Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Про притягнення до відповідальності

Протягом липня-серпня 2021 року більше 700 медичних працівників міської клінічної лікарні м.Слов’янська не отримують заробітну плату, тому вимушені привертати увагу громадськості, керівництва міста, Національної служби здоров’я (далі- НСЗУ) перекриваючи трасу та мітингуючи під стінами міської ради. За станом на 27.08.21 року заборгованість склала 11 мільйонів гривень.
З’ясовано, що невиплата зарплати сталась через невиконання лікарнею зобов’язань по договору, укладеному з НСЗУ, а саме: зупинено фінансування за допомогу при гострому інфаркті, мозковому інсульті, при пологах через відсутність кваліфікованих спеціалістів, відсутність системи централізованого постачання кисню у пологовому відділенні та інші причини.
Керівником клінічної лікарні є Степанов Володимир Володимирович, який підписав договір та знав про умови фінансування закладу. Знаючи, що заклад не відповідає умовам договору підписав його та не вжив заходів щодо виконання його умов, а також протягом декількох місяців вводив в оману підлеглих, журналістів, громадськість, керівництво міста, стверджуючи, що НСЗУ безпідставно не перераховує кошти, чим спричинив колапс у медичній галузі та соціальну напругу у місті. Відповідальність за штучно створену ситуацію також несе і керівник відділу охорони здоров’я Джим Олена Юріївна. Яка знала про можливі наслідки бездіяльності головного лікаря Степанова В.В., однак не вжила заходів щодо розв’язання проблеми.
Просимо голову Слов’янської військово-цивільної адміністрації:
1. Припинити контракт з головним лікарем КНП СМР «Міська клінічна лікарня м.Слов’янська» Степановим Володимиром Володимировичем через порушення умов контракту.
2. У зв’язку з реорганізацією структур міської ради, пов’язану з утворенням ВЦА, не призначати Джим Олену Юріївну по переводу на посаду начальника відділу охорони здоров’я Слов’янської військово-цивільної адміністрації через невиконання нею посадових обов’язків, а саме: неякісне управління закладами охорони здоров'я; недостатня організація їх фінансово-матеріального забезпечення; незабезпечення дотримання в закладах охорони здоров'я критеріїв і вимог законодавства, спрямованих на дотримання нормативів професійної діяльності в установах охорони здоров'я, стандартів медичного обслуговування, медичних матеріалів і технологій.
3. Накласти дисциплінарне стягнення на заступника міського голови Підлісного Юрія Івановича, за недостатній контроль щодо забезпечення функціонування закладів охорони здоров’я Слов’янська.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Алтуніній О.М.
altunina.ua@gmail.com

Шановна Ольго Миколаївна!

Слов'янська міська рада розглянула петицію, автором якої Ви є, та яка розміщена була 30 серпня 2021 на веб-сайті Єдиної системи місцевих електронних петицій з питань притягнення керівником Слов’янської міської ВЦА до відповідальності посадових осіб за невиплату заробітної плати медичним працівникам, яка адресована Слов’янській міській раді та в межах повноважень повідомляємо.
Розгляд зазначеної петиції здійснюється згідно Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Слов’янській міській раді в новій редакції, затвердженого рішенням Слов’янської міської ради від 25.07.2019 №25-LXVII-7.
Враховуючи вимоги ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», Указ Президента України від 26.05.2021 №210/2021 «Про утворення військово-цивільної адміністрації», розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації від 04.08.2021 №71/7-21-рк «Про кадри» щодо призначення керівника Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області, повноваження Слов’янської міської ради 8 скликання та Слов’янського міського голови Ляха В.М. достроково припиненні з 05.08.2021. Згідно абзацу 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» військово-цивільні адміністрації населених пунктів - це тимчасові державні органи, що здійснюють на територіях відповідних територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів та інші повноваження, визначені цим Законом. Тобто, враховуючи вище викладене, Слов’янська міська військово цивільна адміністрація, утворена Указом Президента України від 26.05.2021 №210/2021 «Про утворення військово-цивільної адміністрації» здійснює на території Слов’янської міської територіальної громади повноваження Слов’янського міського голови, Слов’янської міської ради та її виконавчих органів.
Після прийняття рішення керівником Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації про можливість цієї ВЦА здійснювати повноваження, віднесені законом до відання виконавчих органів міської ради (абзац 5 частина 1 статті 3 ЗУ «Про військово-цивільні адміністрації») зазначена петиція буде розглянута згідно вимог діючого законодавства України та прийнято рішення про підтримку або не підтримку електронної петиції.


З повагою,
в.о. міського голови,
заступник міського голови В.В. ШаульськаДодаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Петицію підписали 340 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Алтуніна Ольга Миколаївна

Початок збору підписів:

30 серпня 2021 р.

Відповідь дана:

13 вересня 2021 р.