Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 213 громад!

Скажемо ні пластиковим пляшкам! Автомат з переробки пластиковиз пляшок у ТЦ "Мануфактура"

У багатьох містах та країнах світу практикується система подрібнення та переробки пластику. Це вирішує багато фінансових проблем виробництва, та найважливіше екології.
Для того щоб вагомо покращувати екологічну середу, потрібно підіймати цю проблему на рівні країни, але ми можемо зробити наше місто більш чистим.
Пропонуємо у ТЦ "Мануфактура" встановити 2 автомати з переробки пластикових пляшок, а саме на 1 поверсі біля супермаркету "Сільпо" та на другому поверсі біля кафе.
Для того, щоб залучити більше людей до вирішення "пластикової" проблеми, пропонуємо таку концепцію:
За пляшку об'ємом 0,5 автомат видає 10 копійок, за пляшку об'ємом 1 літр - 25 копійок, а за 2-2,5 літри - 50 копійок.
Таким чином, ми можемо зробити місто краще, адже гарні зміни, починаються з кожного з нас!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду Вашої електронної петиції «Скажемо ні пластиковим пляшкам! Автомат з переробки пластикових пляшок у ТЦ «Мануфактура», розміщеної на веб-порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/2075), повідомляємо наступне.
З електронної петиції вбачається бажання мешканців встановити автомати для збору пластикових пляшок об’ємом 0,5 л, 1 л, 2-2,5 л. на першому та другому поверсі торгівельного центру «Мануфактура».
Зазначені проекти, як в Україні так і у країнах Європи, переважно є соціальною ініціативою торгівельних компаній, а отже і всі витрати пов’язані з відкриттям мобільних станцій по прийому вторинної сировини (наприклад SilpoRecycling) беруть на себе великі торгівельні мережі або торгові марки, які є виробниками продукції.
Так, в містах України проходив спільний проект громадської організації «Україна без сміття» та мережі магазинів «Сільпо», що полягав у організації збору вторинної сировини, кошти від яких зараховувалися у вигляді балів на бонусну картку магазинів «Сільпо» «Власний рахунок» та їх можна було використати при купівлі товарів в мережі магазинів «Сільпо». Цей проект був соціальною ініціативою «Сільпо», витрати пов’язані з відкриттям мобільної станції по прийому вторинної сировини SilpoRecycling взяла на себе мережа «Сільпо».
Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визнається та діє принцип верховенства права. Частиною третьою статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» регламентовано, що виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених чинним законодавством України.
Відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на договірній і податковій основі та на засадах підконтрольності у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування.
Вимогами пункту б статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до відання виконавчих органів міських рад належать, зокрема, здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства.
Відповідно до частини четвертої статті 23 Господарського кодексу України передбачено, що незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється.
Положеннями статті 19 Конституції України регламентовано, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Що стосується фінансування зазначених заходів з міського бюджету, зазначаємо, що у 2019 році відсутня можливість виконання робіт з встановлення і обслуговування мобільних станцій по прийому вторинної сировини за кошти міського бюджету.
У разі належного фінансування зазначених заходів у 2020 році, департаментом буде опрацьоване питання фінансування об’єктів поводження з відходами, в тому числі і питання впровадження роздільного збору шляхом розміщення спеціалізованих контейнерів та пунктів прийому вторинної сировини відповідно до затверджених змін до схеми санітарного очищення міста Суми.
На сьогоднішній день департаментом інфраструктури міста СМР укладений договір № 301- б від 22.04.2019 року з Державним підприємством «Науково- дослідний та конструкторсько- технологічний інститут міського господарства» на надання послуг з інженерного проектування (внесення змін до схеми санітарної очистки міста Суми). У технічному завданні на послугу з «Внесення змін до схеми санітарної очистки міста Суми» департаментом включено питання визначення найбільш прийнятних для м. Суми методів сортування, перероблення, утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів, з обґрунтуванням вибору оптимального методу. Новою схемою мають бути передбачені місця розміщення підприємств сортування, перероблення, утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів у плані населеного пункту за районами обслуговування. Термін дії договору 31.12.2019 р.
За результатами виконання вищезазначених заходів в місті буде проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням. З цією метою при складанні проекту міського бюджету на 2020 рік департаментом інфраструктури міста СМР надано пропозицію департаменту фінансів, економіки та інвестицій СМР щодо передбачення необхідної суми коштів на реалізацію даних заходів відповідно до етапів їх впровадження.
Таким чином, з наведеного вбачається, що виконавчим органом ради – департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради розглянуто в установленому порядку вказану електронну петицію, але виконання вимог петиції на сьогоднішній день не є можливим, у зв’язку з відсутністю фінансування зазначених заходів у міському бюджеті на 2019 рік та не прийняттям Сумською міською радою міського бюджету на 2020 рік.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 258 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Усок Максим Вячеславович

Початок збору підписів:

18 жовтня 2019 р.

Відповідь дана:

18 листопада 2019 р.