Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 215 громад!

Почати використовувати світловідбиваючу фарбу для дорожної розмітки в Сумах

Пропоную запровадати використовувати світловідбиваючу фарбу для дорожньої розмітки.
Сумські дороги досі є недостатньо безпечними: мала кількість підсвічених пішохідних переходів, водії не дотримуються швидкісного режиму, а правоохоронна система не контролює порушників.
ТОП-новини на новинних порталах Сум — лишаються усілкі погрубавання, вбиства та ДТП.
Щоб покращити стан ситуації, як мінімум з ДТП, можна зосередитися на дорожній розмітці.
1. Яскрава дорожня розмітка покращить видимість.
2. Водіям буде легше контролювати ситуцію навколо.
3. Видимість пішоходних переходів, перехресть значно підвищиться.

У Харкові така фарба вже використовується для розмітки доріг. З нею значно зручніше їхати, адже вона відблискує та показує напрямок руху, перешкоди заздалегідь.

Приклад у Сумах:
1. Кільцева дорога біля аеропорту фактично нічим крім одного знаку не виділяється. Знак не є якравим — брудний, стоїть дуже близько, а водії, які розганяються на цій ділянці з легкістю можут потрапити у ДТП.
2. Інший приклад — будь-який пішохідний перехід, на якому відсутнє додаткове освітлення, є потенційним для ДТП.

На фото приклад того, наскільки яскрава фарби, коли її підсвічує джерело світла.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду Вашої електронної петиції «Почати використовувати світловідбиваючу фарбу для дорожньої розмітки в Сумах», розміщеної на веб-порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/2131), повідомляємо наступне.
З електронної петиції вбачається, що мешканці пропонують запровадити використання світловідбиваючої фарби для дорожньої розмітки.
Повідомляємо, що КП «Шляхрембуд», як виконавцем Послуги по поточному ремонту вулично – дорожньої мережі під час виконання робіт з нанесення дорожньої розмітки використовується розміточна фарба зі світлоповертаючим ефектом, який досягається шляхом додавання до неї склокульок. Завдяки своїм властивостям вони відбивають світло автомобільних фар і повертають його до джерела випромінювання — до автомобіля. Розмітка стає більш помітною для водіїв, що значно збільшує інформативність для водія та як наслідок зменшує аварійність.
Додатково повідомляємо, що з метою виділення пішохідних переходів з високим рівнем концентрації ДТП виконуються роботи з нанесення розмітки червоно-білого кольору, встановлення на пішохідних переходах знаків зі світлодіодною підсвіткою та улаштування додаткової підсвітки на розтяжці над пішохідними переходами.
Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Петицію підписали 264 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Литовка Сергій Станіславович

Початок збору підписів:

6 грудня 2019 р.

Відповідь дана:

29 січня 2020 р.