Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Індивідуальне опалення

Про прийняття рішення міської влади, щодо надання дозволів на відключення від мереж центрального опалення, всім охочим міста Суми для облаштування своїх осель індивідуальним (автономним) опаленням.
Особливо беручи до уваги, складу ситуацію, що склалася у нашому місті в цей опалювальний сезон. Якщо це не можливо зробити в опалювальний сезон 2018-2019 років, то прийняти таке рішення для на 2019-2020 роки.
Керуючись наступним законом:
Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VIII
Стаття 4, пункт 2, підпункти 5 і 6.
Та прикладом міста Сміла, що на Черкащині, жителі міста та влада врегулювали це питання, через онлайн-петицію, або Трусковця, де усе місто поступово перевели на індивідуальне опалення.
Прикладаю відео, де з цими прикладами та перевагами можливо ознайомитись.
https://ru.tsn.ua/video/video-novini/otklyuchitsya-ot-centralnogo-otopleniya-cena-procedura-i-problemy-na-puti.html

Маю надію на порозуміння влади та мешканців міста у цьому питанні.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Денисе Андрійовичу!
Електронна петиція "Індивідуальне опалення" опрацьована в департаменті інфраструктури міста Сумської міської ради.
Повідомляємо, що відповідно до "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, "Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання", затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.2005 № 4, зареєстрованим у Мін'юсті Україні 09.12.2005 за № 1478/11758 (із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу України від 06.11.2007 № 169, зареєстрованим у Мін'юсті Україні 28.11.2007 за № 1320/14587) та роз'яснень міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 року №8/7-562 відключення квартири, що розташована у багатоповерховому будинку від мереж ЦО і ГВП та влаштування індивідуального опалення та гарячого водопостачання на даний час можливе лише за умови відключення від мереж ЦО і ГВП лише будинку в цілому, а не на окрему квартиру (приміщення). Однак, відповідно до нової редакції Закону України "Про житлово-комунальні послуги", пункт 7 Розділу VI Прикінцевих та перехідних положень зазначено, що у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.
На підставі вище викладеного, у разі якщо у будинку більшість квартир та нежитлових приміщень з індивідуальним опаленням, тому мешканці будинку мають право звернутися з письмовою заявою до постійно діючої міжвідомчої комісії щодо відключення споживачів від централізованого теплопостачання та влаштування автономних систем теплопостачання (рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 22.11.2017 р. № 644 "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 02.08.2011 № 485 «Про створення постійно діючої міської міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води» (зі змінами)"). До заяви додаються наступні документи: копія технічного паспорту на приміщення, копія свідоцтв на право власності на приміщення, копія паспорту власників приміщень.
Дана міжвідомча комісія розглядає звернення та приймає рішення, шляхом складення протоколу, про надання дозволу чи про відмову на відключення від мереж ЦО і ГВП. Вищезазначені документи подаються до секретаря діючої міської міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів міста Суми від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання (вул. Горького, 21, 3-й поверх, кабінет № 301, т. 700-596).
Додаток до рішення

Категорія

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Петицію підписали 515 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Пантєлєєв Денис Андрійович

Початок збору підписів:

29 жовтня 2018 р.

Відповідь дана:

19 листопада 2018 р.