Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Зупинити закупівлю дизельних маршруток для Рівного задля розвитку дійсно зручного міського транспорту

УВАГА! Це технічне повідомлення системи не належить до тексту самої петиції.
Через збій у роботі серверу частину даних щодо деяких петицій, на жаль, відновити не вдалось.
Це петиція набрала 279 підписів та була розглянута Рівненською міською радою.
Текст відповіді надається.

ТЕКСТ ПЕТИЦІЇ
26 вересня рівненські депутати вирішили закупити у кредит 100 одиниць дизельних маршруток. Закуплені маршрутки курсуватимуть до новозбудованих житлових комплексів - «На Щасливому», «Басів схил», «Спектрум» та інших. Це рішення гальмує сталий розвиток громадського транспорту у Рівному та суперечать світовим підходам розвитку транспорту. 325 мільйонів грн місто планує виратити цю програму без публічних розрахунків та обґрунтувань. І ця сума не включає вартості створення технічної бази для обслуговування нового транспорту та інших супутніх витрат в умовах браку робочої сили та, за словами влади, збитковості перевезень. Загальна сума витрат може сягнути 500 мільйонів гривень, за які, зокрема, за допомогою міжнародних інституцій, можна було б оновити парк КП “Рівнелектротранс” сучасними великими тролейбусами з автономним ходом або електричними автобусами задля ефективного поліпшення міської мобільності.
Цією петицією просимо скасувати рішення Рівненської міської ради від 26 вересня 2023 року щодо затвердження Програми розвитку автомобільного транспорту загального користування Рівненської міської територіальної громади на 2023–2027 роки та надання дозволу Комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс» Рівненської міської ради на отримання кредиту та укладення договорів на придбання транспортних засобів.
Рішення прийняті міською радою:
Не створюють належних умов пасажироперевезень. Маршрутки із 20-55 посадковими місцями незручні та непридатні для маломобільних груп населення. Навіть якщо такий транспорт буде низькопідлологовим, він неінклюзивний: там зможе одночасно знаходитися лише одна людина з дитячим візком чи кріслом колісним. Також за показниками безпеки вони поступаються звичайним автобусам, оскільки мають значно меншу масу й вищий центр ваги.
Не оптимізують маршрути громадського транспорту в Рівному. Науково-експертне дослідження (2021 року) щодо аналізу й оптимізації маршрутної мережі Рівного довело необхідність закупівлі великих автобусів (12 метрів) та тролейбусів.
Перешкоджають розвитку найекологічнішому та ефективному виду транспорту у місті - електротранспорту.
Забруднюють довкілля та шкодять здоров’ю населення більшими викидами у повітря.
Не містять обгрунтування щодо окупності та повної вартості, оцінки екологічного впливу втілення рішення, щодо купівлі, утримання й експлуатацію маршруток.
Не відповідають державним цілям та курсу на євроінтеграцію.
Як би мало бути?
Перед прийняттям рішення потрібно було:
За участі громади розробити міську програму сталої мобільності, яка охоплюватиме всі райони міста. Її мета - зробити громадський транспорт доступним, комфортним та зручним для всіх категорій населення.
Розглянути варіанти залучення довгострокових інвестицій щодо закупівлі великогабаритного транспорту для міста. Для вузьких ділянок дороги у районах міста передбачити рух наявних малогабаритних автобусів, за прикладом інших міст створити умови оплати перевізникам за кілометр, щоб транспорт курсував за графіком.
Планувати довгостроково, враховуючи цілі України зі скорочення викидів парникових газів та вимоги Євросоюзу до розвитку транспорту в місті.
Проєкт рішення Рівненської міської ради про скасування рішення від 26 вересня 2023 року “Про затвердження Програми розвитку автомобільного транспорту загального користування Рівненської міської територіальної громади на 2023 – 2027 роки”: https://cutt.ly/FwnaWycL

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши Вашу електронну петицію про скасування рішень Рівненської міської ради від 26.09.2023 № 3696 «Про затвердження Програми розвитку автомобільного транспорту загального користування Рівненської міської територіальної громадина 2023–2027 роки» та № 3698 «Про надання Комунальному підприємству "Рівнеелектроавтотранс" Рівненської міської ради дозволу на отримання кредиту та укладання договорів на придбання транспортних засобів (малогабаритних автобусів)» повідомляємо таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В свою чергу, порядок діяльності та повноваження Рівненської міської ради, як органу місцевого самоврядування, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідно до ч. 15 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради.
Рівненська міська рада здійснюючи свої повноваження керується Регламентом Рівненської міської ради 8-го скликання, затвердженим рішенням Рівненської міської ради від 18.11.2021 № 1619 (далі – Регламент), який встановлює порядок її діяльності, скликання сесій, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень та з інших процедурних питань, порядок роботи сесії Рівненської міської ради, порядок проведення пленарних засідань Рівненської міської ради, інші процедури, які випливають з повноважень Рівнеради, встановлених Конституцією України і законами України.
Відповідно до п. 1.5 та 1.6 Регламенту, регламент є обов’язковим для виконання депутатами, міським головою, всіма посадовими особами місцевого самоврядування, всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також фізичними особами на території Рівненської міської територіальної громади Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України. Виключна компетенція Рівнеради передбачена статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідно до ст. 27 Регламенту підготовка проєктів рішень на розгляд Рівненської міської ради здійснюється відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України та цього Регламенту.
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ч. 13 ст. 46), а також Регламент Рівнеради (п. 26.1) визначають суб’єктів внесення пропозицій щодо питань на розгляд ради.
Водночас, зазначаємо, що Ваша електронна петиція у відповідності до приписів пунктів 3.4, 4.2 Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій прийнята до роботи та направлена на розгляд Департаменту інфраструктури та благоустрою Рівненської міської ради.
За результатами її розгляду спеціалістами вищевказаного виконавчого органу Рівненської міської ради, були підготовлені такі висновки і пропозиції.
Рішення Рівненської міської ради, які пропонуються до скасування електронною петицією, були прийняті задля забезпечення членів Рівненської міської територіальної громади належними умовами функціонування транспортної інфраструктури, щоб усі містяни, зокрема й ті, які знаходяться у більш віддалених точках нашої громади, мали змогу користуватися сучасними комфортними пасажирськими автобусами.
Автобуси, які планується закупити для комунального підприємства «Рівнеелектроавтотранс» Рівненської міської ради, в першу чергу забезпечуватимуть вирішення питання оптимізації маршрутної мережі.
Необхідність закупівлі нових автобусів також зумовлена тим, що вони дозволять забезпечити якісне та вчасне перевезення пасажирів у віддалені райони міста, зокрема: Золотіїв, Басів Кут, Тинне та Квасилів.
За рахунок автобусів більшої пасажиромісткості, буде зменшена кількість рухомого складу на маршрутах міста, що призведе до зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.
За показниками безпеки пасажирських перевезень заплановані автобуси не поступаються великомістким, так як вони будуть сертифіковані для надання послуг з перевезення пасажирів на маршрутах загального користування.
Також варто зазначити, що починаючи з 24 лютого 2022 року, внаслідок російської збройної агресії проти незалежної та суверенної держави України, був введений правовий режим воєнного стану.
Починаючи з 2022 року і по теперішній час, росія віроломно та цілеспрямовано завдала та завдає ракетних ударів по всій території України, зокрема й по енергетичній інфраструктурі та Рівненська міська територіальна громада не стала виключенням.
Це напряму вплинуло на можливість повноцінного функціонування електротранспорту на території всієї громади, що також стало одним із важливих чинників прийняття Рівненською міською радою вищезазначених рішень, оскільки закупівля цих автобусів та їхнє подальше використання на користь громади, забезпечить життєдіяльність міста, а також надасть можливість усім членам нашої громади вчасно дістатися до будь якого місця, навіть в умовах воєнного стану та за відсутності електроенергії для електротранспорту.
Створення та модернізація інфраструктури електромереж для тролейбусів по нових маршрутах є значною фінансовою та часовою інвестицією. Сучасні комунальні автобуси дозволять нам забезпечити якісне перевезення пасажирів без додаткових витрат на будівництво та утримання тролейбусних мереж.
При відсутності електроенергії, ці автобуси зможуть замінити непрацюючі без електрики тролейбуси на ключових маршрутах, забезпечуючи безперервність громадських перевезень.
Також варто зазначити, що на теперішній час Рівненська міська територіальна громада не має власних маршрутних автобусів комунальної власності, які б у випадку необхідності чи настання надзвичайної ситуації, могли б забезпечити евакуацію населення.
Нові автобуси не перешкоджатимуть розвитку комунального електротранспорту, натомість збільшиться автопарк транспортних засобів комунальної форми власності Рівненської міської територіальної громади, що є альтернативним до приватного пасажирського транспорту. Збільшення автопарку КП «Рівнеелектроавтотранс» Рівненської міської ради за рахунок придбання нових автобусів стимулюватиме конкурентну спроможність субʼєктів господарювання приватного права щодо надання якісних послуг з перевезення пасажирів та оновлення рухомого складу автобусів на маршрутах загального користування.
Крім того, нові автобуси спеціально обладнані для перевезення людей з інвалідністю, оскільки є низькопідлоговими, а також вони обладнані пандусом і спеціальними місцями для інвалідних візків, що підтверджує зобов'язання міської влади створити інклюзивне та доступне середовище для всіх громадян. Звичайними приватними маршрутками провести евакуацію людей з інвалідністю буде неможливо.
Нові автобуси відповідатимуть сучасним екологічним стандартам Євро-5, що є кроком до збереження навколишнього середовища та підтримки здоров'я громадян, так як стандарт регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах транспортних засобів.
Враховуючи вищезазначене, з метою забезпечення членів Рівненської міської територіальної громади належним рівнем обслуговування у сфері транспортної інфраструктури в умовах воєнного стану, а також у випадку настання надзвичайної ситуації для оперативного проведення евакуації населення вищезазначеними автобусами, які будуть перебувати в комунальній власності громади та які відповідають усім екологічним нормам, Рівненською міською радою були прийняті вищезазначені рішення.
Таким чином, враховуючи висновки спеціалістів Департаменту інфраструктури та благоустрою Рівненської міської ради, не вбачається доцільним скасування рішень Рівненської міської ради, зазначених у Вашій петиції.
Водночас, Рівненська міська рада відкрита для конструктивного діалогу та готова розглянути всі раціональні пропозиції щодо покращення системи громадського транспорту у місті.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 0 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Єременко Ілля Олександрович

Початок збору підписів:

4 жовтня 2023 р.

Відповідь дана:

13 жовтня 2023 р.