіймається забагато пилу. Особливо, якщо скошування здійснюється на ділянках, де трава не має достатньої висоти, що впливає на розвиток алергічних реакцій і захворювань дихальних шляхів у дорослих, схильних до алергій і таких захворювань, а також у дітей.
У нашому місті, після скошування трави бензо/мотокосою, здійснюється прибирання із застосуванням повітродувки, що збільшує розвіювання пилу і пилку, та ще жахливіше впливає на здоров'я містян.
Також під час застосування бензо/мотокоси розлітаються маленькі камінці, грудки ґрунту і сміття, через що просять прибирати транспортні засоби, але ці самі камінці летять і по вікнах будинків.
Двигун бензо/мотокоси видає дуже високий рівень шуму (від 109 до 112 дБ), а тривале підвищення рівня шуму – більше 85 дБ – дуже погано впливає на здоров'я людей: виникають порушення ендокринної і нервової систем, порушення слуху і виникнення фізичного болю. Також не варто забувати про викиди вихлопних газів під час використання бензо/мотокоси, якими дихає і сам працівник.
Закупівля бензо/мотокоси, палива і мастил, а також обслуговування коштують чималих грошей, а зменшення їх використання або перехід на звичайну ручну косу допоможе заощадити і буде корисним не тільки для населення та працівника благоустрою, але і для бюджету міста.
З естетичної точки зору, набагато гарніше, коли на газонах є травичка, різні польові квіти , колоски. Як гарно і затишно у парку імені Б.Мозолевського, де є газон, здорові дерева і де покос трави здійснюється відповідно рекомендованих правил, і як боляче дивитися на дендропарк, в якому випалена земля і стирчить пожовкла стерня. До речі, у нашому дендропарку є унікальні види дерев , які наразі у небезпеці.

Виходячи з вищезазначеного, є альтернативна пропозиція догляду за зеленими насадженнями у місті:
-Створення природних різнотравних лук на газонах та у парках;
-Збереження та розвиток високотравних ділянок, для збереження популяцій комах, рослин і біотопів тварин;
-Скошування трави ручним способом у місцях, де це необхідно;
-Використання екологічних технологій для догляду за зеленими насадженнями, таких як: природні засоби захисту від шкідників та біологічний контроль рослин;
-Впровадження більш довгострокових насаджень на зелених ділянках, що потребують меншої кількості догляду.

Для прикладу додаю фото вулиць з жилими кварталами Європи з Google maps:

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 12 червня петицію підписали 2 особи з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Костюченко Єлизавета Володимирівна

Дата створення:

29 серпня 2024 р.