Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 406 громад!

Скасування Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад

Рішення Рівненської міської ради від 26 жовтня 2023 року №4010 «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад» викликало суспільний спротив серед багатьох жителів міста, духовенства, церков.

За гарною назвою та ніби корисними пропозиціями Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад ховається приховане лобіювання гендерної ідеології та сексуальних збочень і девіацій. Дана Хартія не проходила громадське обговорення, не розглядалася Кабінетом Міністрів України та не ратифікована Верховною Радою України, тож не має ніякої офіційної правової оцінки з боку державних інституцій країни.

1. В назві Хартії вживається термін «рівність жінок і чоловіків», але сам текст документу насичений (зустрічається більше 30 разів) термінами – «гендер», «гендерна рівність», «сексуальна орієнтація».

2. Хартія не надає визначення поняття гендерної рівності, але вводить такі поняття, як «сексуальна орієнтація», «гендер» та похідні від нього «гендерне інтегрування», «гендерне бюджетування», «засади гендерної рівності», «сексуальна орієнтація», «стереотипи», «викорінення гендерних стереотипів та поглядів», тощо.

3. Ні в Хартії ні в українському законодавстві нема визначення слова «гендер». Натомість за кордоном під гендером та його похідними мається на увазі різні сексуальні збочення, так звані сотні видів гендерів, які люди самі собі вибирають, в тому числі такі, як гомосексуаліст, лесбіянка, трансгендер, зоофіли, та і інші сексуальні та психологічні девіації.

4. Враховуючи зазначене, прийняття Хартії призведе з часом до того, що міста повинні будуть зазначену гендерну ідеологію перевести в площину учбових програм для дітей та молоді, публічних заходів (гейпарадів і т.д.), та виділяти фінансування на просування зазначених ініціатив. Про це сказано в наступних статтях даного документу.

5. Стаття 10 частини ІІІ визначає форми дискримінації, серед яких – сексуальна орієнтація. При цьому вимагається від підписанта Хартії забезпечити, щоб питання різних форм дискримінації або зневаги піднімалося в гендерній оцінці у Плані дій з досягнення рівності. Таким чином для досягнення цього, від міст вимагатимуть реалізовувати різні публічні заходи ЛГБТ руху, зокрема, проводити на центральних вулицях гей-паради, як демонстрацію того, що міста активно розвивають недискримінацію.

6. Хартія закликає відмовитися від стереотипів, та викорінити будь-яку стереотипну концепцію ролі чоловіків і жінок у всіх формах освіти. Це вимагатиме від міст та регіонів почати перегляд навчальних матеріалів, освітніх програм і методик шкіл та інших освітніх закладів для боротьби зі стереотипними уявленнями і практиками. Фактично це потрібно для просування гендерної ідеології та цензурування (антидискримінаційну експертизу) всього, що просуває українські сімейні чи духовні засади під лозунгом, що це стереотипи. Відповідно після цього в садочках і школах будуть впроваджуватися програми щодо сексуального навчання дітей, та популяризації ідей ЛГБТ як таких, що звільняють світогляд дітей від стереотипів про сексуальне життя та сім’ю.

Хартія вимагає аби кожен її Підписант (в термін не більше двох років) розробив та ухвалить власний План дій з досягнення рівності, та почав його виконувати». Це означає, що після прийняття Хартії, місцеві ради зобов’язані готувати плани роботи, які окрім заходів, щодо рівних прав чоловіків і жінок, включатимуть в себе, зміни в освіту, проведення публічних ЛГБТ заходів, виділення коштів на ці заходи та просування того, що зафіксовано в Хартії.

Виходячи з вищенаведеного, на підставі статті 40 Конституції України та чинного законодавства України:

1. Вимагаємо скасувати рішення Рівненської міської ради від 26 жовтня 2023 року №4010 «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад»;

2. У разі неможливості скасування рішення про приєднання до Хартії ініціювати голосування про внесення змін до Хартії аби виключити з тексту сумнівні пункти, щодо сексуальної орієнтації, а також замінити слова гендер та похідні на «рівність за основою статі» чи «рівні права за ознакою статі», чи «статева рівність», як це є в чинному законі про запобігання дискримінації.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Відповідно до статті 40 Конституції України, статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" та Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Рівненської міської ради від 16.06.2016 №813, Вашу електронну петицію "Про скасування Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад" №ЕП-3/23 взято на розгляд 05.12.2023.
Відповідно до розпорядження міського голови від 08.12.2023 №1408-р "Про створення комісії" створено комісію із залученням представників громадськості для розгляду вищевказаного питання.
Додатково повідомляємо, що Вас як автора електронної петиції буде запрошено для участі в обговоренні даного питання.
Відповідно до частини 1 статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Секретар міської ради
Віктор Шакирзян
Додаток до рішення

Категорія

СІМ’Я, МОЛОДЬ, ДІТИ

Петицію підписали 250 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Геніш Олександр Віталійович

Початок збору підписів:

8 листопада 2023 р.

Відповідь дана:

12 грудня 2023 р.