Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 209 громад!

Пропоную зобов'язати приватних перевізників забезпечити оплату за проїзд через QR-коди

Сумські перевізники відмовляються ставити в маршрутках термінали, оскільки за них треба платити, на що, звісно, "немає грошей". Натомість QR-коди Приватбанк може видати абсолютно безкоштовно. Натомість ми нареті дізнаємося, скільки грошей насправді отримують наші перевізники. Нехай це буде менша сума за реальну (оскільки готівка все одно залишиться), але - вірогідно - вона буде значно вищою за ту, яку вони озвучують зараз.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду електронної петиції «зобов’язати приватних перевізників забезпечити оплату за проїзд через QR-коди» інформуємо про наступне.
Повідомляємо, що правовідносини приватних перевізників з міською владою врегульовані договорами на перевезення пасажирів на постійних міських автобусних маршртуах. Договори на перевезення пасажирів є типовими та затверджені рішенням виконавчого комітету від 17.11.2015 №626. Договори на перевезення пасажирів укладено з переможцями конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, які проводяться відповідно до статей 43-46 Закону України «Про автомобільний транспорт» та «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008р. №1081 зі змінами та доповненнями. Забезпечення перевізниками розрахунків оплати за проїзд через QR-коди чинним договором не передбачено. Відповідно до п. 6.1 зміна умов цього Договору допускається за взаємною згодою Сторін. Тобто внесення змін щодо розрахунків за проїзд можливе після внесення змін до умов проведення конкурсу при підготовці проекту рішення виконавчого комітету перед проведенням нового конкурсу на перевезення після закінчення терміну дії чинних договорів. Тому 25.09.2019 на зборах з перевізниками пасажирів м.Суми дане питання було включено до порядку денного та запропоновано перевізниками розглянути можливість його вирішення.
Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи сільських, селищних, міських рад приймають рішення про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (далі – АСООП) в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності. Тобто, АСООП має впроваджуватися на усіх наявних видах пасажирського транспорту, що закріплені у мережі пасажирського транспорту відповідної адміністративно-територіальної одиниці, але в жодному випадку не вибірково (частково) на певних видах пасажирського транспорту. Слід звернути увагу, що з урахуванням організаційної складової та технічних параметрів, негайне впровадження таких систем не є можливим.
Окрім того, надання права безготівкової оплати вартості проїзду у міському пасажирському транспорті можливо пасажирам, які відповідають певним критеріям, а саме:
- власники/користувачі смартфонів;
- клієнти банку (якщо йдеться про мобільний додаток – програмний продукт відповідного банку).
Тобто, та група населення, яка не відповідає наведеним вище критеріям, буде зазнавати обмежень у користуванні розглядуваним правом. Слід зауважити, що прийняття органами місцевого самоврядування рішень, що містять ознаки дискримінаційного характеру чинним законодавством забороняється.
Таким чином, вирішення порушеного питання здійснюється міською владою відповідно до вимог чинного законодавства.
Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Петицію підписали 258 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Турчин Артем Олександрович

Початок збору підписів:

11 вересня 2019 р.

Відповідь дана:

10 жовтня 2019 р.