Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Про заборону в місті Славуті роботи пересувних цирків та зоопарків з використанням диких та екзотичних тварин

Просимо депутатів міської ради підтримати думку багатьох мешканців міста Славути і заборонити роботу пересувних цирків та зоопарків з використанням диких та екзотичних тварин на території нашого міста.
Рух за заборону використання тварин у циркових виставах – поширене явище для цивілізованого світу. Таку ініціативу як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях підтримали у десятках країн та міст. Офіційно виступи диких тварин у цирках повністю заборонені в Австрії, Нідерландах, Бельгії, Великій Британії, кількох містах Німеччини. У Болівії, Греції, Данії заборонені циркові виступи і диких, і свійських тварин. В останні роки на цю тему голосно почали говорити і в Україні. Від подібних шапіто вже відмовилися у низці міст нашої держави. Серед них Дніпро, Луцьк, Миколаїв, Черкаси, Київ та ін.
Причина такого руху в жахливих умовах утримання та безжалісному дресируванні тварин. Дикі тварини – повинні жити на волі, або в умовах, які максимально наближені до природних (заповідники). У цирках же, щоб підкорити тварину, дресирувальники використовують різноманітні методи, левова частка яких є звичайними тортурами. Варто лише один раз взяти квитки в цирк на ближній ряд, щоб переконатись у тому, що тварини залучені до вистав, як правило, є худими і виснаженими, мають на собі сліди побоїв, шрамів, часто вони виступають напівзв’язаними, мають неприродно вивернуті суглоби на лапах та результати інших каліцтв, які помітні не лише спеціалісту, а й звичайній людині. У пересувних цирках тваринам доводиться найгірше, адже під час подорожі з міста у місто звірів возять у тісних клітках, їх не годують та тримають без достатньої кількості води, щоб потім не було проблем з туалетом. Окрім того, з прибуттям у місто призначення тварин не можуть забезпечити гарантованим законодавством простором, тому вони так все життя і живуть у тісних клітках.
Однак порятунок є, адже саме попит породжує пропозицію. Такі цирки без звинувачень у тиску на бізнес може забороняти влада на місцях. Так дресирувальники з пересувних цирків, у власності яких є тварини, порушують величезну кількість законів та норм – утримують тварин у жахливих умовах, порушують благоустрій міст, не можуть забезпечити безпеку довколишніх, бо диких тварин контролювати цілковито не може жоден дресирувальник. Тож, чим більше міст України заборонить роботу пересувних цирків та зоопарків із використанням диких та екзотичних тварин на своїй території, тим менше їх будуть залучати до такої каторжної праці. Цирки припинять купувати цих тварин, адже це їм не буде вигідно, і зосередяться зрештою на інших циркових номерах. Адже набагато цікавіше і приємніше спостерігати майстерно виконані гімнастичні та акробатичні трюки, шоу ілюзіоністів, клоунів та інших артистів, аніж підтримувати знущання над тваринами.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

СЛАВУТСЬКА МІСЬКА РАДА
ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
46 сесії міської ради VІІ скликання

01 листопада 2019р.
Славута № 6-46/2019

Про розгляд електронної петиції
«Про заборону в місті Славуті
роботи пересувних цирків та
зоопарків з використанням
диких та екзотичних тварин»

Розглянувши електронну петицію «Про заборону в місті Славуті роботи пересувних цирків та зоопарків з використанням диких та екзотичних тварин», адресованої Славутській міській раді, від 07.10.2019 р. № П/11-п, встановлено наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 23 Господарського кодексу України незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється. Не допускається видання правових актів органів місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів (послуг) на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
Із аналізу норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вбачається, що до повноважень органів місцевого самоврядування належить виключно управління належними їм закладами культури та створення умов для розвитку культури.
Відповідно до ч. 3 ст. 25 «Про захист тварин від жорсткого поводження» забороняється використання тварини у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води. Даною нормою вже встановлено заборону створення та діяльності пересувних зоопарків диких тварин.
Разом з тим, вказаною нормою не передбачена заборона використання тварин у пересувних цирках, а встановлені певні, чітко визначені, правила поводження з тваринами при використанні їх у діяльності видовищних заходах.
Аналогічна правова позиція відображена у рішенні Київського окружного адміністративного суду від 27.11.2018 року у справі № 810/4480/18 та у постанові Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21.06.2017 р. у справі № 161/6060/17.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Дана норма також кореспондується ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Таким чином, наведеними нормами Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про захист тварин від жорстокого поводження» не передбачено таких повноважень органу місцевого самоврядування як заборона діяльності пересувних цирків з використанням диких та екзотичних тварин.
Враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій з питань освіти, культури, у справах сім’ї і молоді, спорту та туризму, охорони здоров’я, материнства і дитинства, праці та соціального захисту населення та з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації, законності, правопорядку відповідно до ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян», Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Славутській міській раді, затвердженого рішенням Славутської міської ради від 27.11.2015 р № 18-2/2015 р., із внесеними змінами та доповненнями, згідно з ч. 4 ст. 23 ГКУ, ст. 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Славутська міська рада ВИРІШИЛА:
1.Електронну петицію «Про заборону в місті Славуті роботи пересувних цирків та зоопарків з використанням диких та екзотичних тварин» не підтримати.
2.Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Славутської міської ради (Гавюк А.А.) про результати розгляду повідомити Павліковську О.Ф. — автора (ініціатора) даної електронної петиції.
3.Міському голові публічно оголосити на офіційному вебсайті Славутської міської ради та її виконавчого комітету про не підтримку електронної петиції «Про заборону в місті Славуті роботи пересувних цирків та зоопарків з використанням диких та екзотичних тварин» від 07.10.2019 р. № П/11-п.
4.Звернутися до народного депутата України Жмеренецького О.С. щодо вирішення даної проблеми на законодавчому рівні, шляхом подання в порядку законодавчої ініціативи проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (щодо заборони використання тварин у пересувних цирках).
5.Контроль за виконанням цього рішення доручити постійній комісії з питань освіти, культури, у справах сім’ї і молоді, спорту та туризму, охорони здоров’я, материнства і дитинства, праці та соціального захисту населення (Сайпель М.І.) та постійній комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації, законності, правопорядку (Климковецький М.О.), а організацію його виконання – на заступника міського голови Піголя І.Д.

Міський голова В.Б.Сидор
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Станом на 21 липня петицію підписали 100 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Павліковська Ольга Федорівна

Початок збору підписів:

15 вересня 2019 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

17 листопада 2019 р.