Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Провести ревитализацию реки Сумка в центре города Сумы

Участок русла реки Сумка от моста по улице Горького до моста по проспекту Шевченко пора привести в порядок. Необходимо провести ревитализацию этого участка, как это делается в городах развитых стран.

Суть процесса ревитализации сводится к тому, чтобы привести реку в максимально естественное для нее состояние. Очевидно, что русло реки Сумка на данном участке было бездумно и нецелесообразно расширено: теперь его необходимо постоянно чистить, растрачивая впустую деньги (но и это ведь не делается 😊). Или можно провести один раз ревитализацию и забыть про регулярные чистки.

На фото видны примеры того, как это делается. Русло реки делают такой ширины, чтобы скорость потока была естественно высокой для того, чтобы не было никаких отложений, которые потом зарастают, как это происходит сейчас.

Стоит привлечь к работе сумских экологов и навсегда решить проблему с уродским состоянием реки. Можно красиво обложить декоративными камнями участки, где ничего не должно расти, сформировать узкое журчащее русло, посадить те растения, которые будут симпатично смотреться. Будет очень мило, и набережная, я уверен, перестанет пустовать, превратится в любимое место для пеших прогулок для всех сумчан, станет изюминкой нашего города.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша електронна петиція, розмішена на порталі «Єдина система місцевих петицій» щодо проведення ревіталізації річки Сумка в центрі міста Суми розглянута в департаменті інфраструктури міста Сумської міської ради.
На виконання Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища м. Суми на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням Сумської міської ради від 24 грудня 2015 року № 160-МР (зі змінами), у грудні 2017 року на замовлення департаменту розроблено науково-дослідну продукцію «Наукове обґрунтування шляхів покращення екологічного стану
р. Сумка в межах міста», метою якої було визначення поточного стану р. Сумка в межах м. Суми та факторів, що його визначають для подальшого розроблення природоохоронних заходів, спрямованих на збереження та відтворення природного стану річки Сумка.
Зазначеною науковою роботою визначено та узагальнено фактори негативного впливу на р. Сумку та її екосистему, розроблено рекомендації щодо шляхів покращення екологічного стану р. Сумка, у тому числі стосовно покращення стану ділянки річки між мостом по вул. Горького та пр. Шевченка.
У міському бюджеті на 2018 рік на реалізацію заходу «Поліпшення технічного стану та благоустрою водойм (розчищення озер, малих річок, каналів та інших водойм)» передбачено кошти у сумі 1450,0 тис. грн. На основі рекомендацій наданих науковцями, департаментом інфраструктури міста СМР укладено договір на виготовлення проектно-кошторисної документації з поліпшення технічного стану та благоустрою р. Сумка. Після її розробки буде оголошено процедуру публічної закупівлі на виконання відповідних робіт. Очікуваний результат від упровадження цього заходу, відповідно до Програми, - поліпшення технічного стану р. Сумка.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 299 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Погоренко Виктор Сергеевич

Початок збору підписів:

5 липня 2018 р.

Відповідь дана:

25 липня 2018 р.