Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

"Порожню Руту пошукай вечорами..." - у виконанні мера та його команди

Проблема:
Нещодавно виконкомом було прийнято рішення про підвищення вартості проїзду у сумських "автобусах загального режиму руху", виходячи із розрахунків, згідно яких маршрутки завжди курсують містом напівпорожні.
Напередодні, незважаючи на майже півтори сотні актів з порушеннями, виявленими профільним відділом ради (зокрема щодо невиходу на лінію згідно графіків руху та неналежного санітарно-технічного стану машин), керівництвом не здійснено жодного реагування на недотримання перевізниками договірних умов.
Далі депутати під час сесії не проголосували за скасування необгрунтованих тарифів із значним заниженням обсягу перевезень.
З усього цього можна припустити, що депутати, члени виконкому та працівники мерії не в курсі реального стану речей (оскільки вважають, що маршрутки в місті є комфортними, їздять регулярно за графіком, перевозячи в середньому 12 пасажирів за рейс), бо ймовірно не користуються громадським транспортом, і не в змозі адекватно приймати рішення, що стосуються життя громади.

Вирішення:
Звертаємося з ініціативою створити робочу групу "Порожню Руту пошукай вечорами..." для пошуку у місті напівпорожніх маршруток у належному технічному стані, що курсують строго за графіком. Дана група повинна складатися із усіх членів виконкому та представників кожної з депутатських фракцій. Очолювати її має особисто міський голова, як делегований у владу представник громади, головна посадова особа міста та відвертий лобіст підвищення вартості проїзду.
Завдання для робочої групи:
- проїхатися (бажано, під час дощу) у годину-пік кількома маршрутками, що "перевозять 12 пасажирів за рейс" та "перебувають у належному технічному стані";
- почекати (не завадило б, у сильний мороз) у непікові години з десяток тих автобусів загального режиму, що "дотримуються графіку руху";
- депутатам та членам виконкому - робити селфі з поїздок, спілкуватися з пасажирами, дивуватися побаченому;
- міському голові - здійснити пряму трансляцію усіх цих пригод на своїй фейсбук-сторінці.
Оскільки є підозра, що не всі члени виконкому та депутати зможуть бути присутніми в ході усіх рейдів, останній пункт є дуже важливим та обов'язковим для виконання. Так як, вірогідно, що всі вони є підписниками фейсбук-сторінки мера, регулярно її моніторять та вважають найдостовірнішим джерелом інформації.

Громада дуже хоче побачити ці казкові транспортні засоби - вона починає сумніватися, що мер та його команда живуть з нею в одному місті.

Очікуваний результат:
Проведення роз'яснювальної роботи серед членів виконкому, працівників мерії та депутатів щодо реального стану справ у громадському транспортні міста. Наближення їх до громади. Допомога у свідомомому прийнятті рішень.
Обіцяємо багато лайків, коментів та поширень.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Корнієнко М.В.
maxkorn1983gmail.com

Інформація
про результати розгляду
електронної петиції

За результатами розгляду електронної петиції «Порожню Руту пошукай вечорами…» - у виконанні мера та його команди» повідомляємо наступне.
Згідно із нормою, закріпленою ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі Закон № 280), органи самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, обов'язкові до виконання на відповідній території, у формі: рішень місцевих рад, рішень виконавчих комітетів місцевих рад, розпоряджень сільських, селищних, міських голів тощо. При цьому, беручи до уваги ст. 4 Закону № 280, нормотворча діяльність органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб повинна ґрунтуватися на дотриманні принципу законності. Вказаний принцип визначено ст. 19 Конституції України і полягає в тому, що органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі та в межах повноважень і у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Варто зазначити, що органи публічної влади, зокрема й місцева влада, замість диспозитивного принципу «дозволено те, що не заборонено законом», мають керуватись у своїй діяльності принципом «дозволено лише те, що прямо передбачено законом». Зокрема, під час підготовки своїх актів органи місцевого самоврядування повинні діяти відповідно до приписів Конституції і законів України, а також локальних актів органів місцевого самоврядування (регламенти, інструкції тощо).
Враховуючи наведене вище, згідно із переліком наведених у Вашій електронній петиції вимог-пропозицій, інформуємо Вас про таке:
1.Щодо назви робочої групи: запропонована Вами назва робочої групи «Порожню Руту пошукай вечорами…» не відповідає офіційно-діловому стилю органів публічної влади, а тому не може бути прийнятною.
2.Щодо персонального складу робочої групи доводимо до Вашого відома, що п. 5 розд. 5 Регламенту роботи виконавчих органів Сумської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 16.05.2017 № 250, визначено:
«Якщо в проекті розпорядження вирішується питання про створення та персональний склад робочого органу (комісії, робочої групи, координаційної ради тощо), до складу яких включені депутати Сумської міської ради, представники підприємств, установ, організацій міста, кандидатури зі складу цих органів та структур узгоджуються з їх керівниками чи особисто в усній формі, з обов’язковим відображенням цієї згоди в проекті розпорядження словами «за згодою» (за винятком підприємств, установ, організацій, підпорядкованих Сумській міській раді).».
Принагідно слід зазначити, що через відсутність усної згоди потенційних представників робочої групи, сформувати запропонований Вами персональний склад не є можливим. Окрім того, правомочність виїзних засідань робочої групи (у формі перевірок) має передбачати присутність більшої половини членів групи. Таким чином, надмірна кількість членів робочої групи може створити значні труднощі в реалізації покладених на робочу групу завдань. Окрім того, персональний склад робочої групи має формуватися відповідно до мети створення такої групи та кінцевого результату її діяльності.
Також слід врахувати, що кількісний склад робочої групи не перебуває у взаємозв’язку із наявністю чи відсутністю виявлених у ході перевірки фактів.
3. Щодо завдань для робочої групи: завдання робочої групи мають бути конкретно сформульовані (зокрема, реалістичними, адекватними та об’єктивними), виключати відкриті чи приховані прояви глумління чи глузування над фізичними/службовими особами.
4.Щодо очікуваного результату діяльності запропонованої робочої групи: результат діяльності робочої групи має узгоджуватися із повноваженнями посадових та виборних осіб місцевого самоврядування. Так, зокрема, запропонований Вами результат, сформульований у вигляді окремого завдання, передбачає здійснення такого організаційного заходу, як «проведення роз’яснювальної роботи серед членів виконкому, працівників мерії та депутатів». Водночас аналіз норм чинного законодавства вказує на те, що зазначене вище є таким, що не відповідає нормам Конституції України та Закону № 280.
Таким чином, Ваші пропозиції з точки зору їх втілення в акт органу місцевого самоврядування є такими, що потребують певного коригування. Водночас, беручи до уваги явну суспільну корисність основної ідеї, запропонованої Вами в електронній петиції – виявлення та доведення до відома влади та місцевої громади реального стану міських пасажирських перевезень, повідомляємо наступне. Так, з урахуванням Ваших пропозицій та беручи до уваги доручення міського голови від 05.02.2018 № 8-Д було створено тимчасову комісію з перевірки роботи міського пасажирського транспорту відповідно до розпорядження міського голови від 23.02.2018 № 61-Р. Перелік завдань тимчасової комісії містить: проведення перевірок роботи міського пасажирського транспорту (за виключенням комунального), а саме: технічного стану автобусів, дотримання графіків руху, умов виконання ремонтів та випуску на лінію рухомого складу.
До складу відповідної тимчасової комісії включено представників виконавчих органів Сумської міської ради (відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг Сумської міської ради; управління з питань праці Сумської міської ради; відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради; відділу прес-служби департаменту комунікацій та інформаційної політики Сумської міської ради) депутата Сумської міської ради (за згодою) та особисто Вас згідно із наданою Вами згодою в усній формі. Зважаючи на персональний склад тимчасової комісії та її завдання, передбачається забезпечення таких принципів місцевого самоврядування, як законність та гласність. Також зазначаємо, що форма створюваного розпорядженням міського голови робочого органу (комісія чи робоча група) жодним чином не впливає на діяльність та результативність відповідного органу.
Дякуємо Вам за небайдужість до проблем міського пасажирського транспорту та сподіваємось на спільне вирішення проблемних питань у вказаній сфері!

В.о. міського голови з виконавчої роботи В.В. Войтенко
Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Петицію підписали 457 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Корнієнко Максим Володимирович

Початок збору підписів:

15 лютого 2018 р.

Відповідь дана:

3 березня 2018 р.