Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 210 громад!

Організувати онлайн-трансляцію всіх сесій, засідань постійних депутатських комісій та виконавчого комітету Роменської міської ради

Я, Катерина Капустіна, мешканка м. Ромни, та громадяни, які підписали цю петицію, просимо організувати онлайн-трансляцію в режимі реального часу всіх сесій, засідань постійних депутатських комісій та засідань і нарад виконавчого комітету Роменської міської ради на офіційному сайті міста Ромни та каналі YouTube, а також зберігати відеозаписи трансляцій на згаданих веб-ресурсах у відкритому доступі.

Ця петиція спрямована на вирішення проблеми доступності та прозорості Роменської міської ради як органу місцевого самоврядування.

Обладнання для проведення онлайн-трансляцій можна буде використовувати час громадських обговорень з актуальних для місцевих мешканців питань, а також під час звітів депутатів, міського голови та його заступників.

Крім того, практика онлайн-трансляцій уже впроваджена в багатьох передових українських органах місцевого самоврядування (Суми, Львів, Дніпро, Житомир, Трускавець, Знам'янка, Нікополь, Коростень, Тетіїв та багато інших).

Чому Ромнам потрібні онлайн-трансляції?

Онлайн-трансляція та відеозаписи пленарних засідань органу місцевого самоврядування м. Ромни стануть індикатором відкритості роботи влади і допоможуть роменцям правильно оцінювати вклад того чи іншого посадовця в роботу щодо розбудови міста в будь-який час.

Варто зауважити, що відповідно до Закону України від 21.05.97 № № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» гласність органу місцевого самоврядування є одним із основних принципів місцевого самоврядування. А відкритість та прозорість процесів підготовки і прийняття рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування є одними з вимог роботи влади згідно із Законом України від 01.07.10 № № 2411-VI «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики».

Тож організація онлайн-трансляцій пленарних засідань ОМС забезпечать базові законні вимоги до владних структур і сприятимуть повноті реалізації принципу гласності Роменської міської ради.

Пленарні засідання РМР завжди проходять у будні та в робочий час, тому роменці, зайняті роботою або через незадовільний стан здоров’я, не завжди можуть фізично відвідувати ці заходи. Онлайн-трансляції та відеозаписи дадуть можливість усім охочим бути в курсі подій і рішень місцевого органу самоврядування, тобто фактично бути глибше поінформованими щодо безпосереднього процесу прийняття рішень депутатами міської ради.

Для реалізації петиції передбачено придбати та встановити спеціальне технічне обладнання у залі засідань Виконавчого комітету Роменської міської ради за адресою: бульвар Шевченка, 2 (3 поверх).

Складові впровадження онлайн-трансляцій пленарних засідань:

а) придбання спеціальної офісної техніки (ноутбук, прилад відеозахвату та трансляції, відеокамери, штатив, кабель),

б) облаштування технічними приладами залу засідань,
створити профіль користувача ОМС м. Ромни на веб-сайті YouTube та включити контент-модуль онлайн-трансляцій у структуру офіційного сайту ВК РМР,

в) розширення посадових обов’язків спеціалістів відділу організаційного та комп’ютерного забезпечення ВК РМР із відповідним підвищенням оплати праці.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

ПІДТРИМАНО
Рішення Роменської міської ради
27.02.2019

ВІДПОВІДЬ
на електронну петицію «Організувати онлайн-трансляцію всіх сесій, засідань постійних депутатських комісій та виконавчого комітету Роменської міської ради»

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Роменській міській раді триває впровадження заходів щодо забезпечення відкритості і прозорості роботи, зокрема онлайн-трансляції засідань міської ради та виконавчого комітету на новому офіційному сайті міської ради, який на сьогодні працює в тестовому режимі, але повноцінно функціонуватиме в 2019 році.
Просимо взяти до відома, що відповідно до розпорядження міського голови від 18.02.2019 № 29-ОД було створено робочу групу щодо опрацювання питання, порушеного в електронній петиції «Організувати онлайн-трансляцію всіх сесій, засідань постійних депутатських комісій та виконавчого комітету Роменської міської ради». 20.02.2019 відбулось засідання робочої групи, де було обговорено проблемні питання щодо впровадження відеотрансляції засідань. Оскільки вирішення цього питання потребує значних технічних і фінансових ресурсів, передбачається продовження діяльності цієї робочої групи.


Міський голова С. САЛАТУН

Категорія

ІНШІ

Станом на 13 липня петицію підписали 111 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Капустіна Катерина Анатоліївна

Початок збору підписів:

30 січня 2019 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

12 червня 2019 р.