Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Перейменування Парку культури ім.Михайлова у Парк князів Сангушків

У 2017 році у нашому місті буде проведено ряд культурно-історичних заходів щодо вшанування пам'яті видатних розбудовників та меценатів нашого міста князів Сангушків, адже восени 1917 року було жорстоко вбито князя Романа Сангушка. Парк ім. Михайлова є невід'ємною частиною маєтку князів Сангушків у м.Славута і був закладений дружиною князя Павла-Кароля Сангушка - Барбарою Сангушко десь у 1780-х роках, і лікар Ф.Михайлов немає ніякого відношення до цього парку. Так як у нашому місті немає а ні пам'ятника, або навіть пам'ятної таблички в знак поваги до цього княжого роду, пропонуємо хоча б назвати Парк на їхню честь, тим паче, що він і був ними заснований.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ
06. 03 2017р. № З-21-20/237


Депутату Славутської міської
ради Хмельницької області
Закурдаєву В.І.

vizart@ukr.net

Вашу електронну петицію від 20.02.2017 № З-21-20/237 щодо «Перейменування Парку культури ім. Михайлова у Парк князів Сангушків», на підтримку якої зібрано більше 100 підписів, розглянуто з приводу чого повідомляємо наступне.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 8 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» від 24 травня 2012 року № 4865-VI» імена фізичних осіб, ювілейні та святкові дати, назви і дати історичних подій юридичним особам та об’єктам права власності присвоюють сільські, селищні, міські ради - юридичним особам, майно яких перебуває у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, та об’єктам права власності, які за ними закріплені, а також вулицям, провулкам, проспектам, площам, паркам, скверам, бульварам, узвозам, проїздам, майданам, набережним, мостам.
Під час підготовки проекту рішення «Про розгляд електронної петиції «Про перейменування Парку культури ім. Михайлова у Парк князів Сангушків» встановлено, що об’єкта (парку) із назвою– Парк культури ім. Михайлова на території міста фактично не існує.
На підставі Рішення виконавчого комітету Славутської міської ради від 21.04.2004 року № 158 «Про скасування державної реєстрації Славутського міського парку культури та відпочинку ім. Ф.М. Михайлова», установу під найменуванням «Славутський міський парк культури та відпочинку ім. Ф.М. Михайлова» ліквідовано та знято з обліку, як платника податків.
Таким чином, тривалий час (до ліквідації юридичної особи) вказаний об’єкт фактично поєднував у собі дві назви.
Одна з них стосувалася природно-заповідного фонду, оскільки відповідно до розпорядження виконкому Хмельницької обласної ради депутатів трудящих №72-р від 30.01.1969 року було створено парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Славутський», який знаходиться за адресою вул. Миру 1, є заповідним об’єктом, що входить до складу природно-заповідного фонду України та охороняється як національне надбання і внесений до переліку парків-пам’яток садово-паркового мистецтва місцевого значення. А інша частина - стосувалася безпосередньо назви юридичної особи, в тому числі наявного на її балансі майна - будівель, атракціонів, скульптур тощо.
Після ліквідації юридичної особи комплекс майна, під узагальнюючою назвою «Парк культури і відпочинку ім. Ф.Михайлова» використовувався в балансовій бухгалтерській документації, як збірна назва переліку майна, речей та ін. розташованих на цій території. На відміну від назви юридичної особи, незмінною з 1969 року залишалась назва самого об’єкта природного заповідного фонду - парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Славутський».
На засіданнях постійних депутатських комісій, які відбулись 17, 27, 28 лютого 2017 року, з метою прийняття компромісного рішення вирішено петицію прийняти до відома та розпочати процедуру перейменування парка-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Славутський» на парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Князів Сангушків» Запропонований проект враховував юридичну відповідність використання точної назви парку, підтримку славутчанами цієї ідеї, а також необхідність отримання погодження на перейменування від органів державної влади.
Таким чином, виконавчими органами Славутської міської ради, підготовлено відповідний проект рішення № 514 «Про розгляд електронної петиції «Про перейменування Парку культури ім. Михайлова у Парк князів Сангушків».
Вказаний проект винесено на розгляд пленарного засіданні чергової 17 сесії Славутської міської ради. За результатами розгляду за підтримку прийняття цього рішення проголосувало 12 депутатів Славутської міської ради із 32 присутніх. Таким чином, вказане рішення не прийняте.
Копія рішення проекту рішення №514 додається.

Крім цього, повідомляємо Вам, що у разі непогодження із цією відповіддю за результатами розгляду Вашого звернення її може бути оскаржено у визначеному чинним законодавством порядку та строки до суду.


Міський голова В.Б. Сидор

Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Станом на 16 липня петицію підписали 104 особи з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Закурдаєв Віктор Іванович

Початок збору підписів:

3 лютого 2017 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

3 березня 2017 р.