Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Перейменувати вулицю у м. Рівне, на честь старшого солдата, розвідника Окремого батальйону спеціального призначення «Дике поле» 1-ого ОМБ «Вовки Да Вінчі», Єгора Мухи

Я, Муха Валерія Олександрівна, сестра загиблого почесного громадянина м. Рівного – старшого солдата Мухи Єгора Олександровича, прошу розглянути цю петицію та перейменувати одну із запропонованих вулиць міста з метою увіковічнення його пам'яті:
1. Залізнична вулиця – Єгор народився у родині залізничників та змалку цікавився цим видом транспорту, прожив усе життя навпроти залізничного вокзалу м. Рівного та здобув фах помічника машиніста.
2. Вулиця Юліаса Фучика (чеський журналіст та комуніст, страчений нацистами. Його репортажі під час перебування у Москві переповненні підтримкою дій влади, хоча в той період на півдні СРСР вже був Голодомор. Навіть у Чехії в 90-х роках минулого століття поступово почало зникати його прізвище з топоніміки міст, так як, коли стало відомо про сталінські репресії, багато його соратників покинули партію, а він - ні).
3. Вулиця Сергія Корольова (радянський вчений українського походження у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор. Перебував у таборах за звинуваченнями у троцькізмі, ніяк не пов’язаний з розвитком міста Рівного).
Мій брат, Муха Єгор Олександрович, народився 18.01.2004 року в м.Рівне, там навчався у наступних школах: НВК "Колегіум", №1 та № 26. Оскільки походив з родини залізничників та зростав напроти Рівненського залізничного вокзалу, змалку цікавився залізничним транспортом. З 2016 року почав навчання у Рівненській дитячій залізниці.
Хотів продовжувати навчання за спеціальністю в Рівненській області (м.Здолбунів), але навчальний заклад не здійснював набір на спеціальність, тому здобув фах помічника машиніста тепловоза та електровоза у Козятинському міжрегіональному ВПУ залізничного транспорту.
Незважаючи на те, що доводилося долати значну відстань, майже кожного тижня повертався до рідного міста. Був свідомим громадянином м. Рівне - приймав участь у прибираннях територій (зокрема Пагорба Слави).
“18 січня 2022 року Єгорові виповнилося 18, а вже 24 лютого почалося повномасштабне вторгнення. З училища їх відпустили додому, але Єгор щойно приїхав сказав відразу, що піде добровольцем. Говорив, що не буде ховатися у підвалах, що мусить бути там і захищати нас. Тож відправив мене з молодшими братами у Болгарію від футбольного клубу “Верес”, хоч сам з четвертого дня війни вже був в армії" — розповіла мати Єгора Євгенія для пресслужби міськради.
Спершу Єгор служив на кордоні. У 18 років він став командиром відділення, проте незмінно хотів перевестися в іншу військову частину, щоб бути у зоні бойових дій.
“І він до того готувався. Займався спортом, слідкував за харчуванням. Наполягав, що повинен бути у формі, коли його перевід таки погодять. Але йому відмовляли. Я переконувала, що може так і краще, але Єгор сказав чітко: ти мене не втримаєш, я мушу бути там. Його перевели лише за четвертим разом”, — говорить мати Єгора.
Єгор вступив до військової частини підрозділу “Вовки Да Вінчі”.
“Він дуже пишався цим, захоплювався самим командиром — Да Вінчі — ще встиг послужити під його керівництвом. Постійно говорив, що вони всі разом, як одна сім’я, стоять один за одного. Заспокоював, що ніколи не діють з опалу, завжди ретельно готуються та планують", — говорить Євгенія Кухтіна (матір).
"З першого дня з нами він рвався до бою. Він запам'ятався життєрадісним, справедливим та відважним. Він любив читати книги та обожнював спорт. Любив своїх близьких та робив для них усе можливе. Грін - людина з великим серцем", - (повідомлення Окремого батальйону спеціального призначення "Дике Поле" про Муху Є.О. в соціальній мережі Інстаграм від 28.05.2023 р. за наступним посиланням - https://www.instagram.com/reel/CszBvWTPRhm/ ).
Під час бойового завдання 30.03.2023 отримав поранення у стопу, що ускладнило пересування, проте він здійснюючи відхід від бойової позиції витягнув на собі побратима. Час на відновлення вирішив провести у рідному місті.
Перестав виходити на зв'язок 20 травня 2023. Чотири дні родина перебувала в очікуванні, адже до цього він незмінно повторював, що перебуває в складних умовах і може довго не відповідати. На жаль, 24.05.2023 року сповістили про загибель брата.
19-річний командир відділення Єгор Муха загинув 20 травня при виконанні бойового завдання в районі селища Хромове на Донеччині.
В пам'ять про мого брата, жителя м. Рівне, просимо Вас розглянути питання про перейменування однієї з вищевказаних вулиць на честь загиблого під час виконання військових обов'язків, почесного громадянина м. Рівне, Мухи Єгора Олександровича.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Повідомляємо, що відповідно до «Положення про порядок встановлення пам’ятних знаків, меморіальних дощок на території міста Рівного» Ваше звернення (петиція від 20.11.2023 вх.№ЕП-2/23, що набрала необхідну кількість голосів) щодо перейменування однієї з вулиць міста Рівного: Залізничної або Юліуса Фучика на честь Єгора Мухи, який загинув у російсько-українській війні, в межах повноважень розгляне Комісія з питань найменування міських об'єктів, встановлення пам'ятних знаків, меморіальних та анотаційних дощок на території міста Рівненської територіальної громади.
Про дату розгляду Ви будете повідомлені додатково.
Остаточне рішення щодо найменування (перейменування) вулиць, інших об’єктів топоніміки на території громади приймає сесія Рівненської міської ради.

Секретар міської ради
Віктор Шакирзян
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 255 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Муха Валерія Олександрівна

Початок збору підписів:

13 листопада 2023 р.

Відповідь дана:

1 грудня 2023 р.