Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 467 громад!

Замість передачі лінійної поліклініки на баланс ЦРЛ - створити новий медичний заклад

Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО "південна залізниця" припинила своє існування.
В зв'язку з цим виникло питання що ж робити далі з приміщенням поліклініки, обладнанням, та колективом установи.
Найпершою відреагувала головний лікар ЦРЛ Гунькова В. В., написавши лист до міської ради з проханням приєднати поліклініку на баланс ЦРЛ.
На третій сесії Роменської міськради, більшістю голосів рішення було ухвалене на користь ЦРЛ.

Головний лікар лінійної поліклініки Зіньков Володимир Володимирович, разом з колективом установи не погодилися з цим рішенням та подали позов до суду.
Весь колектив лінійної поліклініки як один вийшов на пікет під міську раду, щоб підтримати рідний заклад. Жоден співробітник закладу не захотів переходити під керівництво Гунькової В. В., та вирішив до останнього боротися за свій заклад.
Працівники установи стверджують, що ЦРЛ також мають намір йти до останнього, бо поліклініка з її низькими тарифами дуже заважає роботі ЦРЛ.

Роменський міськрайонний суд задовольнив позов Зінькова В. В. та скасував рішення міської ради про приєднання поліклініки до Роменської ЦРЛ. Також суддя зазначила, що це рішення мало багато порушень з боку влади.

Колектив Роменської лінійної поліклініки на чолі з головним лікарем Зіньковим В. В. вирішив реорганізувати заклад шляхом створення нового комунального міськрайонного закладу по наданню первинної медичної допомоги.
Так як бюджету міста не вистачить на утримання такого закладу, районна рада зобов'язалася приймати участь у фінансуванні установи. Також свою згоду на фінансування закладу дали голови сіл Роменського району.

ПО ПУНКТАМ:
1. Передати лінійну поліклініку на баланс району (здати приміщення та обладнання терміном на 1 рік).
2. Зобов'язати на протязі року створити міськрайонний заклад (щоб в установі могли обслуговуватися жителі міста та району, а також для полегшення фінансової нагрузки).
3. Максимально забезпечити заклад роботою, сконцентрувати у приміщенні всі можливі медичні центри, задля комфортного обслуговування громади міста та району.

Працівники поліклініки та громада міста вважають, що таким чином ми не тільки збережемо заклад, а ще й надамо йому нове життя! А також створимо здорову конкуренцію між новою установою та ЦРЛ, що примусить ці два заклади боротися за якість сервісу. До речі лінійна поліклініка й так славиться низькими тарифами на медичну комісію, а ЦРЛ і зовсім не має такої послуги (для цього в них є приватний заклад, в якому ці послуги коштують дуже дорого).

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На шостій сесії Роменської міської ради 28.01.2016 було розглянуто електронну петицію «Замість передачі лінійної поліклініки на баланс ЦРЛ – створити новий медичний заклад».
Міська рада вирішила не підтримати цю електронну петицію.

ПІДТРИМАНО
Рішення Роменської міської ради
28.01.2016

ВІДПОВІДЬ
на електронну петицію «Замість передачі лінійної поліклініки на баланс ЦРЛ – створити новий медичний заклад»

25.09.2015 Роменською міською радою на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.08.2015 № 886-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних закладів охорони здоров’я у власність (спільну власність) територіальних громад» було прийнято зустрічне рішення – «Про прийняття у комунальну власність територіальної громади цілісного майнового комплексу Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця».
21.10.2015 члени утвореної Роменською міською радою комісії провели обстеження об'єкта передачі та підписали «АКТ приймання-передачі з державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Ромни цілісного майнового комплексу Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця».
Закон України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» пов’язує виникнення права власності на об'єкт передачі саме з моментом підписання акту приймання-передачі.
Отже, 21.10.2015 (в день підписання членами комісії акту прийому-передачі) державний заклад «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» перейшов до комунальної власності територіальної громади міста Ромни. І відразу після цього міська рада набула повноважень приймати будь-які рішення з питань розпорядження вказаним об’єктом, у тому числі про його реорганізацію.
27.11.2015 Роменською міською радою було прийнято рішення «Про реорганізацію державного закладу Лінійна поліклініка станції м. Ромни «СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні».
Цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, є оптимізація мережі закладів охорони здоров’я та раціональне використання бюджетних коштів.
Рішення було прийнято з урахування потреб і запитів населення міста, оскільки перед внесенням на розгляд сесії його проект пройшов етапи пошуку шляхів розв’язання проблеми щодо подальшої долі поліклініки, випрацювання оптимального варіанту (з урахуванням фінансових, економічних, соціальних чинників), а також тривалого обговорення (у т.ч. з громадськістю та на депутатських комісіях).
Враховуючи демографічну ситуацію, щорічне зменшення кількості населення в м. Ромни, немає потреби у створенні нового закладу як первинної, так і вторинної медичної допомоги. Тим більше, що створення нових закладів суперечить чинним постановам Кабінету Міністрів України.
Недоцільність створення нового закладу пов'язана з тим, що він буде дублювати функції, статутно покладені на Роменську центральну районну лікарню і Районну стоматологічну поліклініку.
За існуючої законодавчої бази ЦРЛ жодним чином не підлягає реорганізації.
З метою забезпечення якісної медичної допомоги є доцільним функціонування на території міста і району одного єдиного закладу із централізованим керівництвом та оптимальною структурою, який буде надавати вторинну амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу.
До того ж створення нового закладу потребує додаткового введення штатних посад адміністративно-управлінського та господарсько-обслуговуючого персоналу; новий заклад можливо створити лише за наявності фінансових ресурсів на забезпечення його утримання.
На утримання закладів охорони здоров'я у 2016 році передано медичну субвенцію лише на третину від реальної потреби закладів. Незабезпеченість на проведення розрахунків по оплаті праці та пов'язаних з нею платежах по ЦРЛ складає 17 млн. грн. (4,5 місяці).
Враховуючи реформу медичної сфери, всі зусилля повинні бути спрямовані на зменшення витрат бюджету та підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що сприятиме виконанню заходів щодо вдосконалення мережі бюджетних установ відповідно до нормативно-правової бази та фінансового ресурсу міського бюджету.
З метою покращення надання медичної допомоги дитячому населенню міста і району найбільш раціональним є використання приміщення для розміщення в ньому лікарів дитячих вузьких спеціальностей.
У зв'язку з тим, що у приміщенні поліклініки для обслуговування дорослих та дітей з консультативно-діагностичним центром розміщено два відділення – променевої діагностики і гемодіалізу, – фактична потужність відвідувань за зміну перевищує планову більше, ніж у три рази.
На цей час тут же ведуть прийом лікарі дитячі вузьких спеціальностей, оскільки в будівлях колишньої дитячої поліклініки, планова потужність яких складає лише 9 відвідувань за зміну, проводиться капітальний ремонт, після чого передбачається використати ці приміщення для відділення жіночої консультації, яка знаходиться в орендованому приміщенні з украй незадовільними санітарними умовами.
На засіданні громадської ради у жовтні 2015 року було прийнято рішення саме про доцільність реорганізації лінійної поліклініки шляхом її приєднання до Роменської ЦРЛ.
До відома: ще у 2004 році міська громада м. Ромни зверталася до керівництва Південної залізниці із пропозицією передати працівників залізничного транспорту на медичне обслуговування по територіальному принципу, а будівлю використати під дитячу поліклініку.
Розпорядженням міського голови від 09.12.2015 № 113-ОД на виконання пункту 7 рішення Роменської міської ради від 27.11.2015 «Про реорганізацію Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» було створено робочу групу з вивчення питання щодо подальшого використання майна Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» (далі – робоча група), до складу якої було включено і 10 депутатів Роменської міської ради, 2 депутати Сумської обласної ради.
Робоча група провела перше виїзне засідання на території Лінійної поліклініки станції Ромни. Розглянувши всі майнові, фінансові та медичні питання, робоча група вирішила внести пропозиції щодо створення на базі цього закладу дитячої поліклініки вторинного рівня, що забезпечить розділення медичних потоків дитячого та дорослого населення міста та району і покращить надання первинного і вторинного рівня допомоги дітям.
Метою прийняття рішення від 27.11.2015 про реорганізацію Лінійної поліклініка станції м. Ромни «шляхом її приєднання до Роменської ЦРЛ був і захист інтересів трудового колективу: у пункті 6 вказано, що Комісія з припинення має запропонувати всім працівникам закладу, що ліквідується, рівнозначну посаду.
11 січня 2016 року Роменським міськрайонним судом Сумської області за результатами розгляду адміністративної справи № 585/3674/15-а за позовом Первинної профспілкової організації Державного закладу «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця» до Роменської міської ради, треті особи: Державний заклад «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця», Роменська центральна районна лікарня, про скасування рішення міської ради, прийнято постанову, якою позов задоволено та скасовано рішення Роменської міської ради від 27 листопада 2015 року «Про реорганізацію державного закладу Лінійна поліклініка станції м. Ромни «СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні».
У зв’язку з цим з 01.01.2016 повністю заблоковано процес фінансового утримання поліклініки, адже з державного бюджету цей заклад не фінансується, а в міському бюджеті на 2016 рік для нього видатки взагалі не передбачено. Працівники закладу не мають змоги навіть отримати заробітну плату. Також у міськму бюджеті відсутні видатки на оплату енергоносіїв, які споживаються поліклінікою, а також кошти на поточне утримання матеріально-технічної бази закладу, що призводить до виникнення заборгованості, для якої відсутні джерела погашення.
Роменською міською радою подано апеляційну скаргу на постанову Роменського міськрайонного суду Сумської області по справі № 585/3674/15-а від 11.01.2016.
Питання передачі в оренду майнового комплексу Лінійної поліклініки станції Ромни районному центру ПМСД є нераціональним і суперечать інтересам територіальної громади міста Ромни.


Секретар Роменської міської ради В.М. Мицик


Тетірко 5 12 07

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Петицію підписали 213 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Сухомлін Сергій Олегович

Початок збору підписів:

19 січня 2016 р.

Відповідь дана:

1 лютого 2016 р.