Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 207 громад!

Заборона вигулу собак стаффів та інших бійцівських порід по місту без намордника

На даний момент дуже багато "хазяїнів" небезпечних для людини собак гуляють по місту з ними без намордника та навіть без спеціальних повідків.
Дані собаки є дуже агресивними, і людина не має сил втримати їх.
Вже існує багато випадків, коли вони нападали на інших маленьких собак. Ось нещодавно у Києві стафф напав на йоркширського тер'єра і його не змогли врятувати.
Такі собаки небезпечні не лише для інших собак, а й для їх хазяїв.
Також вони нападають на людей.
Тому, буде доцільно зобов'язати тих, хто має таких собак обов'язково одягати їм намордник для уникнення ситуацій, що можуть нашкодити іншим людям.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду Вашої електронної петиції «Заборона вигулу собак стаффів та інших бійцівських порід по місту без намордника», розміщеної на веб-порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/2030)
повідомляємо наступне.
Рішенням Сумської міської ради від 19.08.2015 року № 4734-МР затверджено «Правила утримання тварин у місті Суми» (далі – Рішення).
«Правила утримання тварин у місті Суми» прийняті та спрямовані на забезпечення безпеки життя та здоров’я людей, укріплення моральності та гуманності суспільства, захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав, а також з метою забезпечення комфортних та зручних умов для утримувачів тварин.
Згідно з рішенням пп 1.3., п. 1. фізичні та юридичні особи, які утримують тварин, зобов'язані суворо дотримуватися вимог Законів України "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про тваринний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" та інших нормативно-правових актів України, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин, в тому числі через жорстоке поводження з ними або їх жорстоке умертвіння.
Відповідно до пп 5.1., п. 5. зазначеного рішення особи, які утримують тварин, зобов’язані супроводжувати собак на сходи, у двори, інші місця загального користування лише на повідку з прикріпленим до нашийника особистим номерним знаком, а собак з підвищеною агресивністю обов'язково на короткому повідку (не більше 1,2 м) і в наморднику. Відступ від положення цього пункту можливий для собак дрібних порід, на яких у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку.
Особи, винні в порушенні цих Правил, а також інших юридичних приписів діючих в Україні несуть встановлену законодавством відповідальність.
Таким чином, питання освітлене у Вашій петиції вже опрацьоване міською радою та врегульовано на законодавчому рівні.
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Петицію підписали 255 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Цуканова Катерина Вадимівна

Початок збору підписів:

21 серпня 2019 р.

Відповідь дана:

30 вересня 2019 р.