Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Дострокове припинення повноважень Рубіжанської міської ради

Протягом декількох років мешканці міста Рубіжного Луганської області живуть під загрозою відключення об'єктів КП "РВУВКХ" від електропостачання через значну заборгованість перед постачальниками електричної енергії.
Припинення водопостачання та водовідведення, особливо в літній період, може привести до катастрофічних епідеміологічних наслідків, тому міський голова та міська рада зобов'язані оперативно мобілізуватися для пошуку коштів на погашення боргів комунального підприємства, від якого залежить усе місто. У випадку знаходження потрібних коштів для їх виділення КП "РВУВКХ" на оплату рахунків ТОВ "Енера Схід" Рубіжанською міською радою має бути ухвалене відповідне рішення.
Нажаль, протягом декількох тижнів дві третини депутатів Рубіжанської міської ради у різні способи блокували розв'язання життєво важливого для міста питання: без поважних причин не з'являлись на скликані міським головою позачергові сесії міської ради, демонстративно не реєструвались на сесії міської ради (навіть при фізичній присутності в сесійній залі), не голосували, намагаючись вирішити інші питання шляхом примусу чи шантажу міського голови та своїх колег, при цьому - наплювали на містян та фактично залишили місто без води.
Таким чином, значна більшість чинного складу Рубіжанської міської ради вкотре продемонструвала свою заангажованість, недієздатність та імпотенцію, коли саме від їх рішення залежала доля мешканців усього міста.
Керуючись вищенаведеним та на підставі ст. 78 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР від 21.05.1997 р. просимо виконати обов'язок міського голови шляхом порушення питання про дострокове припинення повноважень Рубіжанської міської ради.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Відповідь секретаря Рубіжанської міської ради Луганської області на електронну петицію щодо дострокового припинення повноважень Рубіжанської міської ради, розміщену громадянином І.С. Замалтиновим

У зв’язку з достроковим припиненням 06 вересня 2019 року повноважень міського голови м. Рубіжне, на підставі частини другої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до статті 40 Конституції України та статті 231 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто розміщену на сайті Єдиної системи місцевих петицій електронну петицію щодо дострокового припинення повноважень Рубіжанської міської ради, яку підтримали 212 громадян.
Частиною першої статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що повноваження міської ради можуть бути достроково припинені у випадках:
1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;
2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання;
3) передбачених законами України «Про військово-цивільні адміністрації», «Про правовий режим воєнного стану».
На теперішній час, у зв’язку з відсутністю випадків, передбачених частиною першою статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», немає правових підстав для порушення питання про дострокове припинення повноважень Рубіжанської міської ради.

Секретар міської ради
А.БУСЄНКОВ
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 212 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Замалтинов Іван Сергійович

Початок збору підписів:

20 серпня 2019 р.

Відповідь дана:

16 вересня 2019 р.