Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Медична відповідальність.

Обов'язковий початок кримінального впровадження місцевими регіональними органами юстиції за летальні випадки,спричинені лікарською недбалістю (медичні делікти),згідно статті розділу II "Злочини проти життя та здоров'я особи" Кримінального кодексу України від 05.04.2001 № 2341-III.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ
« 06 » 09 2016 р. № Б/2-п


Борисюк Марині Василівні

На виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції від 02.07.2015 року №577-VІІІ, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.07.2016 року, рішенням Славутської міської ради від 27.11.2015 року №18-2/2015 «Про затвердження Порядку розгляду електронної петиції», рішенням Славутської міської ради від 02.09.2016 року №15-11/2016 «Про розгляд електронної петиції «Медична відповідальність», на основі опрацьованої та узагальненої інформації повідомляємо наступне.
Виконавчий комітет Славутської міської ради, розглянувши порушені у Петиції питання, повідомляє, що відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» в коло повноважень регіональних органів юстиції не входить розгляд питань щодо обов'язкового початку кримінального впровадження за летальні випадки, спричинені лікарською недбалістю, це сфера повноважень Національної поліції. Відповідно до Кримінального кодексу України заявник звертається в правоохоронні органи із заявою, яка вноситься до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Надалі проводиться досудове розслідування, призначається експертиза, якою встановлюється причинний зв'язок між діяльністю лікаря та смертю пацієнта. За результатами проведеного досудового слідства приймається рішення, яке передбачене кримінально-процесуальним кодексом (кримінальне впровадження закривається або направляється обвинувальним актом до суду).
Разом з тим слід зазначити, що чинним законодавством України передбачена кримінальна, цивільна, адміністративна, дисциплінарна відповідальність. Медична відповідальність відсутня.
З огляду на це, виконавчий комітет Славутської міської ради звернувся до Славутського відділу поліції з проханням надати відповідь про кримінальні впровадження відкриті протягом 2016 року по фактам смерті громадян, спричинених лікарською недбалістю та підтвердити відповідь витягом із реєстру досудових розслідувань. На наше прохання Славутський відділ поліції надав інформацію , що дійсно в провадженні СВ Славутського ВП ГУ НП в Хмельницькій області перебувають матеріали кримінального впровадження, відомості про яке внесено до Единого реєстру досудового розслідування №12016240010004450 від 14 липня 2016 року, за попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України (неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником) по факту неналежного виконання своїх професійних обов'язків лікарями Славутської ЦРЛ, що призвело до смерті Коробчук О.М., 1980 року народження, жительки м. Славута, Хмельницької області. Оскільки слідство триває, інші матеріали правоохоронні органи надати не можуть.
У разі непогодження з даною відповіддю Ви маєте право оскаржити її у порядку, встановленому чинним законодавством.Перший заступник С.В. Микульський
міського голови

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Станом на 21 липня петицію підписали 100 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Борисюк Марина Василівна

Початок збору підписів:

21 липня 2016 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

1 жовтня 2016 р.