Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Про облаштування Інклюзивно-ресурсного центру за адресою м.Помічна, вулиця Перемоги,83

Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) – це установа, яка створена з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі, у закладах позашкільної , професійно-технічної освіти та інших навчальних закладів, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

З метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на надання якісних освітніх та корекційно-розвикових послуг, а також для забезпечення доступності для усіх дітей з особливими освітніми потребами не залежно від їх місця проживання, звертаємося із проханням про облаштування Інклюзивно-ресурсного центру у приміщенні Музичної школи на першому поверсі за адресою м. Помічна вулиця Перемоги, 83.

Переваги облаштування Інклюзивно-ресурсного центру за адресою
м.Помічна, вулиця Перемоги,83 (приміщення музичної школи І поверх)

1. Облаштування ІРЦ в цьому приміщення забезпечить максимальну доступність для усіх здобувачів освіти, які навчаються на інклюзивній формі не залежно від місця розташування закладу освіти, або дітям, що знаходяться на домашньому вихованні та проживають в різних мікрорайонах міста.
2. Облаштування приміщення на першому поверсі без перешкод у доступі, високих сходів сприятиме легкому доступу до Центру всіх дітей не залежно від нозологій та фізичних порушень.
3. Приміщення, яке знаходиться за адресою вулиця Перемоги, 83, рівновіддалене від закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної та позашкільної освіти, Центру дитячої та юнацької творчості, приміщення Музичної школи, які також в перспективі мають відкривати інклюзивні групи.
4. Тісна співпраця між ІРЦ та Центром позашкільної освіти, Музичною школою, де навчаються діти з особливими освітніми потребами.
5. Облаштований ІРЦ в центрі міста надасть суттєву перевагу батькам для отримання консультацій та допомоги, оскільки батьки, приходячи на консультацію до сімейних лікарів можуть одночасно отримати відповідну інформаційну допомогу у фахівців ІРЦ.
6. Облаштування ІРЦ покращить ефективність та результативність виявлення особливих освітніх потреб дітей, вчасній діагностиці та проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей.
7. Облаштоване приміщення ІРЦ сприятиме покращенню психологічної підтримки та роботи з батьками, їх консультацій та психологічного супроводу.
8. Облаштоване приміщення ІРЦ гарантуватиме ефективність проведення педагогами корекційно-розвиткових, логопедичних, психологічних, реабілітаційних занять з дітками, які їх потребують.
9. Облаштоване приміщення ІРЦ надасть змогу здійснювати ефективний методичний супровід педагогів закладів освіти, їх консультування, навчання щодо розвитку інклюзивної освіти в громаді.

Проблеми розташування ІРЦ в Помічнянській ЗШ №2

1. Кількість та площа кабінетів не дозволяє одночасно проводити заняття з декількома дітьми (в ІРЦ два кабінети: 1- для роботи директора, фахівців ІРЦ, одночасно для роботи з батьками, педагогами, громадськістю, 2- для одночасного проведення логопедичних, корекційних, психологічних, реабілітаційних занять з дітьми).
2. Територіальне розміщення ІРЦ не вигідне тим, що діти, які проживають в районі «СМП» не мають змоги відвідувати логопедів, дефектолога, реабілітолога, психолога через віддалене від них розташування Центру.
3. Розміщення кабінету для проведення корекційно-розвиткових занять з дітками, який люб’язно нам надала в користування ЗШ №2 та його технічний стан суттєво перешкоджає результативності педагогічної роботи та негативно впливає на і без того хиткий і не стабільний психологічний стан дітей, які в ньому займаються.
4. Високі сходи ЗШ №2 є значним бар’єром у доступі до ІРЦ слабозорих діток, діток з синдромом Дауна, з розладами аутичного спектру , які знаходяться на обліку в Центрі та мають значні порушення координації руху та орієнтування в просторі.
5. Відсутність місця для очікування батьками дітей, які знаходяться на занятті зі спеціалістом. Під час заняття мами і тата змушені або очікувати дитину на вулиці, або в шкільному коридорі без відведеного для них місця.

Пропозиція вирішення проблеми
1. Для облаштування приміщення виділити кошти з міського бюджету на проведення ремонтних робіт орієнтовно в розмірі 350 000, 00 грн.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На Вашу петицію від 25.05.2020 року виконавчий комітет Помічнянської міської ради повідомляє, що дане питання щодо облаштування інклюзивно-ресурсного центру за адресою м. Помічна, вул. Перемоги, 89 (в петиції вул. Перемоги, 83) було розглянуто на засіданні 40 сесії Помічнянської міської ради, де було прийнято відповідне рішення (Рішення № 936 від 10 липня 2020 року(додається)).
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 102 особи з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Шутько Мар"яна Віталіївна

Початок збору підписів:

25 травня 2020 р.

Відповідь дана:

25 червня 2020 р.